Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülési fájdalmat tekinve...

Szülési fájdalmat tekinve jobbra v rosszabbra számítottál?

Figyelt kérdés
Milyen volt a szülésed? Milyen emlékként maradt meg?:)
2012. jan. 24. 23:06
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem csodás emlék,az utolsó fél órát leszámítva sokkal rosszabbra számítottam:)
2012. jan. 24. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Az első szülésem nagyon szép emlék, emlékszem utána minden ismerős kismamát azzal nyugtattam, hogy nehezebbre, fájdalmasabbra gondoltam előtte. Akár másnap szültem volna a következőt.

Eltelt majdnem 3 év, megszültem a második gyermekem. Nagyon rossz emlék, még a mai napig sem tudtam feldolgozni. Okait kutattam; indított szülés, nagy mennyiségű oxitocin, más orvos, az enyém pont akkor külföldön dolgozott pár hónapot.

Most a harmadik babámat várom, néhány hét választ el a szüléstől. Megpróbálok minden negatív dolgot kiszűrni az előzőből, és amit lehet, már előre kiküszöbölni.

Azt mondják nincs két egyforma szülés. Csak remélni tudom, nem fog a másodikra hasonlítani ez. Inkább az elsőre kellene...

2012. jan. 24. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Hosszú volt... 23 óra vajúdás.. Az rosszabb volt, mint amire számítottam. De nem a fájdalom mértéke miatt, hanem azért, mert alig tágultam és így végetnemérő értelmetlen fájás volt... Aztán jött a dokim és megkérdezte, akarok-e fájdalomcsillapítót? EDA-t kaptam. Utána már minden rendben volt. :) Fel is gyorsult a folyamat.

A szülés része maga nagyon jó élmény volt, kb 3 tolófájásból kint volt a kisasszony, pedig 3,5 kg volt.

Összességében nagyon pozitív emlék, egyike a legszebbeknek. :)

2012. jan. 24. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
100%

en 41 ora alatt szültem meg Dorkat. Nagyon lassan tagultam es szombat ejfelre elfaradtam (pentek de. 10-töl) a folyamatos izgulas, lelkesedes. Es meg mindig csak masfel ujj ... aztan kaptam epiduralist. A tulsulyom & magas vernyomasom miatt nem adtak valami sokat, de kb 3/4 orat tudtam pihenni, uj eröre kapni :-) az utolso 1 ora a tolofajasok elött, amikor leszall a baba katasztrofalis volt es azt hittem soha nem lesz vege, bar lehet nem tartott volna eddig ha betartom amit a bába mond. A tolofajasok maga a csoda :-) soha nem ereztem ennyi energiat! Erös voltam es boldog! nagyon nagyon boldog! en elbenaztam kicsit - azt hiszem valahogy 6-7 nyomasra sikerült kinyomnom a fejet, de akkor olyan transzban van az ember hogy nem szamit! tenyleg nem erzel semmit! Dorka baba végül vasarnap reggel 8:12kor latta meg a napvilagot 4330 grammal es 54 cm-rel

A vasarnap elötti fajasok lightos menzesziek voltak. A vasarnap ejfel utaniak pedig amikor mar ugy bevenned a cataflant de csomagostul ... de szerintem hozza lehet szokni

2012. jan. 25. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem csodálatos élmény volt, pedig én jobbra számítottam. Hasonlóan az egyik előttem szólóhoz 10 órán át iszonyú fájdalmak és alig tágultam. EDA utána 2 óra alatt lezajlott az egész. A tolóknál rosszabbra számítottam, az hatalmas extázis volt! Szerintem készülj nagy nagy fájdalomra és max kellemes meglepetés ér.
2012. jan. 25. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Legszebb napom volt!

A legtöbben rémálomként emlegetik a szülést, pedig sztem egyáltalán nem az!

Este 19.15-kor elment a nyákdugó, akkor kezdődtek 10 perces fájások rögtön. 23.00-kor értünk a kórházba, amikor már 5 perces fájások voltak, de még nem szenvedtem egyáltalán. 23.00-00.00-ig nagyon fájt, de éjfél után 2 perccel meglett a kislányom. Sokkal rosszabbra számítottam, mindenkinek ilyen szülést kívánok!

2012. jan. 25. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

1. gyerekkel oxitocinos indított szülésem volt. Másfél órát vajúdtam csak, de borzalmas volt. Nem hittem, hogy van, ami ennyire fájhat.

2. szüléstől borzalmasan rettegtem, mondtam az orvosnak, hogy császárt szeretnék, de nem egyezett bele. Végül megindult magától a szülés, egy leányálom volt az elsőhöz képest. Gátvédelem is volt, 1 hét múlva el is felejtettem. Míg az elsőnél vágtak, még 2 hét múlva sem tudtam leülni.

2012. jan. 25. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Azt hittem felkészültem a legrosszabbakra, de a valóság sajnos túlszárnyalta a képzelőerőemt. Rettenetesen fájt, el se tudtam képzelni ilyen fájdalmat. Ennek ellenére most újra terhes vagyok, és bármikor újra vállalnám. Nekem amúgy 12 óra volt, ebből a brutál kibírhatatlan rész 6 óra...
2012. jan. 25. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

A vajúdás brutális volt (szerencsére viszonylag rövid!!!), oda is hörögtem a férjemnek: "ha még egy gyereket akarsz, te szülöd!!!" (a szülésznő és a doki jókat mosolygott).

A tolók: a megváltás!!! Azok nem is fájtak, csak olyan volt, mintha nagyon kellene kakilnom!

2012. jan. 25. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Az elején még röhögtem :) Mondtam is hogy csak ennyi? Pedig 3 perceseim voltak és fájt rendesen. Amikor teljesen kitágultam onnantól kezdve iszonyú volt. 4 óra hossza alatt nem történt semmi... Toltak a műtőbe... Gerincbe kaptam érzéstelenítőt, császár. Ez volt reggel.

Este felállított az éjszakás nővér az ágyról, annyira húzódott a hasam, hogy azt hittem össze sz..om magam.

Vegyes érzelmek maradtak meg bennem, a következő babán nagyon gondolkodom. Hülyén hangzik, de félek hogy a következő is császár lesz.

2012. jan. 25. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!