Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Elmesélnétek, hogy hogy...

Elmesélnétek, hogy hogy zajlik a szülés?

Figyelt kérdés

Onnantól, hogy tudtátok, hogy lassan itt az ideje.

Milyen jelei vannak, mit csináltak veletek a kórházban, mindent. Nekem még pár évig biztosan nem lesz gyerekem, de nagyon érdekelne, hogy pontosan hogy is történik az egész, minden véres részletre kíváncsi lennék :D

Köszi!


2012. febr. 10. 12:31
 1/9 anonim ***** válasza:

Én a szerencsések közé tartozom mert 2 órán belül megszületett a kislányom vajúdást is beleszámolva.

Délután 4 körül elkezdett görcsölni a hasam ami egyre-erősebb lett.17 óra előtt átsétáltam a szülőszobára bár akkor már alig tudtam menni olyan fájásaim voltak.Akkor megvizsgáltak de mivel csak 4 centire voltam kitágulva azt mondták valószínű még jó pár óra visszavan.

Erre ekkor elfolyt a magzatvíz és látták a baba fejét.Na innentől elmúltak azok a nagy fájdalmak,jött a kitolás.Én ezt ahhoz hasonlítom mint amikor szorulása van az embernek és erősen kell nyomni csak ez azért durvább.

18:10 kor megszületett a kislányom,csodálatos volt.:)))

Picit odaadták,majd elvitték mert engem össze kellett ott alul varrni.Ez elég fájdalmas volt és kb 1 órán át tartott.Nem érdekelt mert nagyon boldog voltam.

2 hétig nagy fájdalmaim voltak a gátvarrás miatt de túléltem!:)

2012. febr. 10. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
45%
én már szülés elött 2 nappal bent voltam a korházban mert a kiirás napján be kellett feküdnöm aznap amikor bementem magzatvizet néztek az picit kellemetlen volt és a vizsgálat hatására elment a nyákdugóm rá 1 napra lefekvés elött nagyon fájt a derekam de nem tudtam h ez már a szülés jele reggel 3 perces fájásokkal vittek a szülöszobára ott megvizsgáltak át a szülö ágy infuziot kaptam mert csak 3 ujnyira tágultam burkot repesztettek de mivel a vajudással minden eröm elfogyott a babát már nem tudtam kitolni igy az orvosok segitettek mivel gyengült a szivhang az orvos rámkiabált h szegyem össze magam mert veszélyben a baba élete két nyomásra kint volt utána leszijaztak kinyomták a lepényt majd megkatételeztek mert magamtol nem tudtam pisilni utána össze vartak ami jobban fájt mint maga a szülés fent a szobába töbször kinyomkodta a vért a növérke ezt ugy képzeld el h erösen nyomkodja az alhasadat hát röviden ennyi
2012. febr. 10. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Engem zselével indítottak reggel 9 után. Délután kettő körül jöttek az erősebb fájások, de nem tágultam eléggé. 6kor repesztett burkot a doki akkor voltam bő két ujjnyira nyitva. Fél 12kor jöttek a tolófájások, akkor kiugrodtam a kádból, szülésznő megvizsgált és éjjfél előtt 5 perccel megszületett a kislányom. Majd varrtak, az jobban fájt, mint a kitolás. 1 hónapig nem tudtam rendesen a seggemen ülni, de megérte.
2012. febr. 10. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Elraktam a ruhákat a szekrénybe felső polcra nyúltam mikor mintha elszakadt volna a nadrágom ez (este 7-kor volt),majd elmentem wc-re leültem nem is nyomtam és folyt egy kis víz,gondoltam ok már nyomni sem kell kinyomja a gyerek :D de aztán elmeséltem páromnak rá 2mp-re sok víz végigfolyt a bal lábamon,na akkor irány a kórház,(persze csurong vizes hajjal mivel nemrég volt fürdés)persze bepánikoltam és azt hajtogattam "csak bepisiltem" gondolhatod,hogy néztek rám :D akkor felvették az adataim,papirokat kértek,én az asztalon ültem és akkor kis szünet,(elájultam)utána beöntés,wc-zés és fürdés,majd szül szoba 20:30-kor,éjfélig nem is volt gond,na aztán akkor azt hittem meghalok nagyon fájt,remegtem,reggel 6:35 körül csak nyomtam és kérdezték "maga nyom"nem szóltam semmit,nem is vettem észre,hogy figyelnek nyomtam megint akkor odaszaladtak és jött a doki majd nyomhattam,6:40-kor megszületett a kislányom és kiderült mindössze kb 20cm volt a köldökzsinór azt mondták csoda,hogy megbírtam szülni és már értik miért fájt annyira,2-hétig nekem is nagyon fájt a gátvágás helye.

hát ennyi Ja és miért nem szóltam,hogy nyomnom kellett,mert annyira fájt,mikor az orvos "kézzel" vizsgált vajúdás közben.

