Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Külföldön élő kismamák,...

Külföldön élő kismamák, illetve anyukák, a ti országotokban hogyan zajlik a szülés, illetőleg a szülészorvos téma, szóval hol szültök, kinél, milyen helyi / országos szokások vannak ( pl: otthonszülés, szülőotthon, közkórházak stb. )?

Figyelt kérdés
A leginkább arra volnék kiváncsi, hogy nálatok is dívik-e ez a bizonyos fogadott orvos választás téma, ami itt nálunk?Légyszi írjátok meg, hol éltek.
2012. febr. 20. 14:21
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Románia: kórházban lehet szülni csak. (legalábbis ahol lakom). Van egy orvosom akihez járok, és szeretném ha bent lenne szüléskor, de ez nem biztos. Nem igazán szokták itt egymást "zavarni" az orvosok egymás ügyeletében. Úgyhogy az marad, hogy majd mi próbáljuk akkorra időzíteni a szülést, amikor ügyeletes. :)
2012. febr. 20. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Nèmetország.


Terhesgondozás egy praxisban folyik. Ezek az orvosok akik külön praxist vezetnek ritkán dolgoznak korházban általában 1-2 orvos dolgozik egy praxisban. Itt van laborjuk és több aszisztens is. Hónapokra elöre megadják az idöpontokat, minden vizsgálat elött van pisi vizsgálat. Elvileg 3 UH van az egész idö alatt. ès 4 hetente kell menni az elején aztán 2 hetente, majd túlhordásnál 1-2 naponta. Az elején sok UH-t csinál mert be kell írni hogy van.e magazatmozgás és szívhang. Végül is csak CTG-kor nem csinál UH-t akkor a ctg mindent mutat. minden alkalommal néz méhszájat, és PH értéket.

Rengeteg midenért kell fizetni pl genetikai UH vagy toxoplazmózis. ezekért maga a praxisnak is kell, hogy pl leveszi a vért, és a labornak is aki az eredményt csak is az orvosnak küldi ki. Semmit nem lehet helyben fizetni mindenröl hóvégén számla jön. De azért nagyrésze ingyenes. Nekem kb mindennel együtt 200€ az össz fizetni való, ebben a gentikai Uh az toxoplazmózis, a vércukorterhelés, még egy nagy UH (22 hetes), és streptococcus-B vizsgálat van benne. A többi ingyenes.


A terhes gondozás alatt lehet védönöhöz is járni de akkor fele az orvos fele a védönö, de ö csak szívhangot néz én oda nem jártam.

Aztán ingyenes szülés felkészítés van azt hsizem 14 óra.

Szülésznö és védönö ugyan az, mindegyik ugyan azt az iskolát végzi el, és ugyan az a foglalkozás. Ök csinálják a szülésfelkészítöt is.


Szülni lehet otthon, szülés házában, hospitálokban, korházakban, klinikákon. én egy olyan kis korházat választottam amiben müttenek is ha kell, habár gyermek ambulanciálja nincsen. ide jártam szülés felkézsítöre, férjemmel habár férjemnek fizetnie kellett érte. biztosítonk egy nagy brossurát is küldött a terhesgondozásról.


Szülés lehet ambulánsan ami pár órával a szülés után haza lehet menni.


lehet orvost és védönöt is fogadni egy orvos kb 1000€. erröl is számlát kapsz. ritka eset szerintem hogy valaki fogad. senkit nem isemeke aki fogadott volna, pedig rengeteg német anyuka ismerösöm van.


A korházban az ügyeletes bába fogad, nagyrészt öt látod. orvos nálam már csak a kitolásnál jön. mindenki kap infuziós tüt a kezébe. nálunk 3 szülöszoba volt. kiküldtek sétálni, meg mozogni, mozogni(persze lassan). majd kitolási szakaszkor elküldtek pisilni és ott keleltt 2 fájást megvárni.(az tök jó volt)Majd felfeködtem de nehezn jött a baba. oldal szülést szeretik így elöször úgy próbálták de nehéz szülés volt így végén háton szültem, vágtak, meg minden.

