Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Azok, akik előbb szültek,...

Azok, akik előbb szültek, mint a kiírt dátum volt valami gond a babával? Meddig kellett benn maradni a kórházban?

Figyelt kérdés
Minden érdekel... Aki a 40. hét előtt szült, mi volt? Én holnap töltöm a 34. hetem és félek a koraszüléstől vagy attól, hogy hamarabb jön és baj lesz.
2012. febr. 13. 08:39
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Én szültem már a 29. héten és a 25. héten is. Az elsőnél csak nőnie kellett az inkubátorban, 2 hónap múlva egészségesen otthon voltunk.

A második már sajnos nem volt ilyen szerencsés, pár napig élt a babám, de ezt inkább nem részletezném ne haragudj de nagyon fájó.


Viszont, a barátnőm a 35. hétre szült, makk egészséges kisfiút. 3 napig volt inkubátorban de csak melegedni. Normál súllyal született, azért kellett csak +napokat ráhúzniuk még mert kicsit besárgult és kékfény alatt napoznia kellett. Aztán simán hazaengedték őket, semmi baj azóta sem. Már 2 hónapos nagyfiú.


Egyébként ne aggódj, nagyon sok kisbabát láttam én a koraosztályon 34. héttől születetteket, gyönyörűek és az enyémekhez képest hatalmasoknak tűntek. Ők már nem is voltak inkubátorban, elég fejlett a tüdejük hogy lélegeztetni sem kell őket. Mindössze megfigyelés alatt vannak és ha szükséges akkor kapnak gyógyszereket, vasat stb-t. Ha normál súlya van, tehát 2 kg feletti akkor hamar haza lehet vinni, ha 2 kg alatti kicsivel (bár a 34. héten azért már szerintem nem!) akkor meg kell várni míg hízik a kívánt hazaengedési súlyra.


Ne félj, és ne hergeld magad feleslegesen. Ha eddig nem volt baj a terhességeddel akkor most miért lenne?


Egyébként hogy megnyugtassalak a mai koraosztályok nagyon fejlettek, és a koraosztályokon dolgozók mind tündériek.

2012. febr. 13. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod! Nagyon sajnálom! Nem akartam fájó sebeket feltépni a kérdésemmel! :(

Minden rendben van velem és a babóval is, csak a legjobbat akarom neki, de ez egyértelmű! Remélem kihúzza, de jobb félni, mint megijedni!

2012. febr. 13. 08:59
 3/9 anonim ***** válasza:
Az elsőt 37 hetesen szültem, a másodikat 36 hetesen. Semmi gond nem volt, 5 nap után jöhettünk haza. Igaz, súlyra mindegyik 2,5 kg felett volt.
2012. febr. 13. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ne agyalj ezen csak pozítivan gondolkozz!

Biztosan minden rendbe lesz és időre születik.


4 gyerkőc anyukája

2012. febr. 13. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2012. febr. 13. 10:12
 6/9 anonim ***** válasza:
Igaz nem annyira korán, mint az előző válaszolók, de a 40. hét előtt született a kislányom. Progis császárom volt 38 hetesen. Semmi gond nem volt a babával, 5. nap jöttünk is haza.
2012. febr. 13. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

37 hetesen szültem. Hazaengedtek 5 nap után, itthon sárgult be, 2 hétig szenvedtünk azzal, hogy egyen/igyon, cumisüvegböl, szoptatni egyáltalán nem tudtam akkor még, késöbb se nagyon:-(

Ez ide vezethetö vissza, de más gond nem volt.

Unokatestvérem 32 hétre született, most másfél éves, a tüdeje gyengébb, a koraszülés miatt.

2012. febr. 13. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A 2.baba 37+3 hétre született.Semmi baja nem volt,és igen gyorsan haza is mehettünk(egy kedd este született,és péntek reggel már mentünk is haza)
2012. febr. 13. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Remélem minden rendben lesz nálunk és még benn marad egy jó hónapot!
2012. febr. 13. 15:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!