Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hogyan tegyem túl magam...

Hogyan tegyem túl magam rajta, hogy nem lehet több gyermekem?

Figyelt kérdés
Három gyermekem van, mindhárom császármetszéssel született, a harmadiknál én kértem a művi meddővé tételt. Mostanában viszont nagyon bánt, hogy ha akarnám, sem lehetne több gyermekem,néha teljesen bele vagyok betegedve.
2012. febr. 1. 20:51
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Gondolj arra, hogy csak természetes úton nem lehet. Ha nagyon szeretnéd inszem még lehet. Bár művi meddővététel után nem tudom, hogy támogatja-e az OEP.
2012. febr. 1. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

először is szerintem add ki magadból...én minden lelki problémámat kibeszélem és úgy szabadulok meg tőle....

persze nem biztos hogy neked ez beválik de próbálj keresni erre fórumot...pl meddőségi oldalak ahol fórumozni tudsz...mások véleményei és gondolatai no meg vígasztalása sokat segít!

másodszor pedig az okot amiért kérted a meddővé tételt azt erősítd meg magadban...arra koncentrálva minden nap győzd meg magad hogy ezt a döntést emiatt hoztad s ezért a legjobb amit tehettél!

2012. febr. 1. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is 3 gyerekem van, de eszembe sem jutott volna ilyen beavatkozást elvégeztetni, pedig a 3-ik baba császáros volt.

Van ilyen és olyan embertípus is, valószínű, Te a másik táborba tartozol, a nickneved is ezt igazolja "mimóza".

Ha elkezdenék lélek búvárkodni, gondolom, nehezen hozol meg fontos döntéseket, és ha végre megteszed, azon tipródsz, hogy jó volt e.

Ha jót akarsz magadnak, nagyon gyorsan abbahagyod ezt a szemléletet, mert meg fogsz bolondulni.

Nem bántásból mondom, de a bizonytalan és határozatlan emberek saját magukat kergetik az őrületbe, pl. jó óvodát választottam?, tényleg ebbe a középiskolába való a gyerekem?, stb. Az életben még millió fontos döntést kell hoznod, inkább koncentrálj azokra!

Egyszer hoztál egy döntést, alaposan végiggondoltad, tedd túl magad rajta, hogy 3 gyereked van és kész, építkezz a jövőből és NE a múltra tekints vissza!

Bocsi, ha kemény voltam, de sajnos a férjem is hasonló szemléletű mint Te, hozzá vagyok szokva, nálunk ez mindennapos téma:))

2012. febr. 1. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm, igazatok van... Én azért kértem ezt a műtétet, mert az orvosok azt mondták, 3 császáros baba után nagyon nagy a rizikó egy 4. terhességnél, és nem találok orvost, aki elvállalna, és ez tűnt a legeredményesebb fogamzásgátló módszernek. 3hónap gondolkodási idő is van, tehát maga a döntés nem elhamarkodott, viszont mostanában sokat tűnődöm rajta, igazuk van-e az orvosoknak? És ha nem? Akkor még lehetne gyermekem? Nem hiszem, hogy vállalnám, 3 gyermek is nagy felelősség minden tekintetben, de az, hogy NEM LEHET.... olyan, mintha nem lennék teljes értékű nő. Bár a páromat ez nem zavarja, de engem néha rettenetesen!
2012. febr. 2. 13:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!