Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Nektek is ijesztő volt a...

Adryenn21 kérdése:

Nektek is ijesztő volt a tolófájás? Hogy bírtátok pánik nélkül visszatartani?

Figyelt kérdés
Én nagyon megijedtem amikor jöttek a tolófájások. Csak párom volt bent éppen, a szülésznő és a doki elmentek valamerre. Ijedten szóltam páromnak hogy szóljon nekik mert alig bírom visszatartani!! Azt hittem szétszakad mindenem. Rettentően feszített és szinte önkéntelenül összerántotta az egész testem.

2012. jan. 28. 16:09
 1/5 anonim ***** válasza:
77%
A tolófájást nem kell visszatartani. De én nem estem pánikba, az normális a szülés során.
2012. jan. 28. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a fülembe rágták, milyen lesz, és hogy engedjem, próbáljak vele eggyé válni. Mikor jött, tudtam, hogy ez már az, ott sem volt ott a doki, de nem törődtem vele, próbáltam megélni. Nem pánikoltam, nem görcsöltem be, pár nyomás után megszültem úgy, hogy szinte nyomni sem kellett hozzá, a tolófájás magától volt olyan erős, hogy kipréselte a picimet (3,5 kilós volt)
2012. jan. 28. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem pánikoltam. Viszont nekem a szülésznő mondta, hogy sóhajtsam el, mert még nem tűnt el a méhszájam. Na, az borzasztó volt. Mondták, hogy ne nyomjak, de hagyjam, hogy a baba csússzon lefelé. Nem volt egyszerű. Aztán kb. az 5. fájás után mondtam, hogy nem tudom visszatartani. Akkor bejött a doki, és már látta a kis buksiját a babámnak.
2012. jan. 28. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Kedves első. Olykor van, hogy vissza kell tartani. Velem csak az ápolónő volt bent, mondtam, hogy nyomnom kell, ő hívta a szülésznőt, és mondta, hogy tartsam, ne nyomjak, amíg meg nem vizsgál.


Kedves kérdező, ijesztőnek nem mondanám, de amíg tartani kellett, borzalmasan fájdalmas volt. Vergődtem, kezeim-lábaim jártak össze-vissza, próbáltam úgy levezetni azt az érzést, hogy nyomjak. Ez volt a szülésem legnehezebb része, ahhoz képest a vajúdás és a születés, nyomás nekem nagyon könnyű volt.

2012. jan. 28. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszát!


Kedves első! Nekem az első 4-5 tolót vissza kellett tartanom, azt mondta a szülésznő, hogy nem kéne repedni! :-S Kicsit meg is ijedtem tőle.


Igen, a visszatartás nagyon is kellemetlen. Én momentán oldalt fekve fogtam a fenekemet, mert olyan érzésem volt hogy szétszakadok és nagyon nehéz volt átvészelni azt a pár tolófájást. Na de mikor beérkezett az orvosom 2. tolásra kint is volt a kislányom. Én 3450 grammal és 55 centivel szültem.

2012. jan. 29. 15:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!