Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » NST-n leeső szívhang mit...

NST-n leeső szívhang mit jelenthet?

Figyelt kérdés
A babám szívhangja szinte mindig 140 körül van, mozgásra felugrik 170-180-ra. Eddig nem is volt gond, a 35. héttől járok NST-re. De legutóbb a 15 perc alatt 4 alkalommal is leesett a szívhangja 95-105-110-re. A doki nem mondott semmi rosszat, itthon néztem a leletet, és nagyon megijedtem, mert úgy tudom, nem jó, ha 120 alá megy a baba pulzusa. 39 hetes és 4 napos vagyok.
2012. febr. 24. 12:42
 1/7 anonim ***** válasza:
Nekem azt mondta a nő aki az nst-t szokta csinálni, hogy olyankor nagy valószínűséggel a baba nyakán van a köldökzsinór és amikor mocorog akkor megfeszül a nyakán és ezért lassul a szívverése.
2012. febr. 24. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Oh Te drága!


Nálunk is ez volt, 4x volt a babán a zsinór (nyak, váll, láb. Az orvos meg nem vette észre...

Hol fogsz szülni?

2012. febr. 24. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Most megijedtem mégjobban. :(

Székesfehérváron fogok szülni a megyei kórházban.

Mit lehet ilyenkor tenni? Hogy tudom kinyomozni, hogy tényleg ott van-e a köldökzsinór a nyakán? UH-ot ilyenkor már nem csinálnak. Azt kell kérnem, ugye?

2012. febr. 24. 15:25
 4/7 anonim ***** válasza:
Ne ijedezz, a doki mondta volna ha úgy ítéli meg, hogy gond van, figyelj, nálunk pl eleve a bal oldalra kell a fotelba feküdni az nst-hez, mert volt, hogy előfordult, hogy azért ment le a baba szívhangja mozgás után mert anyuka a normális testtartásba ült a fotelbe és a baba nyomott valami eret..nst-t azért csinálják minimum egy fél óráig, hogy megnézzék végig olyan -e a szívhang vagy csak néha, ha rossz az eredmény akkor utána itt nálunk azonnal flowmetriát csinálnak (uh)
2012. febr. 24. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nehogy bepánikolj!

Jól írja itt az előttem lévő! Azért vizsgálják vagy 20-30 percig a szívhangot, hogy kb. oké-e? Le is esik, fel is megy, de ez nem gond, az átlagolt érték, az számít. Akkor lenne gond, ha pl. 1 percnél tovább 120 alatt van.

Egyébként pedig semmit nem jelent, ha pl. a nyaka köré tekeredik a zsinór, mert (még) nem a száján lélegzik, ill. nagyon sokat játszanak ám ott bent vele a babák és forgatják maguk körül!:)

2012. febr. 24. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a megnyugtató szavaitokat!!
2012. febr. 24. 21:47
 7/7 anonim ***** válasza:
Nálunk is a kisfiam szívhangja belassult, plusz szülés során a fájások során is, így császárral született. Mind már mások is írták, ez a köldökzsinór miatt van, ami nálunk is 2x rátekeredett a nyakára, s nem tudott lejönni. 10 óra vajúdás után az orvosok helyesen döntöttek, hiszen mindketten jól vagyunk, s már 8 hónapos :)
2012. febr. 26. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!