Szülés után 1 órát úgy hagytak ahogy voltam gyerekkel a mellkasomon. néha rámnéztek. majd mikor látták hogy nem vérzek akkor össze vartak lemosdattak majd elvették a gyereket és ott mellettem megmérték, felöltöztették és adtak egy kártyát amiben a gyerek fényképe és a szülésznö, orvos neve van. nem mosták meg (habár akkor már megszáradt). örözbe voltem 1 órát, majd eltoltak a szobámba.

van egyágyas szoba amit elöre kérni kell és feláras, de én nem kértem mert csak férjem látogatott így féltem hogy nagyon egyedül leszek egyágyasban.

Mindent adtak, babának ruhát pelenkát, popistörlöt, betéte, hálos bugyit, ami csak kellett ott volt. csak nekem kellet ruha.

ja ruha, mindenki kisruhába szül, vagy hosszú polóban. majd a gyerekágyas részen is sima melegítöben van és csak este van háloingben, pizsiben.

midenben segítettek, van melsszívó is. külön szoptatós szoba ott is minden a gyereknek, csak a fiokot kellett kinyitni. mindenre megtanítanak, ha nem kéred is jönnek nem felejtenek el. van babakocsi már újszülötten is ki lehet jóidöben vinni.


hála pénz annyi volt hogy elmenetkor a növérkéknek közös perselybe lehet kávé pénzt dobni. férjem 10 e-t adott és megszolták hogy ne ide költse az egész pénzét. amúgy 5-10 között hagynak kávépénzt.


kaja ellátás teljes volt, lehetett férjemnek is rendelni menüt (habár azért fizetni kellett). reggelit lehett szobába vagy büfébe kérni. gyümölcs egy kosárban a teaszobában volt ahova bárki mehetett.


szóval jobb volt a kiszolágás mint egy hotelben.

2012. febr. 20. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

indonézia


Itt fizetni kell az ellátásért, de nincs fogadott orvos. Én kb 100.000 ft-nak megfelelő összeget fizettem, amiért az orvos tökéletesen ellátott, és odafigyelt ránk, járt egy szép szoba, a férjem és anyukám velem voltak egész nap, étlapról választottuk a kaját, és bármi gondom volt, többen ugrottak segíteni. 4 napot voltunk bent.

Amúgy csodánkra jártak, mert 26 órát vajúdtam, és nem engedtem hogy császározzanak. Itt kb minden 2. szülés császár, mert kiszámoltatják hogy melyik nap szerencsés a szülésre, meg a gyereknek, és akkor kiveszik.

2012. febr. 20. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Kedves 14:47, tanulságos volt, amit leírtál - ajánlanám figyelmébe a legtöbb itteni orvosnak, nővérnek, bábának stb.mert az itthoni helyzet bizony katasztrofális, és nem a magyar búskomor mentalitás miatt, hanem amiatt, hogy abszolut le van járatva hazánkban a szülés, mint intézmény, el van anyagiasodva az egész rendszer, és a leginkább hátráltató tényező az az, hogy az emberek a mai napig nem látják be, hülyére vannak véve,mert sokmindennek nem így kéne zajlania, mint amit nap mint nap eljátszanak a szülni vágyókkal.Erről tudnék, mit írni...Az volna a kérdésem, hogy ti fizettek tb-t ( azaz alapból vonják a fizutokból az egészségügyi járulékot, mint itt Mo-n ), vagypedig nincs és ezért fizetitek még pluszban a terhesgondozás felmerülő költségeit?
2012. febr. 20. 16:11
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia .

Anglia.

Nincs fogadott orvos,sot orvos nem is lat a 40het alatt ha nincs baj.

Szuleszno,nover van de ok olyanok mint az orvosok(szulesznok).

