Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülés apával vagy nélküle,...

Zizi98765 kérdése:

Szülés apával vagy nélküle, hogy legyen, hogy jobb? nem tudom, jó lenne-e, ha bejönne a férjem a szülésre. én kicsit tartok tőle, ő pedig nem ugrándozik, hogy de igenis, be akar jönni. Szerintetek?

Figyelt kérdés
2012. jan. 18. 13:35
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
60%

Én nem fogom beengedni, az biztos :) Pedig nálunk is volt róla szó. De szerintem ez az egész szülés dolog valahol annyira személyes, annyira Rólad és a Babáról szól, hogy fölösleges bevonni apukát is. Ráadásul nem biztos, hogy jó élmény lesz számára, ahogy végignézi, amikor szétszabdalják "egykor kedvenc helyét" :)

De persze ez mindenkinél más, ez a Ti kettőtök döntése.

2012. jan. 18. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
Szerintem ez mindenkinél másként alakul!Unokatesómnál ki sem lehetett volna zavarni az apukát!Férjemet 6 lóval sem lehetett volna behívni!De nekem már míg beértünk is idegesített fél percenként kérdezte jól vagy minden rendben!?Én nem akartam hogy bent legyen kint az ajtónál várta hogy megtörténjen a csoda és végre teljes család legyünk! :)
2012. jan. 18. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:

En sem akartam hogy bejojjon és o sem akart bejonni. Igy meg is egyeztunk :)


1 éves kislány anyukája

2012. jan. 18. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
10%

èn telejsen olyan voltam mint az elsö.

férjem meg telejsen olyan hogy a háziorvoshoz is fogni kell a kezét, orrvérzéstöl telejsen lesápad.


DE nálunk apuka akarta nagyon. megmondta hogy ö ennek része akar lenni, öt ebböl kihagyni nem lehet, de csak hátulról néz ilyet. amúgy párom gondoskodó típus, így szerintem ez is benne volt hogy fogja a kezemet.


Olyannyira, hogy még szülésfelkészítöre is apásra akart jönni mindenképpen, és minden egyes részét élvezte.


De ha egy kicsit is nem akart volna jönni, akkor én lettem volna legjobban ellene, ahogy az elsö is írta.


Most már nagyon örülök, hogy bent volt, amúgy tényleg nem látott semmit, mögöttem ült végig és fogta az egyik kezemet és amit tanultunk a szülésfelkészítön vagy mondta ott a bába, azt ismételgette de csak annyira hogy nem éreztem hogy utasítana, csak hogy ismétli.


nekünk a sexuális életünk is szuper, most másfél évvek a szülés után is olyannyira hogy már jön a tesó is.

szeretném (és ö is) hogy bent legyen.

2012. jan. 18. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 limaia ***** válasza:
én nagyon szerettem volna ha bejön,de itthon marad a nagyobbik lányunkkal.de szerettem volna,ha valaki bejön velem,olyan ember,aki nem idegeskedik,nem problémázik,segit,amiben kell,és megnyugtat.igy esett a választás a férjem egyik unokahugára.ráadásul nővér is,bár más részlegen.és csak azért szeretnék valakit bent,mert probléma van a derekammal,és ha valami történne,amikor nincs ott senki,mit csinálnék?a férjem jobb lenne,de nem eröltettem.az elsőnél bent volt.ennyi elég nekem.
2012. jan. 18. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:

Ez az a kérdés, amit csak az ember saját maga, a férjével dönthet el, hülyeség lenne bármire is rá- vagy lebeszélni.

Nálunk mindkétszer apás szülés volt, most a harmadik is így lesz, nekünk természetes, hogy kettőnk gyereke, ketten voltunk akkor is, amikor fogant, ketten vagyunk a születésekor is. Nekem sokat segített, főleg a második babónál, már nagyon rutinos volt a férjem. :-) Ő meg ki nem hagyta volna. Nekünk így volt jó, másnak talán máshogy, ez teljesen egyénfüggő.

2012. jan. 18. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:

Férjem első szülés előtt nem akart bejönni, aztán mégis meggondolta magát (én nem erőltettem, mondtam, ahogy Ő érzi). Bejött, hatalmas élmény volt mindkettőnknek, aktívan részt vett mindenben - légzés, köldökzsinór elvágás, első szopi.

Másodiknál egyértelmű volt, hogy bent lesz :) Jajjj, nagyon jó volt :) Teljesen profi volt, monitoron figyelte a fájások erősségét, mondta, hogy "most még nem jó, ne nyomj"; kitolásnál Ő tartotta az egyik lábam, másikat a doki, tényleg sokat segített!!!!! Jó volt, hogy együtt csináltuk végig :)

2012. jan. 18. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
Nálunk apás szülés volt ! Igényeltem én is, de nem erőltettem, hatalmas nagy segítség volt, hogy ott volt velem végig. Neki nyilván nem volt jó érzés, hogy végig nézte a szenvedésemet, de mindig azt mondja, hogy megérte, mert a szülő szobán született meg a mi kis családunk :) És ez annyira így van !
2012. jan. 18. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat.

mindenki azt mondja, a szülések mind apásak, ez a szokás, asszem kicsit le is sajnálják azt, akihez nem mennek be, és a mi döntésünk, de ha bizonytalanok vagyunk, ki tudja, lehet, hogy jó lesz, lehet, hogy rossz, férjem bírja a vért meg mindent, de én kifordulok magamból. ismerősök közt van olyan, aki elhidegült meg impotens lett, azt mondják, a baj ott kezdődött, ilyen is van.

2012. jan. 18. 14:13
 10/22 anonim ***** válasza:
nálunk sem jött be apa egyikre sem. Mi nem akartuk és kész és ez a hozzáállás nem változott egyikünk részéről sem a második gyereknél se. Kibírtam az volt ott akinek ott kellett lennie én a doki meg a szülésznő. Igaz a szülésznő próbálkozott: Biztos ne hívjuk be apukát így egyedül olyan Unalmas lesz!! Azóta is keresem azon anyákat akik unatkoztak szülés közben. szerintem ha így gondoljátok akkor apuka maradjon kint a saját érzéseiteknek engedjetek, ne annak hogy ma ez a módi. Mi nem érezzük hogy bármiről lemaradtunk volna még így is a férjem volt aki előbb kézben tarthatta fiait mint én amíg engem összeraktak szülés után.
2012. jan. 18. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!