Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Akik epidurálissal szültek...

Akik epidurálissal szültek már, mennyire fájt ezzel a szülés? Mennyire volt elviselhető, ill. elviselhetetlen?

Figyelt kérdés
Csak tudni szeretném, hogy mennyire enyhíti a fájdalmat. Biztos, hogy fogok kérni epidurálist és mivel első baba, el sem tudom képzelni mire számítsak. Örülnék a tapasztalatoknak, hogy kinek mennyire enyhítette a fájdalmat, és mit érzett vele, milyen erősségű fájdalmat, stb.
2009. máj. 31. 16:41
 1/10 anonim ***** válasza:
Szia!Epidurális érzéstelenítővel szültem,én nem akartam de kértem és nem bántam meg,nehezen tágultam és segített.Teljesen el lazít semmit nem érzel nagyon jó főleg a végén a varrásnál semmit nem érzel.Mikor be adják az érzéstelenítőt utána max legalábbis nekem 45 percenként adagolták mikor már úgy érzed,hogy megy ki belőled szóljál nyugodtan.
2009. máj. 31. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
És ha nincs fogadott dokim akkor is lehet ezt kérni??mennyibe kerül??
2009. máj. 31. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

szia,


Ne izgulj! Lehet el sem jutsz az epidurálisig...

Én az első babánál olyan gyorsan tágultam, hogy azt mondta a szülésznő, hogy nem érdemes epit adni, mert az csak lelassítaná a folyamatot, így is simán kibírtam..és csak remélni tudom hogy a mostani szülésemet is ilyen simán epi nélkül végig tudom majd csinálni...


Sok siket, könnyű szülest kívánok


39 hetes km...

2009. máj. 31. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
én féltem a szüléstől. első baba volt nekem is és nem birom a fájdalmat. talána homeos bogyoknak köszönhetően nagyon gyorsan kitágultam. igy nem lett szükség fájdalomcsillapitóra.
2009. máj. 31. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Hogy egy kórházbeli szobatársamat idézzem: "Egy isten volt, aki kitalálta az EDA-t." Osztom a véleményét. Én eltökéltem, h' nem kérek semmit, de a 16. óra környékén, amikor még mindig csak 2 ujjnyira voltam kitágulva, engedtem a doki szelíd rábeszélésének. Nem bántam meg, pedig annyira féltem a katéter, vagy kanül, vagy branül (nem tudom, h' itt pontosan hogy hívják azt a szerkezetet, amin keresztül adagolják a gyógyszert) bevezetésétől, h' szép csendben elbőgtem magam. Az összehúzódásokat ugyan lehet érezni rendesen, de valahogy nem zavaró a fájdalom. Ennél jobban nem tudnám leírni az érzést. Ezen kívül elhúzódó vajúdásnál segíti a tágulást, és tudsz pihenni, h' a végére is maradjon erőd. Gyors szülésnél lelassíthatja a folyamatot, de a doki tudni fogja, h' mivel áll szemben. De inkább egy gyors, pár órás szülést kívánok!
2009. máj. 31. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Azért az nem egészen úgy van, hogy fájdalom nélkül szülsz. Legalábbis nálam nem így volt, 5 perces fájásaim voltak délután ötkor és én éjfélkor kértem, persze lehetett volna előbb is, de bíztam benne, hogy meglesz addig a baba. Aztán éjféltől 3-ig kaptam, óránként újra egy adagot. Aztán háromkor már éreztem annak ellenére hogy előtte nemrég adták be, szóval rendes fájás volt, majd megéreztem hogy kakilnom kell és jöttek a tolófájások. Ekkor már nem kaptam újra. Onnan teljesen olyan volt mintha nem is kaptam volna. Van viszonyítási alapom, mert 9-től éjfélig egyperces, nagyon erős fájásim voltak, csak sajnos nem tágultam. De a tolófájások a rendeshez képest sokkal jobbak szerintem, ha én legközelebb szülök, már egyből kérni fogom amint lehet. Minek szenvedjen az ember ha nem muszáj. Nagy kalappal, és jó egészséget.

3 hónapos kisfiú anyukája

2009. máj. 31. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

ja azt elfelejtettem, hogy míg kapod szinte semmit sem érzel és így tudsz pihenni egy kicsit.

előző

2009. máj. 31. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

É fájdalomcsillapító nélkül szültem.Első baba volt.Olyan gyorsan ment,hogy nem volt idő rá, mert amikor kértem volna, addigra nem tudtam a fájások miatt mozdulatlanul ülni, és csak lassította volna a dolgot.(2 óra alatt szültem)de nem bántam meg, hogy nem kaptam. Simán kibírtam, és még büszke is vagyok magamra, hogy anélkül végigcsináltam. A másodiknál sem fogok kérni, ha egyszer szülök.

19 hós kisfiú anyukája.

2009. máj. 31. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Én is így szültem és nem bántam meg. Nekem már a legelején bevezették a kanürt a gerincembe, utána kb. 2 óráig fájásaim voltak, majd utána kaptam az érzéstelenítő injekciót. Ezután semmit nem éreztem, pihentem, és a férjemmel beszélgettem. A tolófájásokat sem éreztem, az orvos mondta, hogy mikor kell nyomni. Sőt a gátmetszést sem éreztem, sem a varrást. Nekem is jobb volt, meg a kicsinek is, ő sem szenvedett. Nekem így hihetetlenül jó élményeim vannak a szülésről, sőt az altatóorvosom is mondta, hogy ő is így fog szülni.

Könnyű szülést kívánok. 8 hós baba anyukája

2009. jún. 1. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Mindenképpen jó, én 4 órát szenvedtem, kőkemény fájásokkal, amikor 2 ujjnyira lettem, akkor adta be a doki. De akkor már úgy éreztem, hogy nem bírom tovább. mondta az orvos, hogy előbb nem adhatta be, mert akkor lelassította volna a szülést. Onnéttól már megváltás volt. Egyből kitágultam, és éreztem a fájásokat, de már kibírható volt. Mondta is a doki, hogy nem érzéstelenít, hanem fájdalmat csillapít, hogy a tolófájásokat érezzem. Azok már sokkal jobbak voltak.
2009. jún. 1. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!