Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Aki elvetélt, volt valami...

Aki elvetélt, volt valami előjele, vagy vissza lehetett vezetni? Pl. PCO, hormonzavar, majd kora terhességben vérzés, barnázás, görcsölés, "későn" beinduló szívhang, lázzal járó betegség, stb.

Figyelt kérdés
Pusztán érdeklődöm.Nekem-eddig-még semmi gondom nem volt,az előző 2 terhességemnél,és a mostaninál sem véreztem vagy barnáztam,nem is görcsöltem/görcsölök.
2012. febr. 16. 17:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
6. hétben voltam csak, kb. aznap, mikor beindul a szívműködés, először néhány csepp piros vér és pici fájdalom, kb fél nap múlva elős vérzés és nagyon erős menzis görcsök, gyengeség. az ilyesmi gyakori, első terhesség volt, sokan ebben a korban észre se veszik, főleg ha nem szabályaos a menses. utána gond nélkül megfogantam és problémamentes volt a terhességem
2012. febr. 16. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Velem kétszer fordult elő, előjelek nélkül. Talán annyit vettem észre, hogy megszűnt a mellfeszülés, de semmi több. A rutinvizsgálaton mondták meg mindkét alkalommal, hogy nincs szívhang. Ezek az esetek már két fiam születése után történtek, nem tudják semmire visszavezetni. Egyszerűen csak megtörtént.
2012. febr. 16. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Nagyon sajnálom,lányok.Ezek szerint semmiféle "szabályt" nem lehet felállítani.Vagy elmegy a baba,vagy nem.
2012. febr. 16. 17:29
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem sem volt semmi előjel, csak sajnos az ultrahangon derült ki, hogy megállt a szíve. Nem derült ki, hogy mi lehetett az oka.
2012. febr. 16. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Neked is köszi,és nagyon sajnálom!
2012. febr. 16. 18:12
 6/11 anonim ***** válasza:

Nekem 2x volt. Barnáztam mind a 2x.

Az elsőnél hét elején egy pici pötty volt,majd pár nap múlva megint egy pici pötty,végül rá pár napra vérzés.

Másodjára pedig ha emeltem akkor barnáztam. Elmentem a helyi dokihoz- más nap tudtam volna normális dokihoz menni! (nem mennék bele az okba!)- és akkor a k.csög azt mondta,hogy normális,hogy az elején barnázok, még csak 4-5 hetes - 7 voltam!!! tudom,mert az már a 4. terhességem volt! Számolni is tudok! mindegy,ebbe se menjünk bele!

Nem adott semmit. Felhúztam magam,hazamentem,majd pár órára rá aktívan vérezni kezdtem,még a kis embrió-kezdeményt is láttam a kis zsákocskában... Elég car volt!!

Az okát csak találgatjuk,2 tipp van.


Boldog babavárást és egészséges kisbabát!!! :-)


Üdv:3 lányos

2012. febr. 16. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ja,és mind a 2x 7+3 hetesen volt a vetélés.
2012. febr. 16. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ja,és úgy a hét elején volt az elsőnél,hogy nem a terhességi hét elején,hanem azt hiszem hétfői vagy keddi napon!
2012. febr. 16. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszi a jókívánságokat!A válaszaitokból ítélve,igazán szerencsésnek érezhetem magam!Remélem soha nem élem át!És köszi,hogy leírtátok ezeket a fájó emlékeket!
2012. febr. 16. 20:29
 10/11 anonim ***** válasza:
Sziasztok.Én hat éve szerettem volna babát de kiderült endometriózisom van.Kaptam gnrh szurikat fél évig és utána vártam a csodát.Mivel minden menzimkor görcsöltem apranaxot szedtem és a migrénemre qurelint.Már elkezdtem feladni hogy nekem nem lesz gyerekem erre két év múlva tavaly augusztusban pozitív lett a tesztem igen ám de fájt és görcsölt a hasam, a teszt előtt azt hittem meg fog jönni de nem végre babás voltam.Hívtam a dokim persze szabin volt de menjek be az ambulanciára megnéz valaki,hát megnézet és közölte 4hetes vagyok és menjek nyugodtan haza természetes hogy ilyet érzek mert tágul a méhem,ez csütörtökön volt szombaton ügyelet mert elkezdtem barnázni végig bőgtem az utat Pécsig.Fiatal doki közölte ő nem lát petezsákot vagy méhen kívül van vagy elvetéltem vagy felszívódott jöjjek vissza ha jobban vérzek.Egyik sem hallotta meg az endometriozisomat és azt hogy görcsölök.Kiborulva hazamentem és hétfőn a főnököm vitt a kórházba mert addigra ömlött a gyerekem belőlem és görcsöltem mint állat.Előkerítették a dokimat aki befejezte a folyamatot ami elkezdődött és ki volt akadva hogy hazaküldtek öt hetes terhes voltam.Most 20hetesek vagyunk de a mostani eleje sem volt zökkenő mentes.Viszont a dikom nem kockáztatott szedtem dufastlont és nospát 14 hetes korunkig most már csak nospát napi hármat magneb6-ot kálciumot halolaj kapszulát c-vitamint terhes vitamint és erősen reménykedek hogy minden rendben lesz és végig tudjuk csinálni a pici lányommal mert erősek vagyunk :) de a dokiktól is sok függ sajnos.
2012. febr. 17. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!