Halapenz nincs ettol fuggetlenul figyeltek ram,nagyon kedvesek,segitokeszek voltak.Kepeslapot kuldtem miutan hazajottunk de ennyi.Allitolag el sem fogadhatjak.

Szulhetsz vizben,labdan,otthon.Edaval,csaszarral,altatasban stb.

Annyi hogy nem ott szultem/fogok ahol a vizsgalatok vannak mert annak a korhaznak nincs szuleszeti osztalya csak terhesgondozasi.

2012. febr. 20. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Ja azt elfelejtettem hogy csaszarral szultem szombaton es mar hetfon johettunk haza.

Ha termeszetes a szules akkor 24orat sem tartanak bent.

2012. febr. 20. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
76%
Szintén Németország, és csak megerősíteni tudom az előző németországi anyukát. Ja, és igen, vonnak ugyanúgy "tb"-t a fizetésből. A fizetős vizsgálatok nem kötelezőek, szerintem Magyarországon is fizetni kell a nem kötelező vizsgálatokért.
2012. febr. 20. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
73%

Német anyuka vagyok, ahogy az utolsó is írta, ugyan olyan modon megy a biztosítás mint otthon annyi külömbséggel hogy választhat általános biztosítót vagy magánt. Az általános ugyan olyan módon megy mint otthon, csak több cég van nem államiak. A magán biztosítás pedig egy amerikai rendszer szerüség szerint megy. x fizetés felett lehet csak kérni ez bonyolultabb, csak a gazdagabb réteg teheti meg. Mi pl már megtehtnénk (nem mintha gazdagok lennénk), de a páromnak volt rákja már, így arányosan sokkal többet kellene fizetnünk.


Szóval vannak ingyenes és fizetös vizsgálatok. Végül is minden ingyenes volt csak az a 200€ amit leírtam (toxo, genetika, vércukor stb..) volt fizetös. de ugye olyan extrákat adnak mint pl ingyenes szülés felkészítés, és aztán a korházban minden ingyen volt még a pelenka, vagy az én betétem is.


egyébként tök rendesek az orvosok is. pl én már a második tereségemmel járok ugyan abba a praxisba és nem kértem egy vizsgálatot, mert lányomnál sem kértem, de a doki azt mondta mivel ennyi mindenért fizettem már nála így elintézi biztosításra egy drága vizsgálatot.elöször megijedtem, de anyósom aki szintén aszisztens nödoki mellett, mondta, hogy az ö fönöke is sokszor csinálja ezt. mert pl 35 felett ezek a vizsgálatok mind ingyenesek, vagy ha valami ok van rá.


Sógorom meg gyerek orvos, és ök pl az egyik orosz miniszteren röhögtek hetekig. egy egyetem klinikán dolgozik és ott mütötték a szivét ennek az orosz miniszternek a lányát. Miután megmütötték pénzt akart adni az orovsnak aki persze nem fogadta el, mire adott neki egy arany névjegykártyát azzal a cimmel ha a világon bárhol baja van ök rögtön ott teremnek és segítenek. Nekem mondjuk az a fura, hogy egy rutin szívmütétet tuti ororsz orvosok is eltudtak volna végezni.


Amúgy itt is van korrupció, a volt cégem azért kellett leépítenie közel 200 dolgozót mert akinek bedolgoztak cég duplán számláztak, lefizettek a nagy gyárnál valakiket, így ment.


Amúgy szerintem az anyukák csinálják ezt otthon nem az orvosok vagy ápolók. Anyukák akik elmondhatják milyen szuper hogy 50ezret adott vagy a másik 80-at. Van egy szuper kérdés ami még pörög, azt kérdezte a nö hogy mit tegyen ha nincs pénze kifizetni az orvost amit kért. adjon kevesebbet?


