Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Érdemes magánklinikán szülni?

Érdemes magánklinikán szülni?

Figyelt kérdés

Borzadva olvasom, hogy szüléskor repkednek a százezrek az orvosnak, nővéreknek, aneszteziológusnak és mindenkinek aki kapcsolatba kerül az emberrel.

Mi a helyzet a magánklinikákon, ahol előre meg van beszélve az összeg, amit a kórház kap (akár egészség kártyáról)?

Vagy ott is elvárják a hálapénzt?

Szül valaki magán klinikán?

Van valakinek tapasztalata?

Ott, ha az ember a kötelező összegen felül nem fizet milyen az ellátás?


2012. jan. 19. 14:16
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

Én erősen gondolkoztam rajta, de nem futotta rá, ügyeletesnél szültem.

DE nem adnék fogadott orvosnak kb. 200ezret összesen + szülésznő + egyágyas szoba, stb, hanem ezek árából mennék magánklinikára inkább. A neten nézegettem, feltüntetik, hogy mennyibe kerül a szülés, napi ellátás, stb, nézz utána, szerintem érdemes. Legalább tudod, ogy miért fizetsz, és tudod, hogy figyelmesek lesznek, kedvesek, nyugodt, tiszta, szép körülmények, stb.

2012. jan. 19. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:

Nem 200 ezer a szules maganklinikan, hanem a huvelyi szules 500-600 ezer kozott van, plusz az eda. Ha valasztott szulesznot szeretnel, az is plusz. Persze, ezek ilyen Kutvolgyi, Telki, Rose arak, a Robert ennel olcsobb, de olyan, mintha allami lenne, legalabb is en ott pluszt nem lattam nagyon, max. kedvesebbek.

Ja, es a 600 ezerben nincs benne a terhesgondozas, az kb.200 korul van, a Rose-ban meg dragabb.

Azert ezek az arak messze nem egyenloek a halapenzzel.

Es magankorhazban nem kell halapenzt adni, nem varja el senki. Sot, el sem fogadnak szerintem.

Nem fizettunk semmilyen halapenzt es az ellatas nagyon jo volt, kedvedek, profik, segitokeszek.

Hogy erdemes-e? Ha van ra penz, akkor igrn, ha nincs, szerintem erdemes inkabb a babara kolteni, de ez csak az en velemenyem.

Es nem kell ugymond elore megbeszelni a szules osszeget a magankorhazban, van egy arlista es kesz:) Illetve szerzodes, alairod, kifizeted a vegen a recepcion, akar bankkartyaval, kapsz szamlat (ha kersz, ha nem) es ennyi.

2012. jan. 20. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Szia,

én szeptemberben szültem a kislányomat a Róbert Klinikán,eléggé körüljártam a témát:

Telki távolság miatt nekünk kiesett,Dr.Rose valóban tetszetős,de nem semmi árak vannak,ezenfelül össz-vissz egy orvos+szülésznő van,nem igazán rendelkezik komoly háttérrel szerintem.

Maradt Kútvölgyi+Róbert,mindkét helyen voltam többször.

Első látásra neten vagy a klinikára megérkezve a Kútvölgyi dizájnosabb,de kb.15-20 perc jut egy betegre,a dokik rutinból vágnak,nincsen kád,a kitolásnál erősen ajánlott(kötelező) az ágyon lenni..

A Róbertben szerintem nagyon is megvan az a "plussz".Amikor először mentem akkor is60 percet bent voltam az orvosnál,mindent elmondott,az összes kérdésre válaszolt,lehetőség van alternatív szülésre,van kád,"bárhogyan" lehet vajúdni/szülni,törekednek a gátvédelemre(sikerült is ő az első babám 3800gr,57 cm volt,hála a szülésznőmnek Zachár Erikának:),mindenben a baba-mama érdekeit nézik.Az egyik kismama,aki bent volt farosan szülte meg a babát sima úton,ez is kevés helyen lehetséges.Az összes dolgozó iszonyúan segítőkész,nagyon kedves,szerintem fantasztikus hely:):)A kórtermek szépek,tiszták,van TV,internet,kényelmes ágy,takarítanak napi 2x,de ha neadj Isten véres lesz előbb az ágyneműd,szólsz és negyedjére is 5 percen belül kicserélik-lehet apróságnak tűnnek ezek,de ott nagyon jól jött:)

Hála pénz nincs,nem is fogadnák el,mindenről van számla,"tiszta lap",természetesen eü.pénztári kártyával/számlával lehet fizetni.

Árak tekintetében is maximálisan korrektnek éreztem,ha államiban szülök,is hasonló végösszeg jött volna ki.

Szerintem menj el személyesen,nézz körül,ne feltétlen a honlap alapján ítélj,mert nagyon csalóka dolog...

Az orvosom nevét,nem is írtam,Nega doktornőnek hívják,neki is végtelen hála:),mindenben mellettem volt,csak,annyit írok,hogy a szülés 7 órája alatt(vasárnap éjszaka) végig fogta a kezem,3 percre ment ki összesen-talán ez mindent elárul:)



Mikorra várod a picit?

2012. jan. 20. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:

Hát hogy érdemes-e nem tudom.Ha sok péntezek van igen.

