Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Miért nem szabad fürdeni és...

Miért nem szabad fürdeni és házaséletet élni 6 hétig szülés után?

Figyelt kérdés
2012. jan. 30. 16:31
 1/3 anonim ***** válasza:
Egyrészt sokkal nagyobb a fertőzésveszély, másrészről szülés közben óhatatlanul szakadnak a szövetek (még ha nem is annyira, hogy varrni kelljen őket), jobb hagyni regenerálni, pihentetni.
2012. jan. 30. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Mert a leváló méhlepény helyén van egy nagy seb, aminek nyugalomban össze kell forrni.

A gát van, akinek nehezen gyógyul.

Nagyobb a fertőzésveszély, a méhnek is regenerálódni kell, vissza kell húzódnia.

Császárosoknál pedig nem csak a méhlepény helye van, hanem az átvágott izmoknak, a méhnek is össze kell forrnia, gyógyulnia.

Az sem árt, ha elmúlik a vérzés.

6 hét nem nagy idő, főleg, ha az ember egészségéről van szó, ki lehet bírni.

2012. jan. 30. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nekem az orvosom amikor hazaengedett azt válaszolta, hogy még olyan nyitott vagyok odalent mint egy átjáróház így nagy a fertőzés veszélye.:)

Imádom a hosszú fürdőzést. Ezért mikor lejárt a 6 hét ünnepélyesen együtt fürödtem a kislányommal apa segítségével (ideadta, kivette, hogy nehogy elcsússzunk):D Kibírható volt, de az utolsó hétán már visszafelé számoltam a napokat.

2012. jan. 30. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!