Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Spontán szülés vagy császármet...

Spontán szülés vagy császármetszés?

Figyelt kérdés
33 hetes harmadik babáját váró kismama vagyok. Mind a két gyermekemet spontán szültem, most pedig jobban félek a szüléstől, mint valaha. Olyanok őszinte véleménye érdekelne, akik szültek spontán is és császármetszéssel is.
2012. jan. 19. 23:34
 1/6 anonim ***** válasza:
93%

èn eddig egyet szültem simán, de megmondom hogy elötte sem és most sem vagyok császár ellenes.


habár a korház és az orvosom igen így mivel imádtama korházat, megint normálba kell szülnöm.

én is féltem és habár gyors kb 3-4 órás szülésem volt, de egyszer leesett a szívhang nagyon (habár az is vissza jött és utánna jó volt), de a kitolás másfél órás volt. pánikba is estem és már eröm sem volt, nem tudtam mit tegyek pedig mondták, de egyszerüen nagyon rossz volt.


most várom a másodikat, és habár megint meg normálban fogok szülni, de én teljesen megértem ha valaki császáros akar lenni. sok kismama sír nekem hogy sajna a szeme miatt vagy más okból nem szülhet rendesen, én meg bíztatom hogy milyen jó is hogy császározzák. akkor elmondom, hogy nem lesz oxigénhiányos gyereke, nem fog feküdni tehetetlenül a szülöágyon stb...

2012. jan. 20. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Bocs, én csak császárral szültem, de kétszer.

Azért azt elmondanám, hogy az elsőnél nagyon megszenvedtem, sokat vajúdtam, de nem tágultam semmit. Így lett császár, de nekem megváltás volt!:)

A másodiknál a dokim nagyon sokáig próbálta a természetes szülést rámbeszélni, de végül belátta, hogy nem fog menni. Rettegtem, hogy megismétlődik, és oxigénhiánya lesz a babámnak az elhúzódó szülés miatt. Bevallom, megkönnyebbültem, amikor megkaptam a progi időpontját. A sors fintora, hogy vele is megindult a szülés előbb, de a lepény is elkezdett leválni, és a heg is szét akart nyílni. Tehát nagy szerencse, hogy nem próbáltuk meg a természetes szülést, így sürgősségi lett. Szóval megéreztem valamit...lehet, hogy Te sem aggódsz ok nélkül.

2012. jan. 20. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Szia,én ugyan úgy voltam mint te,rettentően féltem az első kettőt én is spontán szültem,az utolsó 3 hétre bekerültem a kórházba magas vérnyomás miatt. az első kettőnél nem volt ilyen gondom.Reménykedtem majd császár lesz,közölte az orvosom mivel 3.dik,menni fog a hüvelyszülés.Be kötötték az oxitocint, hogy megindítják a szülést a vérnyomás miatt,kb.3 fájásom volt a baba nem jól reagált 5 perc múlva már a műtőben voltam hát megmondom őszintén a császár jobb volt,én sokat kínlódtam a két szülés után a gátsebbel ,most nagyon hamar rendbe jöttem .Különben hogy miért féltem annyira azt máig nem tudom,mikor már szültem két gyereket.Ne félj most már nincs sok hátra,nemsokkára már csak egy emlék lesz.További jó babavárást,könnyű szülést.
2012. jan. 20. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
84%
Én még csak egyet szültem császárral,de én annyit szenvedtem a vajúdással,semmit nem tágultam 8 óra alatt(3-1 perces fájásokkal)bezöldült a magzatvizem is,hogy ha a másodikkal ezt végig kéne megint csinálni nem szülnék mégeggyet,de így hogy a következő is császár lesz most tervezzük a kistesót!Egyébként császár után mondta a doki hogy jó hogy nem rendesen szültem,mert a kisfiam nyakán volt a köldökzsinór és kitolásnál megfulladt volna!
2012. jan. 20. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Bognárné Kovács Niko válasza:
61%
Mindenféleképp spontán sokkal fájdalmasabb, de megéri. Nincs utána felépülési idő. Én mindkettőt végigcsináltam és a császár utána nagyon fájdalmas a felépülés.
2012. jan. 22. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat.
2012. jan. 22. 10:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!