Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Második baba - kezdődő szülés...

Második baba - kezdődő szülés - indulás? Totál más jelekkel indult/indulhat? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Nyilván indulhat más jelekkel, de ennyire?


Az elsővel tök egyértelmű volt, 5 perces fájások, már nem bírtam beszélni sem közben, akkor mentünk be. Igaz még alig voltam akkor kitágulva, de 7 órára rá megszületett a kisfiam.


Most tegnapra voltam kiírva. A méhszájam több mint 2 hete bő 1,5 ujjnyi, nyákdugóm múlt hétfőn elment. Csütörtökön még átlagos, ma már átlagosnál kevesebb mennyiségű magzatvíz. CTG, flowmetria totál rendben. Jósolgatások voltak.


Viszont ma du 4 óta kicsit görcsölgetek, de az előzőhöz nem hasonlítható. Most már van, hogy 5 percenként "fájok", de simán beszélek, nevetgélek közben. Volt olyan, aki ilyen jelekkel bement és hazaküldték? Vag yvolt valaki, akinek szintén így indult és nem voltak csak nagyon a végén durva fájások?


Nem tudom, hogy most menjünk-ne menjünk... Mikor menjünk? A szülőszobát felhívtam, azt mondták, ezek még nem igaz fájások, majd ha szorítom a karfát....


2010. nov. 7. 21:13
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Egy kicsit kevésbé éreztem szörnyűnek a fájásokat, de azért a vége felé már nem nevetgéltem közben. Igaz egész végig azt magyaráztam, hogy nem fáj eléggé, biztos még nagyon sokáig fog tartani. A nőgyógyász annyira elhitte, hogy mondta, akkor kimegy még egyet kávézni, nekem meg kössék be az oxitocint, na arra már nem volt idő, meg az orvos után is rohantak, még beöltözni sem tudott. Engem az elsőnél hazaküldtek, hogy ez még semmi. A másodiknál leszidtak, hogy miért nem korábban mentem. Ha úgy érzed, hogy attól lennél nyugodtabb, akkor menj be, max. hazajössz még egy kicsit.
2010. nov. 7. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Én a 2.nál a benzinkúton éjszaka még lemostam a szélvédőt,egyáltalán nem akartam menni,mert gyengének találtam a fájásokat,és nem akartam,hogy hülyének nézzenek,hogy a 2. gyerek létére nem tudom,mikor szülök.Aztán hajnal 2-re beértünk,3:40-re meg meg is lett.Szóval az eleje nekem sokkal gyengébb volt,mint az elsőnél,a vége nem volt vicces,de hamarabb meg is lett.

1. 8óra 40 alatt

2: 3óra 40 alatt

2010. nov. 7. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Ha lefürdesz lezuhanyzol, elmúlnak? Nekem ebből tudtam csak hogy itt az idő, hogy nem múltak el, sőt rendszereződtek. Az első babánál egyértelműen erősen jöttek a fájások, az első fájástól számítva 5 óra múlva született meg de annyira erősen fájt hogy szintén így voltam hogy egyet lépni se tudtam, beszélni se, semmi.

A második babámnál már 3 hete nyitva voltam 2221re és mondta is a dokim hogy ha nem annyira erősek a fájások de rendszereződést veszek észre ne várjak otthon a babérjaimon mert otthonszülés lesz a vége ha hirtelen elmegy a vizem.

Így délután 2.30kor elindultunk,(megfürödtem, körmöt lakkoztam Híradót néztem:)) de én is meg voltam győződve hogy tuti hazaküldenek és még én is azon filóztam milyen ciki lesz hogy második szülésnél megyek be téves riasztással...3ra beértünk a kórházba, felvették az adataimat na ott már kicsit véreztem, a méhszáj ahogy nyílt gondolom. De még mindig simán jöttem mentem.

Aztán 4ig vártunk, megvártuk a férjem. 4kor burkot repesztett a doki és 16.20ra már meg is született a kislányom. Igaza volt a dokinak, hogy ha spontán megreped a burok akkor már nem értünk volna be a kórházba, akkor megszültem volna otthon...

Mivel se gátmetszés nem kellett másodjára, se oxit nem kaptam, ment minden a maga útján:)

2010. nov. 7. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
A harmadik vagyok és azt kihagytam hogy az elsőnél hánytam mint a kutya és még a hasam is ment, a másodiknál pedig egyik se volt. Szóval, igen, lehet hogy tök más jelekkel indul a második szülés.
2010. nov. 7. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Mi újság? Kérlek írj, ha tudsz!
2010. nov. 8. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Hát, kivagyok......


Hajnalban erősödtek, bár nem annyira mint az elsőnél. 5percesek voltak, úgyhogy bementünk a kórházba. Méhszájvizsgálat - semmi változás, bő 1,5ujj. CTG - látszanak rendesen a fájások, de nem elég erősek. Ez még nem az mondják. De lehet csak 1-2 óra, vagy 1 nap. Mindenesetre szülőszobán nem tartanak, feküdjek be az osztályra, magy saját felelősségre menjek haza. Szóval nyilván inkább haza... Most is vannak, de kicsit gyengült az erősségük, meg ismét rendszertelenek lettek - néha 5, néha 11, majd 3 perc... Pedig hajnalban már szorítottam a karfát - nyilván csak akkor mikor a fájás volt. Amúgy röhögcséltem örömömben, nem vagyok egy rosszkedvű típus.


Szóval az van hoyg semmi nincs - még.... Most próbálok valamit kitalálni, amivel kicsit rá tudnék segíteni a dolgokra....

2010. nov. 8. 10:57
 7/9 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Nekem is teljesen rendszertelenek voltak másodjára a fájások. Sőt egészen a kitolásig így is maradtak. Mondjuk nekem bő két ujjnyira volt kitágulva a méhszájam mikor bementem, rá egy órára burkot repesztettek, arra fél órára meg is született a kisfiam. Nekem a fájások alatt a guggolást javasolták, állítólag így jobban tágulunk. Na nagyon szorítok Neked, átérzem a "bajodat", rám is vár még egyszer ez a feladat.
2010. nov. 8. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A harmadik vagyok juj de izgi :)) hajrá hajrá akkor már nemsoká itt van:) Aludni tudsz ezektől a fájásoktól? Vagy azért van hogy elmúlnak?? Ha már 3 ujjnyira nyitva lettél volna szerintem már nem engednek haza, (mert nekem is így volt) és akkor már burkot is repesztettek ami nagyon felgyorsítja az eseményeket:)
2010. nov. 8. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Első vagyok. Mi újság? Izgulok érted!

2010. nov. 9. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!