Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Én egy 28 éves nő vagyok....

Én egy 28 éves nő vagyok. Nincs még gyermekem de szeretnék a közeljövőben. De egy valamitől félek, hogy elviselhetetlen lesz a fájdalom amit szülés alatt kell átélni! Tényleg olyan szőrnyű?

Figyelt kérdés
2009. ápr. 17. 12:34
 1/10 anonim ***** válasza:
88%

nem :)

ha elviselhetetlen lenne, nem népesedett volna túl a bolygónk...

viccen kívül: igen, fáj. van akit jobban megvisel, van akit kevésbé, mert a fájdalomtűrési küszöb mindenkinek máshol van. de korántsem kibírhatatlan, és hozzám hasonlóan, sokan már a szülőágyon azon viccelődnek, hogy mikor jöhet a következő.

szerintem sokat számít, hogy az ember lánya hogyan áll hozzá. nekem segített, hogy a fájdalmat nem "ellenségként" éltem meg, folyton azt mondogattam magamnak ,hogy minden fájással közelebb vagyok ahhoz, hogy végre megöleljem a babámat.

Egyébként első baba, mégis meglett másfél óra alatt ,nem repedtem, nem vágtak. szerencsés vagyok :D

2009. ápr. 17. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
76%
Szerinted, ha annyira elviselhetetlen lenne, hányan vállalkoznának gyerekszülésre esetleg több alkalommal is? Nekem 4 gyerekem van és nem mondom, hogy nem fáj a szülés, de itt vagyok, kibírtam. Azt az érzést pedig, amikor kibújik a baba és hirtelen elmúlik minden addigi fájdalom, nem lehet leírni, csakis átélni lehet. A különféle szüléstörténetekkel ne foglalkozz, van aki így éli ki magát, hogy olyanokat ijesztget, akik még nem szültek, bár nekem fogalmam sincs némelyeknek miért jó ez..mit kompenzálnak az ilyen rémmesékkel. Lehet, hogy magukat akarják ezzel jobb színben feltüntetni. Nem tudom, miért , de nekem sosem jutott eszembe, hogy mások előtt feltupírozzam a szülési fájdalmat..pedig tényleg 4x volt benne részem. :)) Tehát emiatt ne félj, bőven ki lehet bírni. Nagyon sok ismerősöm még a szülőágyon azt mondta, hogy soha többet nem fog szülni, de amikor eltelt néhány nap és a kezében volt a babája, akkor már azt mondták, hogy minél hamarabb szeretnének még egy babát :)) Tehát csak hajrá! kibírható a szülés :)))
2009. ápr. 17. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
86%
Én is baromira be voltam parázva,és éppen ezért a legutolsó pillanatban indultam csak el a kórházba!De megnyugtathatlak,hogy nem is olyan vészes! Persze fáj,nem is kicsit,de ki lehet bírni!Egy jó tanács : NE SÍRD EL MAGAD,mert az elveszi az erődet!Nekem hajnali 4kor kezdődtek a fájások,délután 5kor vettek fel a szülészetre és este 22:36kor meglett az én tündérem! És amikor legelőször megpillantottam,el is felejtettem mindent.Ezt sokan mondták nekem,amikor terhes voltam,de nem hittem el,hogy el lehet pillanatok alatt felejteni a fájdalmakat! Pedig tényleg!Akkor már semmi nem számít,csak a pici!
2009. ápr. 17. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Mindenki másképp éli át,és ezért nem fogod tudni,hogyha eljön az idő neked milyen lesz.Amikor a fiammal terhes voltam,végig attól féltem,hogy nagy fájdalmaim lesznek és szenvedni fogok 2 napon keresztül..(mert volt aki ezt mesélte nekem...) De amikor eljött a szülés ideje,az olyan gyorsan meglett,hogy nem volt időm félni se...Amikor a kórházba mentem 36 perc alatt megszületett a fiam.A legnagyobb problémám az volt,hogy nagyon szomjas voltam(augusztus és nagy meleg) és olyan érzésem volt mintha "hasmenés" gyötörne...Szóval én nem szenvedtem,de gondolom van aki igen,mert biztos vannak olyanok akiknek több órás vajúdása volt.De szerintem Ők is azt mondják,hogy megérte mert kaptak egy szép kisbabát....Bár én amikor szültem még nem alkalmazták,de ma már kérheted az érzéstelenítőt is a gerincedbe....(de lehet hogy nem jól tudom???)
2009. ápr. 17. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
84%
mivel 2 fájás közt nincs fájdalom és amikor kibújik mintha elvágták volna plusz azok a hatalmas érzelmek amik felspanolják az endorfint, tényleg kibírható. ne úgy képzeld el, hogy állandóan fáj, bár a végén egyik éri a másikat, de ettől nem kell félni. Írtam egyszer ide valakinek, hogy én arra gondoltam, hogy 15-20 cm-t kell megtennie és ez így olyan bagatell. Hozzáteszem 10 órát vajúdtam, de életem eddigi legcsodálatosabb élménye volt!!!
2009. ápr. 17. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
64%

Én abszolut nem használom a fájt szót a szülésre. A vajúdást abszolut ki lehtett bírni , semmi rossz nem volt benne. Maga a kitolás meg feszített, de nem fájt.

És nem beszélve arról, hogy tudod, miért csinálod.

De én úgy gondolom, hogy amíg valaki így fél a szüléstől, nincs felkészülve rá.

2009. ápr. 17. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%
Az olyanoknak mint te,feltalálták a császármetszést és egyéb módszereket.
2009. ápr. 17. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
70%

Nagyon fáj, de bőven megéri!

Gondolj bele, nem lehet egy emberi életet összehasonlítani azzal a pár óra kellemetlenséggel.

Az igaz, hogy csak a nők képesek arra, hogy egy ilyen után, még másodikra is tudjanak gondolni.

2009. ápr. 17. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nekem nagyon gyors volt a tágulás, ezért szinte az elejétől egybefolytak a fájások. Én nem mondanám h tudtam közbe pihenni meg ilyesmi:) Ez teljesen egyéni. De érdekes módon terhesen sose féltem egy pillanatra se a szüléstől.

Szerintem nagyon fáj, de ez az áldozat azért, hogy egy édes, gyönyörű babád legyen:)

2009. ápr. 17. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
54%
Nyugodtan kövezzetek meg,de szerintem a szülés olyan,mint a tetoválás.Tudod,hogy a jó cél érdekében csinálod,vagy hogy valami jót,szépet "kapj" az akció után,így kibírod a vele járó fájdalmakat:)
2010. szept. 2. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!