Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Miért nézik le sokan azokat,...

Miért nézik le sokan azokat, akik nem tudnak szoptatni vagy akik császárral szültek ráadásul akaratukon kívül? Ők nem ugyanolyan anyák?

Figyelt kérdés
2009. máj. 29. 22:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
87%
Ne is törödj velük,az ilyen emberek BUTÁK!Mármint aki lenézi az ilyen anyukákat.Én természetes uton szültem,de van pár ismerősöm aki császárral és ..á nem is értem miért kell bántani valakit,ha muszáj volt császározni,vagy nem tud szoptatni.Remélem téged nem piszkálnak emiatt.
2009. máj. 29. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
78%
Vannak ilyenek? Szerencsére még nem találkoztam olyan emberrel, aki lenézett volna azért, mert császárral jött a világra a kislányom. Majdnem ottmaradtunk! :-( A babámat nem tudtam szopiztatni, mert szegénykém nem volt jól, de eddig csak bíztatást kaptunk.
2009. máj. 29. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
70%
Ezt én sem értem. Általában erről nem tehetnek az emberek. Ha meg mégis, akkor biztos meg van rá az okuk, hogy ezt a döntést hozták. Amikor én szültem a végén már én is azt mondtam, hogy császározzanak, mert nem bírom tovább. Ezt mindenki maga érzi, ha ilyen döntéseket hoz.
2009. máj. 29. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Én tudok szoptatni, de hallottam a minap a rendelőben egy hölgyet mellettem, aki beszélgetett egy másik anyukával és nagyon lekezelő stílusban azt mondta neki, hogy nem érti, hogy nem tud szoptatni, neki a tej egészen a szoba másik feléig elspriccel, annyi van neki. Egymást miért kell ennyire megalázni és miért különb, aki szoptat? Én nem érzem magam felsőbb rendűnek azért, mert tudok szoptatni. Szerencsés vagyok.

Én is császárral szültem, általában ezen meglepődnek az emberek és nem kérdezgetnek a szüléssel kapcsolatos élményeimről. Azt mondta a kórházban az egyik szobatársam, hogy mi ne szóljunk semmit, nem tudjuk mi, hogy a gátmetszés után mit élnek át a simán szülő nők. Ezt tényleg nem tudjuk, de ők meg azt nem tudják, hogy mi mit éltünk át. Utálom azt is, hogy egyesek lesajnálnak, hogy nekem nem volt részem sima szülésben. Na és? Nekem őszintén nem hiányzik, mert nem ez a fontos. Miért kezelnek úgy, mintha mások lennénk? Mi is anyák vagyunk.

2009. máj. 29. 22:46
 5/12 anonim ***** válasza:
73%

Én nem nézem le azokat akik nem tudnak szoptatni, csak azokat akik szoptathatnának, de ezt mégsem teszik.

És sztem az nem kifogás, hogy kevés a tej.

A táplálkozástól függ.

A környezetemben is van kettő anyuka is akik ilyenek.

Nem is értem, miért könnyebb éjszaka a tápszert csinálgatni, mint kényelmesen megszoptatni a babát.

2009. máj. 29. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
70%
Én is császárral szültem! Szerintem a császárosok ugyan ugy megszenvednek a babáért mint akik szülnek! A császárosok pl: Nekem iszonyu nagy fájdalom volt felkelni császár után zuhanyozni! Én azt 1 ellenségemnek sem kivánom!
2009. máj. 30. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
68%

Szerintem ezek az emberek tényleg buták. Én simán szültem 2x is, sokáig szoptattam mindkettőt, de soha nem éreztem, hogy le kellene kezelni valakit mert császáros vagy mert nagyon szeretett volna, mégsem tudott szoptatni.

Az anyaság témában nagyon eltérőek a vélemények, nézetek, engem azért néznek le mert még szopik a 2,5 éves fiam és ennek sokan hangot is adnak, még a gyerekorvos és a védőnő is. Pedig csak reggel szopizik egy picit ébredés után, nem egész nap van rajtam.

Kellemetlen érzés ha mások valamiért lenézik az embert és engem ez mindig nagyon feldühít és el is keserít. Nehéz megvalósítani, hogy az ember ne hallgasson rájuk.

Inkább el kell fogadni, hogy ez így van és valószínű így is lesz, mert mindenki bizonygatni akarja, hogy Ő jó anya...de ennek mi értelme???

2009. máj. 30. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
82%

Állítólagos barátunk mondta nekem a minap, hogy most már akár szülhetnék is egy gyermeket!

Ugyanis császáros voltam. Most itt fekszik mellettem a gyönyörű 3 hónapos fiam, de szerinte most már akár szülhetnék is egy gyereket. Jó nagy gyökér, mi más!

2009. máj. 30. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
70%

Mert mi nők gyakran nagyon buták tudunk lenni. Versenyzünk ha kell, ha nem. És igazolni igyekszünk, hogy az amit, és ahogy mi csinálunk a legjobb a világon, minden attól eltérő rossz. Engem is maceráltak eleget a szoptatás miatt, pedig azon kevesek egyike lehetek, akiknek tényleg genetikusan nem megy (kezdve a befelé forduló mellbimbóval, az összes tejszaporító cucc teljes eredménytelenségén át, egészen odáig, hogy 40kg-ra fogytam bármit is ettem, a tejem meg szinte átlátszó volt). Még mindig rossz rágondolni, és útálom, ha megkérdezik: "szopik még?". Ha rávágom, hogy igen, nincs sajnálkozó pillantás, és a téma le van zárva. Szóval füllentek a nyugalmamért...:(

A császárról meg annyit, hogy sokan annyira buták, hogy azt hiszik, ezt kéri, aki így szül. Hát nem gondolnám, hogy olyan lányálom (bár én nem így szültem). Szóval ne törődj az ilyenekkel. Egyébként is, a baba korának előrehaladtával egyre fogynak itt is a szuperanyukák:))

2009. máj. 30. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Igen, ez verseny, sport egyes anyáknak. Pl. a fiam sírt a rendelőben legutóbb (egyébként nem szokott csak ha éhes), de most fogzási időszaka van és néha nyűgös. Mellettem volt egy hölgy hasonló korú babával és azt mondogatta a babájának de jó hangosan, hogy "látod kicsim, milyen jó, hogy te nem úgy sírsz mint ez a baba, te aztán nem sírsz, mint mások" stb egyértelműen utalva arra, hogy az ő gyereke mennyivel különb az enyémnél. Hát ez is megalázó! Egyesek egyébként nagyon oda meg vissza vannak maguktól és azt hiszik, hogy csak nekik van szép, okos, jó, kedves, normális gyerekük. Nem azt mondom, hogy ne szeresse a gyerekét, ez természetes, de ettől másokat nem kellene lesüllyeszteni a föld alá. Úgy nem lehet valaki jó, hogy még más is jó mellette? Annyi hülyeséget még életemben nem hallottam, mint az elmúlt egy évben a gyerekrendelőkben és persze nem a gyerekektől, hanem a szüleiktől...
2009. máj. 30. 13:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!