Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Császármetszés után mikor jön...

Császármetszés után mikor jön el az az idő, amikor úgy csinálhatok mindent, mint eddig?

Figyelt kérdés
Gondolok itt a komplett házimunkára, egy kis testmozgásra (otthon végezhető tornagyakorlatok, hosszú séták a kicsivel)? Több, mint 3hét telt el a műtét után, és már jól érzem magam, de nem tudom helyes lenne-e, ha újra bevetném magam az életbe:-)? Ti hogyan csináltátok?
2012. febr. 4. 12:34
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Jól sejtem, hogy első babádat szülted? :)

Amikor hazamentem a kórházból a harmadikkal (szintén császár volt) ott várt 2 nagyobb és az egész ház. Annyit pihentem amennyit a kórházban hagytak (bár a kicsi ott is velem volt másnaptól nonstop, így ott se sokat).

Hosszan sétálni ne menj mert ítéletidő van, de minden más nyugodtan. Nem sokan pihengetnek hetekig.

2012. febr. 4. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Igen az első babámat szültem.

Az idegesít, hogy itthon állandóan kímélgetnek, szó szerint elvárják, hogy egész nap feküdjek, mert szerintük nem szabadna megerőltetni magam. Néha mikor magam maradok, elmosogatok, meg ilyesmi, de aztán le vagyok teremtve, és úgy érzem túlzásba viszik. Azért kérdezem, hogy valójában mikortól nem ártok magamnak?

2012. febr. 4. 13:07
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Igazából ahogy te úgy érzed, csinálhatod. Nyilván ne te cipeld be az 50 kilós cementes zsákot, de éld az életed normálisan. Hamarabb is felépülsz. Nekem is császárom volt sz első 4 nap volt segítségem, utána mindent én csináltam, mert a férjem látástól, mikulásig dolgozott, szüleim meg több száz kilométerre laknak, barátok meg ugye dolgoznak stb. Ha bírod és úgy érzed csináld.
2012. febr. 4. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Császár után 1 hétig volt segítségem (lett volna tovább is, csak azt mondtam, hogy elég). Nekem nagyon sokáig (másfél hónap) fájt a sebem utána, a legnehezebb az ágyból kikelés volt.

Tornázni még szerintem ne tornázz, várj vele 1-2 hetet, a porszívóval, hajolgatással, emelgetéssel óvatosan. A mosogatástól, ülve vasalástól nem lehet gond. Ne akarj mindent rögtön, szépen lassan ráérsz visszazökkenni a régi kerékvágásba, hidd el, a kevesebb néha több!

2012. febr. 4. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Engem még mindig kímélgetnek pedig 2 hónapja volt császárom. A hajolgatással emelgetéssel vigyázz, csak óvatosan. Fokozatosan zökkenj vissza a régi kerékvágásba. 3 hét után én is jól éreztem magam, sétáltunk egy nagyot és utána egész este nem aludtam Annyira fájt a sebem :( Szóval csak óvatosan. Kezd kicsivel és fokozatosan csinálj minden nap egyre többet. Olyan tornát csinálhatsz amihez nem kell hasizom, bár ez így elég nehéz...
2012. febr. 4. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nekem is első babám van,csak semmi segitségen nem volt mikor hazajöttem a kórházból..úgyhogy nem volt mese...

A védőnőm kiakadt mikor jött hozzánk,aznap ahogy hazajöttünk a kórházból,hogy én teregetek...10 hós a lányom..még a mai napig érzékeny a hasam,fáj ha emelek és ha hasra fekszem,ha megfeszül...szóval sztem. kinek ,hogy regenerálódik...

2012. febr. 5. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!