Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Jahn Ferenc Délpesti kórház!...

Jahn Ferenc Délpesti kórház! Vélemények? Tapasztalatok? Mindent szeretnék tudni a kórházról! Most állok korházváltás előtt! 23hetes kismami!

Figyelt kérdés
2009. máj. 30. 21:41
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Van két nagyon modern szülőszobájuk és tényleg a szülésznők tüneményesek. Én Höbenreichné Katinál szültem, őt nagyon tudom ajánlani. Szülés után mondta, hogy meglátogatna minket két nap múlva a gyermekosztályon, hogy megnézze minden rendben van e. És tényleg lejött, meg is nézte a gátsebemet is. Akartam neki pénzt adni, de nem fogadta el, azt mondta, hogy ez a dolga. A vajúdás alatt is végig bent volt, sokat beszélgetett velem, amíg a férjem kiment kávézni vagy enni egy pár falatot. Én csak a saját orvosomról tudok nyilatkozni a Csákány doktor úrról, akit szintén nagyon tisztelek és egész életemben hálás leszek neki. Nagyon profin ment a szülés, pedig nem volt egyszerű. A szülészet maximálisan pozitív volt számomra, legközelebb is ott fogok szülni, habár fényévekre van tőlünk. A gyermekágyas rész már más tészta. Van egy-két elég nagyszájú csecsemős nővér, ami kevéssé volt pozitív. Reggeltől estig veled van a szobában a gyermek, ami nem is volna gond, ha volna valaki akitől kérdezhetsz, ha gondod van. Sajnos nem volt ilyen, mert zárva volt az a szoba, ahol a csecsemősnővérek voltak és még csak kérdezni sem lehetett tőlük napközben. Volt, hogy látogatók jöttek és kivinni ugye nem lehet a gyereket az osztályról, be viszont nem jöhetnek így ilyenkor le kellett adni a csecsemősnővéreknek a babát. Volt hogy csak szerettem volna leadni, mert a szobában. 6-7 babán kívül nem találtam senkit. Közben tárva nyitva volt az ajtó. Akár a folyosóról is bemehetett volna bárki és kihozhatott volna egy csecsemőt, senkinek nem tűnt volna fel, maximum este, hogy nincs meg. Ez azért elkeserítő. Szóval a szülészet szuper, a gyermekágyas rész kevésbé.
2009. máj. 30. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Még néhány kiegészítés. Ha szerencséd van és a modernebb szülőszobák valamelyikébe kerülsz, akkor lesz lehetőséged labdázni, bordásfalazni, akár még fürdeni is, mert a legnagyobb szülőszobában van egy hidromasszázs kád is. A gyermekágyas részhez még annyit, hogy szekrény az nem nagyon van, ahová a cuccaidat pakolhatod. Van egyágyas szoba is, ez alapítványi. Távozáskor adnak egy csekket, amire annyi pénzt fizetsz be, amennyit jónak látsz, de kb. 10-15ezret szoktak javasolni. Ha egyágyas szobában vagy, akkor apuka is bemehet hozzátok. Minden este kezelés van a gátsebeseknek, már a szülés napján is, ilyenkor fel kell mászni egy szülőszék szerű képződményre és leöntik a gátsebedet. Ha pedig császáros leszel, akkor hajnalban kezelik a sebet. Az ébresztő reggel hatkor van, a gyerkőcöt fél 11-kor viszik el este, szóval aludni nem nagyon fogsz tudni. Amíg lehet pihenj otthon. :-) Könnyű szülést neked!
2009. máj. 30. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!!!!

Ez minden téren nagyon hasznos volt nekem!!!

Az alapítványi szobában akkor apa is bent lehet??? Akár egész nap???

Nekem ez lenne a legfontosabb hogy mellettem lehessen valaki!!!

Első baba,és 21éves vagyok!!!!

