Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Pontosan mire is van szüksége...

Pontosan mire is van szüksége egy újszülöttnek a kórházban? Miből mennyit érdemes vinni? Rugi, body, pelus stb. ilyenekre gondolok.

Figyelt kérdés
2012. jan. 7. 09:34
 1/5 anonim ***** válasza:

- ruhát most ne vigyél, adnak benn - majd mikor viszitek haza a babát, csak akkorra kell

- textilpelus 3-4 (egy a feje alá alváshoz)

- sima pelus napi 6-7-tel számolj, bár eleinte úgysem fog annyit üríteni (nem lesz mit), de fő a biztosság

- takaró

2012. jan. 7. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nekem a nagyfiamnál nem kellett ruha, míg ott voltunk, kórházit adtak rájuk.

A kicsinél (másik kórház) már saját ruhába öltöztettük.Nálam volt pelus, törlőkendő, popsikrém, 4-5 body, 3-4 ingecske/pulcsi, 2-3 nadrág vagy rugi 3-4 db.Ennyi elég volt, császár után 4 nap múlva hazaengedtek de amúgy is kimostam ott minden nap a levetett ruhácskáit.(Kis üvegben vittem mosóport).Ja és egy kis takaró sem árt, ha van, bár kórháza válogatja.

2012. jan. 7. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Kórháza válogatja. Nekünk pelust, popsitörlőt és krémet kellett bevinni. Ruha az kórházi volt, nem kellett külön vinni. Én vittem cumit is, hogy ne a használtat nyomják a szájába. Így is paráztam, hogy szájpenészes lesz a cumisüveg miatt,(szerencsére nem lett neki) mert ugye nem indult meg a tejem, így már tápszert kapott a 2. nap végén.
2012. jan. 7. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én vittem Neki rucit. Mivel 3napig voltunk bent így vittem 3body, 3rugit (bent adtak rá ruhát). Pelus, popsitörlő, popsikrém, textilpelusból egy 5db, takaró, vihetsz Neki akár kis zoknit is.
2012. jan. 7. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
számolni kell a sárgasággal, ami plusz 2 napot jelenthet..ezért 4-5 body, 3 rugdalózó, kistakaró, cérnasapi, kesztyű a karmolás ellen, pelenkák
2012. márc. 26. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!