Ha nem,akkor inkább ezt nélkülözd.Én a Kútvölgyibe szültem 4-szer is,de már magábnkórház lett.

4-500 000 ft körül mozog most egy szülés.Hallok negatív s pozítiv tapasztalatokat is.

Szerintem,ha kifigsz egy jó orvost bárhol az tökéletesen jó,minthogy pát napra pár százezret kidibni.

2012. jan. 20. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
51%

magánkórházakkal csak egy gond lehet, nincs intenzív, sebészet, újszülött intenzív stb.

...azaz ha baj van mehettek/visznek az államiba ugyanúgy. ha nincs baj akkor jól jártál

2012. jan. 20. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
Annyiben cáfolnám,hogy pl.a Róbertben biztosan,de úgy tudom a Kútvölgyiben is van intenzív és sebészet is.
2012. jan. 20. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

PIC(újszülött intenzív) nincsen a magánklinikákon,mivel talán 3-4 kórházban van csak BP-en.

De azt tudom(ismét csak a Róbertről),hogy szerződésük van az ÁEK-kel.Így ha sokkal korábban beindulna a szülés,akkor automatikusan mehetsz az ÁEK-be,akár a magánklinán választott orvosoddal és szülésznővel.Ezenkívül garantált az alapítványi szoba illetve a magasabb szintű ellátás.Ezt csak,azért írom le,mert sokan nem tudják.Tehát ha magánklinikai páciens vagy,és úgy megy a baba a PIC(nyilván Te is vele),tévedés,hogy sima ellátást kapsz,nagyon is tudják,hogy magánból jöttél.

2012. jan. 20. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
Kedves 3. Válaszoló! Kérlek, írd le azt is, hogy pontosan mennyit fizettél a teherbe esésedtől a szülés végéig.:) Ugyanis én 2010 februárjában szültem ott, a terhesgondozás "ingyen" volt, mert a kórházban akkor még nem volt kialakult a számlázás, így ott sosem kértek pénzt. Akkor a szülésem 250 E + 50 E a császár miatt, és akkor még nem volt hálapénz sem. Én is a Nega-nál szültem, viszont most néztem a neten az áraikat, és igencsak dobtam egy hátast!! Most azt írják, hogy 230 a szülés, (+ 50 az érzéstelenítés), ezen felül még a saját dokid díja (magyar nevén hálapénz) ez Negánál 100 E. DE! Minden vizsgálatért mostmár számláznak, vagy választhatsz ún. "terhesgondozási csomagot", ami 190-270 E között van! Ha viszont ezt mind beleszámolom, akkor pontosan a dupláját kéne most fizetnem, mint anno! Akkor hogy is van ez?
2012. jan. 20. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
8. vagyok. Kedves Kérdező, hogy konkrétan a kérdésedre is válaszoljak.:) Azzal az árral, amit 2010-ben kellett fizetnem, nagyon is megérte a Róbert Magánklinikát választani, hiszen majd'annyira jött ki, mint egy államiban a hálapénzekkel a dokinak, a nővérnek, esetleg a csecsemősnek, szülésnőnek.. Valóban az a "plusz", hogy nagyon kultúrált (nem luxus!) körülmények között, otthonos hangulatban, tisztaságban, teljes figyelemmel körülvéve, biztonságban éreztem magam. De sajnos most pont azon kell elgondolkoznom, hogy ez nem érné meg azért a dupláját.. :(
2012. jan. 20. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

Szia,

harmadik vagyok:)

Azért a 100 e ft,ami elvileg Nega Doktornő díja,ne nevezzünk hálapénznek,mert nem igaz,és aki ezt olvassa félreérti.Valóban 100 e ft,ha felkéred őt választott orvosodnak,de erről számlát adnak,szerződést.

A szülés és az utána lévő bennt lét 380 eft,plussz terhesgondozás kb.100 e ft(Decemberben volt egy akiciójuk így én 400 e ft-ért veszem igénybe összesen).

Ha állami helyen szülök:

-terhesgondozásért, kb.100 e ft-ot kifizetek

-szülésért,orvosnak hálapénz,ugyanígy kb.100 e ft

-szülésznő szintén 30-50 e ft.

Esetleges alapítványi szoba kb.10-15 e ft/éj.

Tehát ha nagyon szigorúan veszem 250-300 e ft.Nyilván ennél kevesebbért,többért is ki lehet jönni.

Itt 400 e ft-ot fizetek,de tudom,hogy a legjobb helyen vagyok,olyan orvosokkal/szülésznőkkel stb.akikre bátran rá tudom bízni magunkat.Mi sem vagyunk milliomosok,de úgy gondoltam,az életben nemsokszor születik az embernek gyereke,erre nem sajnálom.Ha kellene a babaruhát/bútort a vaterán venném,ahol tudnék takarékoskodnék,és takarékoskodtunk is mielőbb eldöntöttük,hogy jön a baba.

Nyilván mindenki eldönti,hogy mire költ,egészen biztosan állami kórházakban is vannak normális,kedves orvosok,nekem bőven van negatív tapasztalatom(majdnem a petefészkembe került),így köszönöm,nem kérem.

Amúgy ha annyit mondok,hogy a villanyszerelő 10 perces munkáért a múlt héten számla nélkül 20 e ft-ot kért,na az a nem semmi...

2012. jan. 20. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!