én azt gondolom ezzel nem lenne gond ha az orvos a túlóráját fizetetti meg az anyukával, aki ezért számlát kap. vagy is legálisan. mert miért várná el bár ki is, hogy éjszaka egy orvos bemenjen alvás idöben szülést levezetni ingyen. bizony akkor azt fizessék meg, de legyen legális. és ez csak munkaidön kívül lehessen az orvosnak csinálnia. mert az a legnagyobb hüle aki akkor fizet amikor az orvos még ügyeletes is és ez akkor a dolga.

2012. febr. 20. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Spanyolorszag


Itt nem divat orvost fogadni, felesleges is, mivel az eppen ugyeletes orvosnal szulni olyan mintha otthon egy maganklinikan szulnel. Ja, es ingyenes, mivel az itteni tb mindent tamogat. Az odafigyeles, az ellatas, minden kifogastalan volt. 3 napig voltunk a korhazban, a parom velem volt vegig.

2012. febr. 20. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Svajc

Mi Genfben szultunk, azt meg kell jegyeznem, hogy itt kantononkent eltero lehet a helyzet.

Vagy privat orvoshoz jar a kismama, sajat rendelobe, es aztan (ha van privat egeszsegbiztositasa) a klinikan szul, ahol az orvosa praktizal. Ha csak kisebb kategorias biztositasa van, vagy 'fel-privat', akkor a 32.hetig megy a dokijahoz pl., es utana a megyei vagy helyi korhaz szuleszeten szul. De az egesz terhesseg alatt jarhat a szuleszetre is, ha nem zavarja, hogy mindig mas orvos fogadja. En a kislanyomat a 'megyei' egyetemi korhazban szultem (kantonalis), mindig mas orvos es szuleszno latott, de soha nem volt rajuk panaszom. Vegul faros baba lett, hipnozisban felajanlottak a megforditast, de nem sikerult, igy maradt a programozott csaszar. Meg a csaszarra is vihettem a szulesi tervet, szules elott jart hazhoz a szuleszno, hogy felkeszitsen. Kertem, h pl a katetert az erzestelenites utan tegyek be, hogy apa bent lehessen vegig mellettem, hogy azonnal adjak cicre a babat, es amig majd engem varrnak, addig apa lehessen kettesben a babaval egy nyugodt helyen. Minden keresemet teljesitettek, nagyon korrektul beszeltek es bantak velem, sosem ereztem kiszolgaltatottnak magam (nem ugy, mint az otthoni korhazakban gyakran...). Az ebredo-orzoben is velem lehetett a pici lany es a ferjem is, a babat sosem vittek el tolem (csak ha kertem, vagy amikor besargult, es kek feny kellett), mellettem aludt a kisagyban. A szobaban (nincs privat biztositasunk) 3an voltunk, a szobahoz babazo es furdoszoba tartozott, haloinget, torolkozot, eldobhato fehernemut, melltartobetetet, betetet es minden babaholmit, pelenkat, stb a korhaz biztositott. Minden nap jottek megkerdezni, melyik menut valasztjuk masnapra ebedre, es apukanak is kerhettunk (terites ellen persze) menut a korhazba. A csecsemosok mindent megmutattak, a ferjem egesz nap bent lehetett, este 9ig, es egyutt lattuk el a babat. Minden nap tobbszor hoztak gyogyteat, szoptatos teat stb, volt egy kulon szoptato-szoba is, ahova nem johettek latogatok, igy el tudtunk vonulni a babaval es apaval a szopizasok idejere.

A szules utan 10 napig johet minden nap hazhoz a szuleszno, segit mindenben (ez is az alap biztositas resze).

Az egyetlen dolog, ami furcsa volt a terhesseg alatt, hogy osszesen 3 UH van, es csak 4-6 hetente vizsgalatok.

Most a masodik babat varjuk, 36 hetesek vagyunk, elvileg huvelyi szules lesz, fajdalomcsillapitasra felajanlottak az epiduralist, az akupunkturat es az illoolajos masszazst (amit a szuleszno vegez vajudas kozben). Meglatjuk, melyikkel fogunk elni a nagy napon :)

2012. febr. 21. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!