Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Egyesek miért görcsölnek rá...

Egyesek miért görcsölnek rá ennyire, hogy mit szólnak mások?

Figyelt kérdés

Persze, tudom, hogy fontos valamennyi, hogy mit mutatunk a külvilágnak, valamelyest számít, hogy mit gondolnak rólunk, de szerintem nem minden témában.

Annyi kérdést olvasok mostanában, hogy szégyen-e ekkor meg akkor szülni, vagy, hogy normális-e, hogy 23 évesen nem vágyik gyerekre és így tovább. Miért ilyen fontos ez? Én például semmit nem gondolok erről. Mindenkinek a maga dolga, hogy akar-e gyermeket és, ha akar, akkor mikor, és az is a maga dolga, ha épp nem akar. Nem ettől lesz több vagy kevesebb egy ember.

Lehet, hogy kissé fölösleges kérdés, nem is megváltoztatni akarom ezzel az embereket, csupán érdekel, hogy miért van ez.

Köszi előre is a válaszokat! :) 21/L


2012. márc. 2. 10:38
 1/4 A kérdező kommentje:
*valamennyire
2012. márc. 2. 10:39
 2/4 anonim ***** válasza:
Én egy tegnapi kérdésen akadtam ki, hogy ciki-e, ha olyan cipőben viszi a gyereket oviba, aminek le van jőve picit az orráról a bőr, mert lemotorozta a gyerek. Ha ő annak érzi, akkor ne vigye, ha nem, akkor vigye, de miért kell ezt itt megkérdezni? Nálunk például kifejezetten kérik az oviban, hogy ne a legszebb, legdrágább ruhájában vigyük, mert festenek, gyurmáznak, udvaron vannak, és az óvónénik nem tudnak vigyázni a ruhák épségére, a temperát meg pl képtelenség kimosni... De sok más ilyen haszontalan kérdést is olvasni nap, mint nap. Egyszerűen nem válaszolok, vagy végig sem olvasom a kérdést, ha az elején látom, hogy ilyen haszontalan... Ezzel most félreértés ne essék, nem a tegnapi anyukát szeretném bántani, sorolhatnám még a példákat, ez csak az én személyes véleményem!
2012. márc. 2. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szerintem sokszor azért tesznek fel ilyen kérdéseket, mert kíváncsiak mások véleményére, vagy mert megszólták érte (pl.cípős kérdés), vagy rosszalló tekinteteket kapott. Van kialakult véleménye a dologról (helyes/nem helyes, ciki/nem ciki) csak ezek után érdekli, hogy ő gondolja-e rosszul, vele van-e a baj, vagy csak belefutott idiótákba. Meg persze vannak tanácstalan emberek is, és biztos olyanok is akik nem tudják mástól megkérdezni.
2012. márc. 2. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigieket! :)

Második! Értem az ilyen típusú kérdésekkel nincs is bajom, csak amiket én említettem. Például ez, hogy nem gáz-e ennyi idősen, hogy nem akarok gyereket. Meg hogy mi a véleményünk. Ez nem egy olyan dolog szerintem ami helyes vagy helytelen. Ez magánügy nem? :)

2012. márc. 3. 12:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!