Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mik a tapasztalatok 2. ,3. ,...

Mik a tapasztalatok 2. ,3. , stb. baba születésével kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Ha az első baba "könnyen", gyorsan születik, a második is így fog jönni?

És ha az elsőnél fájásokkal indult be a szülés, akkor a másodiknál is erre készüljek?


Köszi a válaszokat előre is..


38. hetes km


2009. máj. 30. 21:49
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem két kislányom van, mindkettő szinte percre pontosan 4,5 óra alatt született meg az első fájástól számítva. Mondjuk az elsőnél kaptam oxitocint rendesen.

Fájások szempontjából az első szülés kevésbé volt fájdalmas, a másodiknál jóóóóval erősebb fájások voltak, és sokkal nehezebben viseltem emiatt.

Mindkét szülés fájásokkal indult be.

2009. máj. 30. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia. Szerintem ne nagyon számíts semmire.Mármint ne éld bele magad semmibe mert közel nem biztos,hogy úgy is lesz.Sőt.

Én az első fiam nehezen szültem ,harántfekvéses volt,de a doki befordította.Szörnyű volt.(+méhlepény feltapadt)

Második fiacskámmal a 32.hétig azt mondták,hogy császár.Ő is harántfekvéses volt,de befordult és szülhettem spontán.Minden oké volt,beindult a szülés,tolófájások...DE nem bírtam kinyomni,mindig vissza rántotta valami.Kiderült,hogy a nyakán van a köldökzsinór.Úgyhogy irány a műtő,császár.

Jobb ha hagyod hogy az történjen amit a babád "akar".Ne éld bele magad semmibe,nagyon rossz a csalódás hidd el!!!

Könnyű,szép szülést,és olyat amilyet te szeretnél!!!!Szépséges egészséges bébit!

2009. máj. 30. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat:))

Persze, hogy hagyom amit ő szeretne....:)

csak a tapasztalatok érdekelnek....

2009. máj. 30. 22:16
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

a sógornőm az első fiát másfél nap vajúdás után szülte meg nagy nehezen, majdnem csaszi lett.

a második fiával ugyan kb felannyit vajúdott, de jóvla fájdalmasabban élte meg.


a lányom mindössze 2,5 óra alatt született meg (jött mint a rakéta, de nem repedtem, nem vágtak hál istennek), a fiammal viszont 6 órát kínlódtam végig, és sokkal-sokkal fájdalmadsabb volt

2009. máj. 30. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szia! 4 gyereket szültem, minden szülés kicsit más volt. Annyiban hasonlítottak viszont, hogy mindegyik szülés viszonylag könnyű volt, nem túl erős fájásokkal, viszont mindegyiknél jól tágultam. Az elsőnél csupán enyhe fájásokkal indult és a derekam fájdogált. Este 6-kor burkot repesztettek, 10.10-kor megszületett a fiam. Én még a burokrepesztés után 2 órával sem éreztem hogy fájásaim lennének, de a ctg mutatta, persze azért 9 körül már én is éreztem :)). A lányomnál nem volt fájásom, csak este 10 körül elfolyt a magzatvíz. A fájások kb. 2 óra múlva kezdődtek. Hajnali 1/2 3-kor ő is megszületett, még a bátyjánál is könnyebben. A 2. fiamnál hajnali 1/2 6 körül éreztem az első fájásokat, de úgy gondoltam, korán lenne még a kórházba menni. Húztam otthon az időt, amíg csak lehetett, így a kórházba 2 perces fájásokkal, szinte teljesen kitágulva értem be, fél óra múlva (9.30-kor) már ki is toltak a szülőszobáról teljesen rendbetéve :))) A pici 10 évvel a bátyja után született. Ilyenkor azt mondják, olyan, mintha 1. szülés lenne. Miután 5 óra körül elkezdődtek a fájások, 8-körül bementünk a kórházba. Mivel most sem folyt el a magzatvíz, így hagytak mindent, hogy menjen a saját ütemében. Mikor du. 1/4 3 körül 4 ujjnyira kitágultam (elviselhető fájások mellett), akkor burkot repesztettek. Az után már felerősödtek a fájások. Pontosan 3 órakor megszületett a pici lányom. Nekem szerencsés alkatom van, hogy minden szülésem ilyen könnyű volt, az viszont, hogy Neked a második szülés hasonlítani fog az elsőre egyáltalán nem biztos. Hallottam már olyat, hogy az első nagyon könnyen ment, másodszorra viszont császár lett a vége. Persze vannak erre ellenpéldák is, egy nehezebb szülést is követhet egy könnyű...
2009. máj. 31. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A lányom 6 óra alatt jött világra és nem volt rettenetes egy kicsit sem, burok repedéssel indult. A fiam másodjára szintén burok repedéssel indult a világra és nagyon sietett, mert 1 óra 10 perc volt az egész szülés. Nagyon intenzív és fájdalmas volt. Azért volt ilyen gyors, mert volt egy méhszáj plasztikám és ilyenkor nagyon gyorsan eltűnik a méhszáj.
2009. máj. 31. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!