2012. febr. 10. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
nahh, most jól el ijesztettük szegényt:)
2012. febr. 10. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem hajnali fél 3 kor elfolyt a magzatvizem. Szép lassan elkészültünk lezuhanyoztam, összeszedtem a cuccom és bementünk a kórházba. fél 4 körül már a szülőszobán voltunk. 38 hetes voltam akkor. Megvizsgáltak, megnézték, hogy mennyire vagyok nyitva, de még szinte semennyire se. Akkor már a magzatvizem egy kicsit véres volt, de azt mondták ez nem gond. Bevittek egy szülőszobába és ott ráraktak egy magzati szívhang és fájáserősség vizsgálóra. Kb 1 órára. A picivel minden rendben volt, fájásokat mutatott a gép, de gyengéket és én csak hasfeszülést éreztem. Mondták, hogy pihenjek. 9 óra körül vizsgáltak meg újra, amikor megállapították, hogy a méhszájam nem akar puhulni és ezért egy tablettát helyeztek fel, ami ebben segített. (Nem éreztem semmit) Megkaptam a beöntést, aztán wc, zuhanyzás és vissza a szobába. Újra megvizsgáltak a fájásmérővel. Már picit erősebbet mutatott, de még mindig nem volt semmi igazán. 12 körül bekötötték az oxitocint, hogy felerősödjenek a fájások, hogy elkezdődjön a tágulás. A fájások erősödtek, de nem tágultam. 3 órakor megérkezett a dokim, mondván, nem igaz, hogy nem történik semmi. Megvizsgált és csúnyán összeráncolt szemmel és mérgesen kijelentette, hogy nem igaz, hogy nem vették észre, hogy csak megrepedt a magzatburok, de a buroksapka még fent van. (Ez annyit jelentett, hogy a baba feje nem tudott lejjebb csúszni és nem tudta tágítani a méhszájat.) Azt mondta, hogy burkot repeszt, azaz eltávolítja a buroksapkát és minden be fog indulni. Így is lett. Mondjuk az oxitocin adagomat felcsavarta. Szinte 10 percen belül összefüggő fájásaim kezdtek lenni. Mondták is, hogy már két újjnyi a méhszáj. Beültettek egy kád forróvízbe és ott még jobban fájt, de a szülésznő, mondta, hogy ne jöjjek ki, mert ez segíteni fog, hogy haladjunk. Kb 1 órát töltöttem bent és megvizsgált a szülésznő, azt mondta 4 ujjnyira kinyiltam, úgyhogy maradjak még. Nagyon fájt, úgyhogy egy 15 perc után kijöttem és labdáztam, aztán vissza a kádba, mert ott jól haladtunk. Onnan már csak a végén jöttem ki fél 8 körül. Labdáztam még, aztán mondták, hogy feküdjek fel az ágyra, mert megnéznének. A szülésznő megvizsgált és mondta, hogy forduljak a jobb oldalamra és akkor a pici feje lejjebb fog csúszni és utána már érezni is fogom a székelési ingert, amikortól lehet nyomni. Mire ezt elmondta elfordultam és azonnal jött az inger és két- három nyomásra kint volt a kisfiam 3350 g és 54 cm-el. A kitolási szak már egyáltalán nem fájt csak feszítő érzés volt. Aztán a dokim mondta, hogy a lepényben segít és megnyomva a hasamat, mert már nagyon fáradt voltam, kinyomtuk a lepényt. Utána összevarrt, mert volt gátmetszésem is, amit észre sem vettem. Megkaptam a babámat a karomba és apával gyönyörködtünk benne. Aztán felöltöztettek és áttoltak az osztályra. Most remélem kicsit rövidebb lesz a szülésem és fájásokkal indul, nem magzatvízelfolyással. Nagyon elfáradtam a végére. Most 34 hetes vagyok és ismét kisfiút várunk.

