Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Apasági nyilatkozat?

Babi0906 kérdése:

Apasági nyilatkozat?

Figyelt kérdés

Ahhoz, hogy az apasági nyilatkozatot eltudjuk intézni szükséges, hogy egyforma legyen a bejelentett lakcímünk? Én még anyumékhoz vagyok bejelentkezve, ha kell átjelentkezem csak nem tudom kell-e?

Csak azért kérdezem, mert úgy tudom belekötnek.



2012. febr. 7. 16:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen kell hozzá!Nekünk is belekötöttek!
2012. febr. 7. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem, nem kell hozzá.

Az apasági nyilatkozatot nem köthetik együttlakási feltételhez.

Akár egy másik országban lakó is elismerheti sajátjának a gyerekedet.


Gyors példa: én Pesten laktam, a párom Egerben, amikor intéztük. Természetesen senki nem szólt egy szót sem - nem is tehetnék. Ugyanis a gyerek apjának nem kötelező veled is laknia ahhoz, hogy apa legyen.

2012. febr. 7. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Első v.ok!Nekünk nem csinálták meg még nem volt közös tartózkodási cím
2012. febr. 7. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Én pesti vagyok, a férjem tarcsai, a fiunkkal még apaságiztunk, és senki nem szólt érte, hogy én miért nem élek a gyerek apjával.


Ám, hogy 100%os választ kapj, a hozzátok legközelebbi anyakönyvvezetőt kérdezd meg erről, ő biztosan tudja, mit és mivel akar csinálni.

2012. febr. 7. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Semmi közük hozzá hogy az apával élsz-e vagy nem. Nem kell azonos címen lenni, mi is így csináltuk mindkét gyermeknél. Megkérdezik hogy együtt éltek-e, és megnézik a lakcímkártyákat. De nem kell azonos cím.
2012. febr. 7. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell azonos cím, hiszen az apa lehet, hogy elismeri, hogy az övé a gyerek, de az anyával már nincs is semmilyen kapcsolata... Nem tudom, hogy milyen alapon kötöttek bele abba, hogy nem volt azonos a lakcím, de biztos, hogy ez nem feltétele a nyilatkozattételnek.
2012. febr. 7. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
ebbe nem köthetnek bele.simán meg tudtuk mi is csináltatni.együtt éltünk,de nem volt azonos a lakcímünk,mert albérletben éltünk ahová nem engedte a főbérlő h bejelentkezzünk,tehát mindketten maradtunk bejelentve a szülői házba.
2012. febr. 8. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell közös cím,nekünk sem volt,sőt a párom nem is magyar állampolgár,és mégis megkaptuk az apasági nyilatkozatot!
2012. febr. 8. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Nem szeretném, ha meglepetés érne. A párom amúgy is nehezen tud eljönni a munkahelyéről és ahol lakom nagyon rossz az ügyintézés, nem szeretnék emiatt csúszni a dologgal. Egyébként az ismerőseim azt mondták, hogy a nyilatkozat nem lehet 30 napnál régebbi. Szerintem ez hülyeség, de hát ha erre is tudtok válaszolni.
2012. febr. 8. 14:27
 10/11 anonim ***** válasza:
18.38.as vagyok, nem kell hogy 30 napnál ne legyen régebbi, lehet régebbi. Itt nálunk a 12.héttől javasolják már hogy meg lehet csináltatni.
2012. febr. 9. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!