Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A Szent Imre kórházban fogok...

ÉvaEnikő kérdése:

A Szent Imre kórházban fogok szülni és érdekelne, hogy aki ott szült az milyen tapasztalatokkal bír!? Minden érdekel ezzel kapcsolatban. Császár, természetes szülés, orvosok, szülésnők, ellátás?!

Figyelt kérdés
2012. febr. 15. 11:48
1 2 3
 1/23 Lárifári ***** válasza:
100%

Én tudatosan választottam a Szt. Imre kórházat mindhárom gyermekem világrahozatalakor. Nagyon elégedett voltam a szülésznőkkel, és maximálisan megbíztam az ottani orvosok szakértelmében. Nagyon szép környezetben, jó felszereltségű helyiségekben zajlik a vajúdás, szülés. A sok-sok lehetőség közül én csak a kádat, és a relaxáló zenét vettem igénybe vajúdás alatt, de sokat segítettek a homeopátiás készítmények, masszázs is, hogy megkönnyítsék a vajúdás hosszadalmas idejét. Ha lesz negyedik, Őt is ott szeretném megszülni! :)

A gyermekágyi résszel nem voltam maradéktalanul elégedett, de az első pár nap, pár hét amúgyis mindig a bizonytalanságról, az ismerkedésről, regenerálódásról szól. Ilyenkor is jól jöhet még a szülésznő!

2012. febr. 15. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Elsőt 2 éve szültem ott,amit nagyon megbántam.Bár "köztudottan" természetes szülés pártiak,nekem jó nagyot vágott a dokim,pedig nem is volt a pici,utána 2 hónapig szenvedtem a vágással..

Orvosom rendes volt,de ezek utána nem mentem többet vissza hozzá,szülésznőm Fantha Zsuzsa is egy kis csalódás,egyszerre három szülésnél kellett lennie,így alig volt velem..Csecsemősök segítettek,ami nálam még negatívum volt,hogy üvegablak mögül lehet csak megnézni a babát az apukának is...


Másodikat 3 hónapja szültem a Szent Istvánban.Gátmetszés után gátvédelemmel(baba is nagyobb volt),fantasztikus volt az orvosom,dr Varsányi Hajnalka,és a szülésznőm Rákóczi Ági is velem volt végig.

Ez "csupán" az én személyes tapasztalatom,de én mindenképpen az Istvánt ajánlom:)

2012. febr. 15. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
két válasz és máris különbözőek:-) Hát itt lakunk a Szent Imre mellett, ezért is választottam ezt. Illetve nagyon nem is szeretnék változtatni,mert már 7 hónapos vagyok.Azért is kérdeztem rá, mert az alternatívsága miatt félek,hogy nem fogom bírni a fájdalmat, hogy nem kapok epiduláris érzéstelenítést. tényleg igaz,hogy nem csinálnak gátmetszést? Ettől is félek. Kicsi a fájdalom küszöböm és tartok attól,hogy fogom bírni.Voltam én is bent a szülészeten, egyébként tényleg nagyon szép!
2012. febr. 15. 12:33
 4/23 anonim ***** válasza:

Én az Istvánban születtem Hajnalka doktornőnél pontosan 34 évvel ezelőtt :) (még van 15 percem)

Amúgy én is a Szent Imrében fogok szülni április eleje körül. Még semmit nem tudok a kórházról. A dokim januárban átment oda az I.sz. szülészeti klinikáról, és "vele tartok".

Te mikor szülsz?

2012. febr. 15. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 Lárifári ***** válasza:
Szerintem nem túl steríl, ha bejárkálhatnak a hozzátartozók. Én jobban örültem, hogy az utcai cipővel kint maradt erre a két-három napra mindenki legközelebbi hozzátartozója. (Apukám egyszer belógott, jól leteremtettem! ;))Mindenesetre nagyszerű volt, hogy a szülést követően a férjemre bízták minden alkalommal a kisbabánkat, amíg engem letisztogatott a szülésznő. Addig vígan nézegethette, babusgathatta. Miután mindenki magára hagyott minket, együtt örülhettünk hármasban legalább egy órán keresztül egymásnak. Felejthetetlen pillanatok!
2012. febr. 15. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:

Szia

Nem igazán tudok egyetérteni az első válaszolóval!

Én mivel nem is akartam választott szülészorvost, a Szent Imrében szültem egyáltalán nem bántam meg!!

Egy pici hiba volt hogy ottfelejtettek a szülőszobában, és ránkcsukták az ajtót is!

De jól elvoltnuk a párommal!!

No meg a babát elvitték melegedni inkubátorba ,és tehettem cicire !!

De most is ott fogok szülni Juli végén!

Remélem !!

Tehát sehol nem 100% az ellátás ja de aki százezreket fizet!


De talán még akkor sem!!

2012. febr. 15. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:

Bocsi a nem, kimaradt a nem tehettem cicire mondatból!!

Ja igen és simán szültem Dr Horváth Ferencnél!!

2012. febr. 15. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 Lárifári ***** válasza:
83%
Én úgy tudom, az epiduláris érzéstelenítésnél rengeteg egyéb kellemetlenség lép fel. (Vegyük csak a hatalmas erejű fejfájást.) Én ennek semmiféleképpen nem tettem volna ki magam. Szerintem a legjobb fájdalomcsillapító a szülésznőktől jön: megértő, kedves szó, pontos utasítások. Amikor tudod, mire számíthatsz, az sokat jelent. Nekem mindháromnál megmondták, mikorra lesz meg a baba. Az utolsónál fér órát ráhúzott a Picur, de a másik kettőnél percre akkor lett meg.
2012. febr. 15. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:

Én is azt gondolom,hogy minden kórházban van jó tapasztalat és ugyanakkor rossz is.Remélem én jókkal fogok hazatéri.

Az én orvosom Dr. Kósa Mariann, a szülésznőm pedig Kecskemétiné Nyíregyházi Vera.Róluk tudtok valamit?

2012. febr. 15. 12:54
 10/23 Lárifári ***** válasza:
47%

Még egy utolsó gondolat: gátmetszés.

Az elsőnél alkalmazta az orvosom, és megváltást jelentett úgy 14 óra vajúdás után. A legnehezebb szülésem, s mégis a legkellemesebb visszagondolnom arra, hiszen mintegy kicsusszant a baba a végén. A másodiknál gátvédelemmel repedtem a 4 kiló fölötti fiammal, a legkisebb ugyancsak gátvédelemmel, mégis 6 hétig kellemetlen érzés volt alul. Szerintem bízzuk az orvosokra, hogy ők mit ajánlanak, mi a legkockázatmentesebb. Egyébként valóban a gátvédelmet részesítik előnyben.

2012. febr. 15. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!