2012. febr. 10. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Este 10kor bementünk a kórházba, mert 5-8 perces fájások voltak. Amint beértünk már csak 5 percesek voltak (egész éjjel), bent kellett maradnom. Volt beöntés, borotválás. Másnap 10kor kaptam oxitocin, mert nagyon lassan haladtunk, volt burokrepesztés is, és 11-re megszületett a kisfiam. Abban az egy órában olyan fájdalmaim voltak, hogy elmondani nemtudom, többszöröse mint amik éjjel voltak. Sokáig és sok vért vesztettem, 2 napig felállni sem tudtam mert nyomban összeestem. A gátmetszés/varrás nem fájt, csak utána. Sokat vajúdtam, de megérte! :)

Gyors és könnyű szülést kívánok neked!

2012. febr. 10. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Délután 1-kor elfolyt a magzatvizem, bementünk a kórházba, de csak 2-kor kezdtem el érezni az első fájásokat, akkor elmentem letusolni, előtte kaptam beöntést.

Jött az orvosom, akkor befeküdtem az ágyba és ott vajúdtam még kb. egy órát, majd délután fél 4-kor éreztem a tolófájásokat és szerencsére egy nyomással kibújt a kisfiam, a szülésznőm pedig gátvédelmet csinált, ami jól sikerült, így nem repedtem, megúsztam egy öltés nélkül:)

Abszolút nem fáradtam el, nagyon könnyen szültem, gyorsan regenerálódtam:))

2012. febr. 10. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én kétszer szültem, szerencsére elég könnyű szülés volt mind a kettő.

Az elsőnél fél 4-kor kismamatorna közben elfolyt a magzatvíz. Már 1 hetet túlhordtam, és mindent csináltam már, hogy meginduljon, a kismamatorna megtette a hatását. (Otthon DVD-re). Lezuhanyoztam, bementünk a kórházba. Fájásaim nem voltak. Az ügyeletes megvizsgált, és azt mondta, hogy nem hiszi el, hogy nincsenek fájásaim, mert 3 ujjnyira nyitva vagyok. Ilyet még nem is látott. 3 ujjnyinál hívják a fogadott orvost, addig meg az ügyeletesnél vajúdsz. Úgyhogy hívták, de pont vidéken volt, úgyhogy vártam rá 3 órát. Ja, még rögtön adtak antibiotikumot, állítólag ez van, ha a magzatvíz elfolyt.

A dokim meg egyből rám kötötte az oxitocint, mivel mondta, hogy már zöld a magzatvíz, nem várhatunk tovább a fájásokra. 1 órán keresztül nem hatott, majd rögtön fél perces fájásaim lettek. 1,5 órát vajúdtam, de az iszonyú volt. A kitolás már semmi nem volt ahhoz képest. Volt gátmetszésem is, de azt észre sem vettem. A varrás viszont nekem is nagyon fájt, felért egy második szüléssel.

A második gyerekem nagyon könnyű szülés volt, még ehhez képest is, pedig 4,3 kg lett. 1 napos túlhordással bent fogtak, aminek én nem örültem, mert nem akartam még egy hetet a kórházban üldögélni, apának meg erre peregjenek a szabik, hogy otthon vigyáz a nagyobbik gyerekre? Na, mindegy a doki azt hitte jót tesz velem, mások mindig be akarnak feküdni. Szerencsére aznap este beindult a szülés. Rendszertelen, apró fájásaim voltak, mégis 4 ujjnyira kitágultam pár óra alatt. A doki azt mondta, hogy így nem lehet szülni, úgyhogy végül megint kaptam egy mini dózis oxitocint. (Úgy látszik neki ez a mániája, lehet, hogyha lenne 3. már nem őt választanám?) Meg is ijedtem, hogy most megint nagyon durva lesz a vajúdás, de szó szerint 3 erős fájás után meglett a hiányzó 1 ujj. A kitolás most rosszabb volt, mivel mint utólag megtudtam, nem vágtak. Ezért varrni sem kellett, szóval nagyon örültem, és meg is lepődtem, hogy kész is vagyunk.

Mindenkinek ilyen könnyű szülést kívánok!

2012. febr. 10. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!