Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Milyen az a kenetvétel? Az...

Milyen az a kenetvétel? Az fáj? Miért csinálják? Azt hittem már nem ér meglepetés a szülésig de erről nem tudtam, hogy ilyen is lesz. Jövő héten kell mennem.

Figyelt kérdés
2009. jún. 4. 08:36
 1/8 anonim ***** válasza:
Ugyanolyan, mint a méhnyakrák-szűrés kenetvétele. Elvileg erre minden évben mész, nem? Na, ez pont olyan, nem fáj, maximum kellemetlen. Ne stresszelj rá, mert ha görcsös vagy, akkor kellemetlenebb, ha abban a tudatban mész, hogy nem fáj, akor nem olyan kellemetlen.
2009. jún. 4. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Persze, méhnyak rák szűrésen voltam de nem tudtam, hogy ez is ugyan olyan, és úgy tudtam (biztos rosszul...)hogy rákszűrést nem csinálnak terhesség alatt, vagy ezt most más miatt teszik? Bocs ha kissé bugyuta a kérdés de tényleg nem tudom:(
2009. jún. 4. 08:45
 3/8 anonim ***** válasza:

Igaza van az első válaszolónak. Ha jól tudom terhesség alatt bizonyos baktériumokat keresnek. De a jó, hogy tőled vesznek kenetet; hallottam olyan kórházról (vagy rendelőről) ahol nem is vettek kenetet, automatikusan antibiotikumot szedettek a kismamikkal.


Boldog babavárást!

2009. jún. 4. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem fájdalmas, a hüvely faláról vesznek mintát egy pálcikával. Azért nagyon fontos, mert bizonyos fertőzések, amik az anyánál nem okoznak tünetet, a babát megbetegíthetik, amikor áthalad a szülőcsatornán. Talán legismertebb ilyen baktérium a streptococcus, ami például súlyos tüdőgyulladást okozhat az újszülöttnek. Ezért ha beigazolódik, h' van valami bacid, akkor a szüléskor te is és a baba is kap antibiotikumot, és így nem lesz baj. Ne izgulj, tényleg nem egy fájdalmas vizsgálat. Minden jót!
2009. jún. 4. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Első vagyok ismét, így van, olyan, mint a rákszűrés, de most a streptococcus baktériumot keresik. Ha van, gyógyszert kap a baba. Ha netán nem végeznék el a vizsgálatot (pl. előbb szülsz, minthogy sor kerülne rá), akkor automatikusan adják a gyógyszert. Jobb elkerülni, akkor már te is tudod, milyen, nem vészes.

Tényleg nem végeznek ilyenkor rákszűrést, majd ha már túl vagy mindenen, egy idő után ne felejts el újra rákszűrésre is meni!

2009. jún. 4. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszi csajok a válaszokat, tényleg segítettek!

Üdv: 36 hetes

2009. jún. 4. 09:13
 7/8 anonim ***** válasza:

Annyit hozzáfűznék,hogy csak a hüvely "bejáratánál" veszik a mintát,meg sem lehet érezni.



19hetes

2009. jún. 4. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én most voltam 2 napja.

doki kesztyűben felnyúl épp a hüvelyedbe és azt keni kis üvegcsére.

ennyi.nem fáj!!

2009. jún. 4. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!