Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » István kórházban szült mostaná...

István kórházban szült mostanában valaki és ha igen hogyan zajlik, mi a véleménye a kórházról ellátásról mind a szülészeten, mind a csecsemőosztályon?

Figyelt kérdés

37+3 hetes kismama vagyok és a Szent István kórházban fogok szülni! Érdekelne a kórházról több infó! Voltam szülőszoba látogatáson egész szimpatikus volt első látásra. Viszont érdekelne h maga a szülés hogyan is zajlik? (egy természetes úti szülésre gondolok).

Pl. ha indulunk a kórházba felmegyek és onnan hogyan tovább? kapok egy szülőszobát leteszem a cuccaim apával és sétafikálok néha megvizsgálnak amíg vajúdok ott a folyóson?

aztán mikor a kitolás van akkor felfekszem az ágyra (én így szeretném majd normális pózban) és nem láttam akkor ott olyan lábtartót mint a nőgyógyásznál! Simán felhúzom az ágyon a lábam és úgy szülök, vagy odatolnak valami lábtartót amibe beleteszem a lábam?


Hu .. bocsika a sok kérdésért de ezek nagyon érdekelnek!

Szeretnék már minél előbb szülni h láthassam a kislányomat!!! :)


2009. máj. 30. 10:42
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia! Bár még én sem szültem ott, csak hozzád hasonlóan nemsokára fogok (37+0 kismama vagyok), pár héttel ezelőtt be kellett feküdnöm, mert majdnem beindult a szülés, így volt lehetőségem megtapasztalni a benti dolgokat és a beszéltem pár frissen szült anyukával is.

Szóval: ha megérkezel a kórházba, akkor először a szülőszoba melletti vizsgálóban megnézik a méhszáj állapotát, majd a vajúdószobának nevezett helyiségben ctg-re "kötnek". Ha épp nincs telt ház, akkor a cuccaiddal és a kísérőddel elhelyeznek az egyik szülőszobában, ahol vajúdhatsz (néha bejönnek megvizsgálni, hogy hogy haladsz, de alapvetően nem zavarnak). A szülés ezen a "normális" ágyon történik, itt nincs lábtartó. Ha nincs sok vajúdó kismama, akkor szülés után még jó ideig hármasban lehettek a szülőszobában. Utána elviszik a babát fürdetni, felöltöztetni, megnézi a gyerekorvos stb. Eközben Téged elhelyeznek valamelyik szobában és k. 3 órával később lehozzák hozzád a babát, aki innentől fogva Veled lesz.

Hazamenetel szempontjából a szülés napja 0. napnak számít, a 3. nap délelőttjén lehet elhagyni (legkorábban) a kórházat.

Ha még lenne kérdésed, írj, szívesen válaszolok, ha tudok!

2009. máj. 30. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szia!Én 8 hónapja szültem az Istvánba.A szülőszobáról és szülés menetéről mindenben egyetértek az első válaszolóval.Én megvoltam elégedve mindenkivel,nagyon aranyosak a csecsemős nővérek bármit kérdezhetsz szivesen válaszolnak és segitenek.Egyedül a kaja volt rossz,de úgy is kapni fogsz egy csomó mindent.Ha van még kérdésed irj szivesen válaszolok.Szia
2009. máj. 30. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szia!Én 18hónapja szültem az Isvánba,hát nekem nem voltak túl jó tapasztalataim,azért is gondoltam hogy megosztom veled,nehogy úgy járjál mint én... Először is tényleg szörnyű ha teltház van. Volt olyan amikor még csak ctg-re jártunk és nem volt szabad szülőszoba ott vajudott mellettem meg kb másik 2-3 kismama kispapa mellett egy csaj!Hát nem lettem volna a helyében.Én ebböl a szempontbol szerencsés voltam mert éjszaka szültem akkor nyugisabb volt.Na de utána jött a java amire legrosszabb álmomba se gondoltam volna.Burkot repesztettek szépen jöttek a fájások egyre erősebben.Ja azt hozzáteszem hogy epidurálissal szerettem volna szülni ehez nagyon ragaszkodtam mert iszonyatosan féltem a fájdalomtol!Na szóval erősödtek a fájások és szóltam a szülésznőnek hogy lassan örülnék a megkapnám az epi-t mert kezdek "nem jól lenni".Elöször csak hebeget-habogot végül kiderült hogy nincs a kórházban epidurális fájdalomcsillapítójuk,mert elfogyott a készlet,és csak 3 hét múlva kap a kórház.Mondanom se kell hogy lesokkoltak,teljesen természetesen kellett megszülnöm a lányomat,amikor egész terhesség alatt máshogy terveztem.A csecsemőosztályon a növérek akkor voltak kedvesek ha előre fizettél nekik,különben rám sem néztek.Engem 2. nap küldtek haza mert kellett az ágy másnak,ugy hogy be volt sárgulva a lányom,és egyáltalán nem szopott még.Ja és a fizetős baba-mama szobát sem ajánlom,elkérnek 1 napra ha jól emlékszem 15000ft-ot és nekem egy sokkal lepukkantabbat adtak mint a 3 ágyas volt.Nem szeretnélek elriasztani csak azért írtam le,hogy az én esetemből is tanulva előre mindet beszélj meg dokiddal szülésznővel nehogy igy járjál mint én.
2009. máj. 30. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Én 3hónapja szültem az Istvánban és pontosan minden úgy zajlik, ahogy az első válaszoló írta!

Teljesen természetesen szültem semmilyen érzéstelenítőt nem kaptam és amikor szóltam ,hogy mostmár szerintem jó lenne, ha jönnének 2 perc múlva ott is volt a bába és a dokinő is, közben is nagyon kedvesek, végig beszélnek hozzád és utasítanak, ha nem megy úgy ahogy azt ők mondták akkor sem durvák :) és segítenek !Előtte, amíg bírsz sétálhatsz, mászkálhatsz.

Nálunk apás szülés volt és apa végig ott lehetett amíg a picurt fürdették, lemérték.

Épp ebédidőben szültem és behozták a kajcsit a szülőszobába :), ami tényleg nem a legjobb de ehető :)

A csecsemősökkel nem voltam mindegyikkel megelégedve, de többségük nagyon kedves és segítőkész!


Könnyű szülést és jó babázást!!!

2009. máj. 31. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenki válaszát! Mind a jókat mind a rosszakat!

Beszéltem már a szülésznővel elvileg igen lehet kérni eda-t hát ha mégis kérek akkor remélem nálam lesz!

Nekem ez szimpi h pl. nincs lábtartó csak sima ágyon felhúzom a lábam és kész.... sokkal barátibb :)

Egyenlőre még nem félek inkább várom h most már induljon be lassan a szülés...:)

Múlthéten voltam a szülészeten ctg.-n és igen pont front volt nagyon sokan voltak nekem sem volt az szimpi. Egyik kismaminak épp mondták h még várnia kell mert nincs szabad szülőszoba. Ott kint a váróba vártak sokan csomagostul. Ctg. szobába nem voltak érdekes módon!


Remélem könnyű szülésem lesz :) iszom a málnalevél teát (igaz néha csak 2 naponta , de fél litert) meg homeos bogyót szedek amit a szülésznőm tanácsolt!


Köszönöm mindenkinek még egyszer!

37+4 Km :)

2009. máj. 31. 11:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!