Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mit csinál egy szülésznő a...

Mit csinál egy szülésznő a szülés alatt?

Figyelt kérdés

Nekem nem volt fogadott, de nem sokat csinált, kezembe tett egy kanült, hozta a gázt, amit a doki kért, meg kaptam egy katétert, néha rámnézett. A végén császármetszéssel született meg a kisfiam.

Ezért kár lett volna felfogadni. Másnak milyen tapasztalata van? Gyakorlatilag semmi többet nem tudok elképzelni, hogy tenni tudott volna értem. A párom amíg lehetett, mellettem volt. Sőt még néha kínos csend is volt, amikor bejött a szülésznő és nem tudtunk egymásnak mit mondani, csak néztünk és vártuk, hogy teljen az idő.


2010. jún. 30. 21:24
 1/7 anonim ***** válasza:
Hát, nagyjából nálam is ezt csinálta, bár velem nagyon kedves volt (fogadott volt ő is). A végén már igen sok dolga lett, mikor elkezdődött a kitolási szakasz. Utána ő csinált mindent a dokival. :) (Sztem azért érezted "kevésnek" a dolgot, mert igazából a kitolás után lesz hirtelen nagyon sok dolga, azaz babát kiveszi, orrjáratot megszisztítja, és persze figyel mindenre, amire kell.)
2010. jún. 30. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem ezeket csinálta: beöntés, kicsit megigazította a leborotvált részt, mert otthon már tükörrel is csak bénán sikerült, csinált nekem egy homeos koktélt amit iszogattam vajúdás alatt, zuhanyzáskor segített ki-be lépni, törölközni, folyamatosan nézegette a CTG-t, kanült kötött be. Később mondta, hogy mikor hogy feküdjek (oldalamon balra és jobbra, hogy vékonyodhasson a méhboltozat, mert mikor az eltűnt csak akkor folyt el a víz), hozott párnát, adott zoknit ha kértem, áttekerte a rádió állomásgombját mikor kértük, illóolajas párologtatózott, a végén segített a kitolásnál is mert gyakorlatilag doki nélkül szültünk. Szülés utáni napokban jött és mindig ellenőrzött (a babám elkerült másik kórházba, fertőzés miatt), ápolta a lelkemet, megnézte a gátsebem és az aranyerem, fájdalomcsillapítót hozott, mikor nem megy a nagyWC-zés akkor hozott kúpot rá. Nagyjából ennyi.

Ez Budán volt, rendes TB-s kórházban.

2010. jún. 30. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Kedves 2.!

Olyan mintha privát kórházban szültél volna.

Mondjuk nekem a dokim volt olyan, hogy le a kalappal. Csak jót tudok mondani rá, olyan volt, mintha látta volna a gondolataim. Igaz fizettem neki, de megérte.

2010. jún. 30. 21:48
 4/7 anonim ***** válasza:
Velem konkrétan mindent! Előzőekben leírták ugyanazokat. ő fogadott volt (20000). A doki csak akkor lépett volna közbe, ha császár van, az rendes műtét, azt csak doki csinálhatja. A szülést is a szülésznő vezette le. Nélküle nagyon szar lett volna, meg utána is.
2010. jún. 30. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nekem is császárom lett.A szülésznő bekötöte az infúziót,ellenőrizte a CTG-t,megigazította a borotválást,és kitöltöttük az anyakönyvezési papírt.

Ennyi történt,de nagyon kedves volt.

2010. jún. 30. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nekem fogadott szülésznőm volt, szinte végig bent volt a vajúdás alatt (13 óra). Ő adta a beöntést, bekötötte az infúziót, ellenőrizte a szívhangot, beszélgettünk. Amikor már nagyon fájt, segített, hogy hogyan tartsam magam, mi a helyes légzés. Folyamatosan ellenőrizte a tágulást, hozta-vitte a hánytálat és a bilit, mert végig jött ki belőlem minden. Ő kérdezte meg, hogy akarok-e epidurált, amikor már teljesen kész voltam, és utána rendszeresen kiment az altatóorvosért, hogy adagolja az érzéstelenítőt. Próbált kézzel tágítani és "igazgatni" belül, mert nem illeszkedett rendesen a baba feje (sajnos sikertelenül).Persze végig próbált bíztatni és tartani bennem a lelket.

Ja, és a végén ő keltette fel az orvost! Csak ennyit hallottam kintről! "Ébredjél már, mér nem veszed fel, vagy huszat csöngött, mindjárt szülünk, gyere már!"

Mást nekem nem csinált, mert császár lett a vége.

2010. júl. 1. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nekem nem volt orvosom csak szülésznöm és mindent ö csinált!!

2 hónapos baba anyukája

2010. júl. 2. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!