Kicsit parázok!!!!! :):)

2009. máj. 30. 22:15
 4/16 anonim ***** válasza:
Hát a lánynak, aki ott volt mikor szültem, többször bejött egy nap a párja és nem csak látogatási időben. Szerintem nem csinálnak problémát belőle. Neki is nagy könnyebbség volt az biztos. Ne izgulj, én is 22 évesen szültem és hát enyhén sokként ért az új helyzet. Még jó, hogy volt a szobámban 1 kismama, akinek a második gyerkőce volt és segített egy pár dologban. Például fogalmam sem volt, hogy kell tisztába tenni a gyerkőcöt, meg ilyenek. Ezt sajnos vagy megmutatják vagy nem a csecsemősnővérek. A fürdetést viszont tutira nem mutatják meg senkinek sem, mert ott csap alatt fürdetik a gyerkőcöt. Ruhát ne is vigyél a picúrnak, mert csak az lehet rajta, amit ott adnak, ami angolpólya. Ez persze nem tart semmit, szóval ez után otthonra is felesleges lesz a pólya. Ha még nem vettél, ne is vegyél mert felesleges. Az alatt a pár nap alatt megtanulod úgy tartani, ahogy kell. :-) Pelust meg popsitörlőt vigyél neki, mert 1szer vagy maximum kétszer teszik tisztába. Popsikenőcs lesz és alkohol is a köldök kezeléséhez. És még egy fontos dolog: egy plédet is vigyél neki, hogy be tudd takarni. Van az ágy végében egy kosár, abba teheted be napközben, ha elalszik. Textil pelenka sem árt, ha bukik vagy ilyesmi baleset történik. Hirtelen ennyi, de ha van még kérdésed, szólj nyugodtan. :-)
2009. máj. 30. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Ja, és még annyi, hogy az egyágyas szobában éjszakára is bent lehet a baba veled, mert ott nem zavar másokat, ha sír esetleg. Ez nagy segítség lehet a szoptatás beindulásához.
2009. máj. 30. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Ismét csak köszönöm szépen!!!! Nagyon sok hasznos dolgot írtál!!!! :)

Szerinted nem fognak rám rossz szemmel nézni hogy már a 23.héten (sőt mire oda érek,24hetes leszek) váltok korházat és dokit!!!

Eddig az I.-es Nőire jártam,de a dokim nem foglalkozik velem,és a korház sem szimpatikus!!!

Remélem itt végre találok egy jó orvost!!!

Szülésznőt érdemes vagy kell,vagy ajánlatos fogadni???

És itt mennyibe kerül egy szülés?? Dokira és szülésznőre gondolok!!!

Köszönöm a választ előre is!!!! :)

2009. máj. 30. 22:36
 7/16 anonim ***** válasza:
Hát én az osztályvezető főorvosnál szültem, magánrendelésre jártam hozzá. Ő annyit mondott, hogy ha elégedettek leszünk a munkájával, akkor adjunk amennyit gondolunk, ha meg nem, akkor nem kér semmit. Mondta, hogy ő szándékosan nem mond összeget, mert szerinte etikátlan ezért pénzt kérni a betegtől, hiszen egy egészségügyi intézményben szülünk. Végül 50ezret adtunk neki és azt is nagyon megköszönte. Alkalmanként 10ezerért jártam a magánrendelésére, úgyhogy ennyit láttam jónak. A szülésznőnek is akartam pénzt adni, de nem fogadta el, végül vettünk neki egy ajándékcsomagot, amit csak azért fogadott el, mert mondtuk neki hogy annyi cuccunk van a babával, hogy nem tudjuk hazavinni. :-)
2009. máj. 30. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Ja, csak félig válaszoltam. Szerintem felesleges fogadni, mindenképpen bent lesz nálad valaki. Mi már a végén annyian voltunk, mint az oroszok. Három orvos, a szülésznő, a férjem, a baba és én.
2009. máj. 30. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

nagyon hálás vagyok a válaszokért!!!

Szerintem fogok még kérdezni!!! De most hirtelen nem jut eszembe semmi!!! :):)

Köszönöm!!!

2009. máj. 30. 23:05
 10/16 anonim ***** válasza:
Nagyon szívesen!
2009. máj. 30. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!