Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A védőnő mindig meglepetés...

A védőnő mindig meglepetés szerűen állít be?

Figyelt kérdés

Először voltam nála! Mondta,hogy 14 napon belül vagy otthon vagy a munkahelyem meg kell látogatnia. Mivel azonban én tovább dolgozom, mint ő, akkor mondta,hogy bejönne a munkahelyemre. Saját üzeletem van, ez nem is gond. Viszont a kiskönyvem otthagytam az sztk-s rendelésen, mert a doki nem tudta aláírni, ezért megbeszéltük,hogy visszamegyek. Vissza is mentem érte. Tegnap délután bejött az üzletbe a védőnő és mondta,hogy ő akarta előtte este áthozni (egy utcával arrébb lakik,mint kiderült) meglepetésszerűen, de mivel még nem volt aláírva, így nem tudta.

Őszintén engem zavar,hogy bármikor beállíthat megbeszélés nélkül. Nálunk még a szűk család sem "lepi" meg egymást, előtte minimum odacsörgünk. Nem arról van szó,hogy kaotikus lenne a helyezett otthon, de sokat dolgozom, csak hétvégén van időm takarítani, pakolni, és van bizony, hogy reggeli után sincs időm elmosogatni és belekerülnek a mosogatóba. Zavar, ha ezt egy idegen látja!


2011. máj. 20. 11:12
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

:D Hát bizony meglepetészerűen érkezik!

Épp ezt beszéltük a legutóbbi tanácsadás előtt várakozó kismamákkal.

Én mivel itthon vagyok, és ráérek, meg így nem is unatkozom, mindig tip-top a lakás, csilli-villi, meg minden.


Egyik este nekikezdtünk a babaszoba összerakásának (mivel lapra szerelve érkezett), mindenhol szanaszét dobozok, kartonok, nikecelek egy halomban, és mivel nagyon rosszul éreztem magam, bedagadt a lábam is, mindenem fájt, másnap napközben pihentem, hogy este tudjuk folytatni a bútor összerakást....szóval nem pakoltam el semmit.


Mikor jött a védőnő???:D


Na persze, hogy ekkor!!! Nos, átlépett a lomokon, be a kül. helyiségekbe, megmutattam neki a lakást....


Úgy gondolom, ennél már csak jobb állapotban fogja látni :

)

2011. máj. 20. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Én tök ideg lettem volna, ha hozzánk is így jött volna a védőnő.Szerintem erről az elején kell "leszoktatni", mond meg neki, hogy mielőtt jönne telefonáljon, mert nem biztos, hogy ráérsz, és én biztos azt is megmondanám neki, hogy a munkahelyemre ne jöjjön. Nem is hallottam még ilyet.


Nálunk is úgy volt, hogy 2-3 nappal előtte csörgött, hogy jó-e az időpont.

2011. máj. 20. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Köszi!

Igen, anno emlékszem, hogy a keresztlányom anyukájához is előre bejelentkezett. Ezért lepődtem meg! Most nem azért, de mi van ha pl. nagy serény gyűrjük az urammal a lepedőt?:) Ha kint áll a kocsi, akkor látja,hogy otthon vagyunk. Kezdjek gyorsan öltözködni, meg kapkodni. Egy vadidegen miatt! Ne értsetek félre, tényleg jöhet, csak tudjak róla előtte. Ráadásul be is fog sokallni belőlünk,mert mi ilyenkor nyáron alig vagyunk otthon. Most pl. egész héten meló után kb. egy órát voltunk otthon. Na mindegy, ha párszor nem talál otthon lehet,hogy rájön, jobb előre szólnia!

2011. máj. 20. 11:32
 4/15 anonim ***** válasza:

Szia!

Én sem szeretem, ha váratlanul állít be hozzánk bárki is.

Mikor hozzám először jönni akart a védőnő, kb. előtte 10 perccel hívott, hogy akkor most jönne. Mondtam, hogy ma ne jöjjön, mert azt se tudom merre forogjak a rosszulléteimtől, meg különben is, ha az ember egyszer hetekig nincs jó, a lakás is jobban szalad egy kicsit :-)

2011. máj. 20. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Második napja alig élek, takonykór, láz, gyerekek is. Sajnos szerencsére.

Ha most beállítana a védőnéni, bizony befognám mosogatni.

Szerencsére ez a veszély nem fenyeget minket. Mert még megbeszélés alapján se jön, nemhogy váratlanul.


Amúgy engem is baromira zavar, hogy rohan a lakás, várom, hogy a lázcsillapító hasson, meg a nagyobbik felébredjen, és megpróbáljuk gatyába rázni a környezetünk.

2011. máj. 20. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

A mi védőnőnk egyszer volt kint,amikor hazajöttünk,aztán még1x,váratlanul jött,pont akkor amikor a férjemmel végre du. 3-kor lefeküdtünk pihenni. Ikreink vannak,már alig vártuk,hogy nyugi legyen,gondolhatjátok! Akkor voltak 3 hetesek.

Utána én hívtam valamiért,de közölte,hogy igazából ő nem gondolta,hogy kijönne,mert tudja,hogy másnap úgyis jön a doktornénink. Végülis másnap kijött a dr.nővel,de mindegy... Ekkor kb. 5-6 hetesek voltunk. Azóta nem láttuk. Most 3 hónaposak vagyunk. Szerintetek? Ez sem normális,hogy leszar minket. Mit csináljak?

Bocs a félig-meddig off-ért!

2011. máj. 20. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Velem a legutóbbi találkozásunkkor közölte, hogy már 3x volt kint nálunk de hiába csönget nem engedi be senki. Én meg vigyorogva közöltem, hogy nehogy azt gondolja, hogy nekem nincs más dolgom mit az ő meglepetéslátogatását várni! Ezzel sikerült annyit elérnem, hogy megbeszéltük, hogy jún. első hetében valamelyik nap 10 és 2 óra között jön de azt nem tudja pontosan, hogy mikor. Én meg mondtam, hogy akkor én sem tudom, hogy otthon leszek-e. :) Telefon van, szóljon ide előtte és akkor hazamegyek...

29hkm

2011. máj. 20. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Én is így gondolom! Lehet,hogy ha szalad a ház éppen amikor csönget, én sem fogom beengedni. Meg még ilyenkor tényleg elég sokat csavargunk (később úgy sem lehet:)), szóval ritkábban vagyunk otthon!

Az üzletbe jöhet bármikor!

2011. máj. 20. 12:34
 9/15 anonim ***** válasza:
12:31-es vagyok. Azt elfelejtettem leírni, hogy barátnőm védőnője viszont az első gondozás alkalmával egyeztetett időpontot, meg is jelent, szétnézett, elment semmi gond nem volt. Ez vajon miért olyan nehéz más védőnőknek?
2011. máj. 20. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Mondd meg neki őszintén hogy te nem vagy hozzá szokva a villámlátogatáshoz ami igy zajlik és ha legközelebb jön egyeztessen veled időpontot mert ez a legkevesebb amit elvárhatsz tőle..most várom a 3.babámat és sose volt divat hogy csak ugy jöjjön..És nem is illik...
2011. máj. 20. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!