Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Május 2-ára vagyok kiírva. És...

Május 2-ára vagyok kiírva. És az orvosom bejelentette, hogy e hónap végén át megy egy másik korházba. És ha megszülök pár nappal előbb akkor levezeti a szülést de ha nem akkor marad az ügyeletes orvos?

Figyelt kérdés
Pedig egész végig hozzá jártam magánrendelésre neki vittem a pénzt és akkor most cserben hagy? Hogy induljak így neki a szülésnek nem is fogom ismerni azt a másik dokit. Direkt szerettem volna,hogy legyen fogadott orvosom már lepecsételtettem vele elég hamar a kiskönyvemet is. Kicsit kétségbe vagyok esve.
2008. ápr. 4. 16:26
 1/8 anonim ***** válasza:

Szia, miért nem kérdezted meg tőle?

De szeritem -bár nem tudom hova megy- neked ott "kellene" szülnőd ahol ő dolgozik, főleg ha fogadott, márpedig az.

Kérdezz rá, az a legbiztosabb-emiatt idegeskedni ráérsz akkor ha azt mondja nem vállal az új kórházban.

Akkor viszont, bár sovány vígasz-talán jobb is így. Ha képes "cserben hagyni" megette a fene.


Remélem csak feleslegesen aggódsz, sok sikert és szép szülést

35 hetes kismama

2008. ápr. 4. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
32%

Na ezért nem pénzelek én egy orvost sem!!!

Most jobb helyzetben vagy?

Elment egy csomó pénzed és nincs orvosod...

De ne félj, az ügyeleten sem lesz semmi baj, sokan így szülünk mi pórnép, pénz és fogadott orvos nélkül. És túléljük.-)

Amúgy már van kórház, ahol szabályzat, hogy orvos nem lehet bent, ha nem ügyeletes, tehát nincs olyan, hogy fogadott orvos, mert nem mehet be hozzád, ha nem ügyel, hiába fogadott orvosod. És ez egyre több kórházban bevezetésre kerül!!!

2008. ápr. 4. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
32%

Szerintem erre igazán nem volt szüksége "kedves pónép".

Van aki nem azért szül fogadott orvosnál mert felveti a pénz...De ez már magánügy.

Tudod, tanácsot kért-nem ilyen okos hozzászólást.

2008. ápr. 4. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
46%

Pórnép akart lenni-csak az ilyenektől agymenést kapok.


Ne aggódj, kérdezz rá a dokitól. Biztosat, csak Ő tud mondani.

2008. ápr. 4. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. És egyáltalán nem vet fel minket a pénz! Az a baj,hogy kb. 70 km-re megy tőlünk a doki (Pestre) és én nem akarok ott szülni. Úgy,hogy marad az ügyeletes doki ha nem jön pár nappal előbb a picúr!
2008. ápr. 4. 17:24
 6/8 anonim ***** válasza:
67%

Figyi,én nem aggódnék!

Lehet kicsit nyers volt a második válaszadó,de tökéletesen igaza van.Elment egy csomó pénzed egy dokira,aki most lelép,és gondolom nem tegnap tudta meg hogy másik kh-ba kell mennie...Amúgy ha utána akarsz és tudsz menni,akkor ha normális fogadnia kell a pesti kh-ban is.Az,hogy kinek van benne a neve a kiskönyvedben meg tökmindegy,szülhetsz te az ügyeleten is,és ott megfelelő ellátást fogsz kapni,és hidd el,nagyon felfújjuk ezt a választott doki kérdést,de tök fölsleges egy teljesen probléma mentes várandósság alatt,ha meg valami speciális eset vagy,akkor meg menj utána.

Nyugalom,és ne izgulj!Egy gyerek sem maradt még az anyjában:)Illetve a doki csak a végjátékra jön be,a fontos egy megértő,kedves szülésznő.

Illetve lehet megcsalatva érzed magad,hiszen lelép a doki,de az ő szemszögéből is meg kell vizsgálni,és meg kell érteni,hogy menni kell,menni akar tovább.Mindig lesz olyan kismamája,aki két nap múlva szül,akármelyik hónapban vált is munkahelyet.Most épp te lettél az.

2008. ápr. 4. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ne aggódj!!! Én már kétszer szültem, de nem volt fogadott orvosom. A doki az szinte benn sincs. A szülésznő az aki végig melletted van. A doki max. a kitolási szakaszban, meg a varrásnál van jelen. Szóval ne aggódj. A munka java úgyis a tiéd, meg a babódé. :))) Őt meg abszolút nem fogja érdekeli, hogy hol és kinél fog kibújni. Ha jön akkor jön. Ha ott leszel téged sem fog érdekelni, hogy ki van ott veled, csak legyél túl rajta. Persze nem mindegy, hogy milyen a szád íze, mikor bemész a korházba. De ha ott vagy és megindul, akkor már mindegy, hogy ki ül a lábad között, csak szedje ki belőled. :))))
2008. ápr. 5. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én is úgy gondolom, hogy ne aggódj! Az ügyeletes doki is ugyanolyan jól le fogja vezetni a szülést, mint a fogadott! Ami szerintem fontosabb és ha téged megnyugtat, akkor tedd ezt, fogadj fel egy szülésznőt. Szerintem fontosabb mint a fogadott orvos, mert ő van veled végig a vajúdás alatt. Szerintem inkább lelki okok miatt ragaszkodunk a fogadott orvoshoz, mert megnyugtat ha van, de ettől még ugyanúgy el fog látni az ügyeletes is. Szerintem ezt játszd le magadban és nem lesz gond!!!!
2008. ápr. 7. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!