Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Én egy 18 éves lány vagyok és...

Én egy 18 éves lány vagyok és az elsö terhességemet élem,33 hetes vagyok jelenleg, pár éjszaka ota fáj, görcsöl a hasam ez csak 10-15 percig tart és utánna el mulik. Szoval akkor várhatom már nem soká a szülést?

Figyelt kérdés

És még az h félek h nem veszem észre h jön a baba és h elfojt a magzat vizem mivel h ugy vettem észre h vizelet tartási problémáim vannak a terhesség követöen és ha szivárog a magzat viz azt h veszem észre?


köszönöm a választ,


2012. jan. 27. 13:10
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
h h h h h szivesen,h h :) XD h h h
2012. jan. 27. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
89%
szia, nekem azt mondta a védönöm hogy ha ilyen fäjäsaim vannak akkor vegyek a meleg de nem forro fürdöt es utäna elmulik ha nem azert fäj hoyg elindul a szülés, a magzat vizet hogy veszed eszre hmm nekem az anyosom meselte ö sokat järt wc-re es igy folyt el neki de van akinek meg egyböl zuty es minden tiszta viz, de ha meg szivärog akkor azt eszre lehet venni mert ´hamar lesz nedves a fehernemüd egyebkent is a magazatviznek nincs szaga ättetszömint a viz de ha zöldes vagy barnäs es fura szaga van akkor azonnal orvos meg akkor is ha verezgetsz!
2012. jan. 27. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

33 hetesen még ne nagyon várd a szülést mert korai lenne..mindenképpen beszélj a dokival,de lehet csak jósló fájások.

Ne aggódj azt garantálom,hogy észre fogod venni ha jönni fog a baba..én is aggódtam,hogy nem veszem észre és mindenki azt mondta tudni fogom..igazuk volt

2012. jan. 27. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, mit értesz "görcsölés" alatt.

Ha olyan erős fájdalmat érzel, hogy össze kell görnyedned, nem tudsz kiegyenesedni és mozogni, akkor orvoshoz kell menni olyankor sürgősen.

Ha menstruációhoz hasonló tompább fájdalmat érzel, azzal különösebb teendő nincs, pihenj és szedj magnéziumot, és amikor legközelebb mész dokihoz, említsd meg neki.


A vizelettartási gond a szülést követően valószínűleg el fog múlni, nekem 3. gyerekkel már sajnos a 16. hétben is volt, tüsszentésre/köhögésre.


A magzatvíz szivárgása viszont más. A magzatvíz színtelen -szagtalan, és ha szivárogni kezd, akkor az nem marad abba, sőt általában egyre erősödik. Eláztatja a tisztasági betétet, és non-stop jön. Észre fogod venni, bár 33 hetesen ez még nem valószínű. Talán egy hónap múlva...

Szép szülést majd!

2012. jan. 27. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a választ hasznos volt. Voltam nögyogyásznál, védönönél és emlitettem nekik és monták h szeggyem a magnebé 6-ot eddig is szettem de most többet veszek be és nem mulik el esténként a fájdalmak. A fájdalmak pedig ojanok h nem tudok mozogni csak egyhejben feküdni nem tudoki fel kelni igy a fürdés sem megoldható felhuzom a lábaimat és 10-15 peren belül el mulik.
2012. jan. 27. 13:34
 6/7 anonim ***** válasza:

En is szedtem a magne B 6-ot. Sogornomnek keményedett a hasa, én nem tudom, hogy az milyen. De szerintem ilyesmi, mint amit leírtál.

Es ne aggodj! Nekem a szulés a magzatvíz elfolyásával kezdodott. Mindha vederrel ontotték volna a vizet, ugyhogy ezt nem lehet osszetéveszteni a vizelettartási problémákkal. Ugy is fogod tudni, hogy már a baba ki akar jonni, oszton. En a végén olyan nagy voltam, hogy csak gurultam. A férjem huzott ki az ágybol. Végulis természetes uton megszultem a 4490 grammos lányomat.

Pihenj sokat!

1 éves kislány anyukája

2012. jan. 27. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ez jóslófájás, "gyakorol" a méhed a szülésre. Ha lesz benne rendszer és erősödnek a fájások, az jelzi majd a szülés közeledtét. Ha szivárog a magzatvíz, azt is észre fogod venni, ha elfolyik azt meg főleg. Azért jó lenne, ha többet pihennél már.
2012. jan. 27. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!