Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Volt valakinek a szülés után...

Sz.mse kérdése:

Volt valakinek a szülés után olyan 3 hónappal erős hajhullása? Valamint volt olyan akinél rendesen megjött a vérzés 6 hétre rá, de az azutáni késett vagy nem jött meg?

Figyelt kérdés
2012. febr. 14. 08:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Mind a kettő volt, nekem azt mondta a dokim, hogy normális. A szoptatás és hormonháztartás rendeződése teszi.
2012. febr. 14. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
akkor ne aggódjak hogy kb 1-2 hetet késik a vérzésem? s mikor várható hogy ez helyre áll, főleg ez a hajhullás zavar nagyon.
2012. febr. 14. 08:37
 3/11 anonim ***** válasza:

Szia! A hajhullás nekem mindkét fiamnál három és hathónapos koruk között volt, utána mintha elvágták volna.

Az első szülés után nyolc héttel nekem is megjött, utána csak 10 hónap múlva :) Szerintem ne aggódj!

2012. febr. 14. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
A hajhullás nekem addig volt még szoptattam. (16 hónap) A menstruációm 3 hónap után nagyjából beállt, majd, amikor 14 hónapos volt a fiam, akkor nem jött meg, a dokim azt mondta a szoptatás miatt van. Azért jó megnézni egy teszttel, nehogy baba legyen a képben, de ha tudod, hogy az nem lehet, akkor nem kell aggódni.
2012. febr. 14. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Nekem is 3 hónapos volt a kisfiam, amikor durván elkezdett hullani a hajam. Hajmosás után egyenesen katasztrofális, 30 perces tortúra mire eltüntetem mindenről (hajkefe, mosdó, kád, csempe, a vállam hátam)a vizes hajam. Nagyon utálom, mert minden teli van vele (ágynemű, szőnyeg, a pizsamám) és ez nem túl szerencsés a babára nézve. Van, hogy egész nap azt szedegetem. Remélem elmúlik majd.

4,5 hós kisfiú anyukája

2012. febr. 14. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
akkor ezek szerint még mind a mai napig hullik a hajad? az én kicsim most 3,4 hónapos, s nekem is nagyon hullik a hajam, ráadásul olyan másfél hete késik a menzim is.
2012. febr. 14. 17:43
 7/11 anonim ***** válasza:

Hát én még nem szültem,de volt bajom a prolaktinommal,ami a tejtermelésért felelős hormon. Ez nekem olyan magas volt mintha szoptattam volna,persze tejszerű is jött a mellemből.

1 évig ömlött a hajam,majd mikor ez kiderült,kaptam gyógyszert és szépen abba maradt a hajhullás is!

Szóval tuti a szoptatás, vagyis a hormonok miatt hullik az ember haja.

2012. febr. 15. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Volt. És a hajhullás 1,5 évig tartott. Utána maradt abba mikor elkezdtem egyszerű panthenolt szedni.
2012. febr. 15. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

10.06-os vagyok. Hát a válaszok nem dobtak fel túlzottan, akkor még együtt kell élnem egy darabig a hajhullással. :( Pedig már utálok hajat mosni emiatt, mert akkor minden olyan.

A mensi késésre meg annyit mondanék, hogy én tuti tesztelnék egyet. Ez a félsz benne van az emberben ha szoptat, ha megjött már neki, ha nem.

2012. febr. 15. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
október végén szültem azóta 2x normálisan megjött de most 3.hete késik. 3-4hete durván hullik a hajam Biovanne vitamint szedek de még csak 1 hete (ezt ajánlotta a védőnö remélem beválik). A dokim azt mondta ne aggódjak ha nem vagyok terhes(teszt negatív lett)akkor sincsen semmi gond 2 hét múlva ha még mindig nem jött meg akkor majd meg vizsgál,de ne aggódjak!
2012. febr. 16. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!