Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Magyarországon jelenleg három...

Magyarországon jelenleg három újszülött közül valóban kettő cigány származású?

Figyelt kérdés

Üdvözlet!

Valóban ennyire jó a demográfiája a cigány nemzetiségű polgártársainknak? Hallottam még olyan pletykát is, hogy valójában már jóval többen vannak egy milliónál és nyolc év múlva ők fogják alkotni a többségi társadalmat.

Szerintetek ez mennyire valós?



2012. márc. 2. 18:02
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
66%
Szerintem meg a magyarok vállahatnának bátrabban. A cigánygyerek is csak felnő, sokkal rosszabbb körülmények között is. Én úgy érzem, a magyarok meg már túlaggódják ezt a dolgot. Soha nem voltak ennyire kedvezőek az anyagi körülmények (valljuk be, nézd meg, milyen kényelmesen élsz!) ahhoz képest!) - szerintem bátrabbnak kellene lennünk, és vállalni a gyermekekekt. Mindig megoldódottaz élet, szerintem azok az igéynek, a "meglegyen ami kell" "normálisan neveljem" túlzóak. Túlzott a szorongás amagyar családokban. Ennél sokkal bátrabbnak és bizakodóbbnak kellene lennünk.Félelemmel, szorongásból nem lehet a jövőt építeni.Nme tudom miből fakad ez a zsorongás. Bármilyen nehéz is az élet, mégis, nézd meg csak a húszévvel előttihez viszonyítva, mennyivel kényelmesebben élünk! Szerintem eltúlozzák a magyarok azt, hoyg mire is lenne szüksége egy gyereknek! Szerintem először is az életre lennne szüksége. Hoyg megszülethessen. Nem igaz, hoyg nem tudnáák felnevelni. Lejjebb kellene tenni az anyagi igényeket, és feljebb a leki igényeket!
2012. márc. 3. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
82%
Hát azért "a normálisan neveljem fel"-t nem lehet alább adni, Igen is fontos, hogy legyen ruhája, normális, legyen kiságya, normális pelenkája, amitől nem pattog ki és nem is olyan vastag, hogy a lábát ne tudja összetenni. Nem hiszem, hogy a magyarok túl aggódják. Bár valóban fel lehet nőni mezítláb, mindig más ruhájában, csak zsíros kenyeret enni, mindig. De valld be őszintén! Te ezt akarod a gyerekednek? Nem akarod a tőled telhető legtöbbet adni??? no, ezt látod nem hiszem el!! hós kislány anyukája
2012. márc. 3. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
80%
Félelmetes a tájékozatlanság és a realitásoktól való elzárkózás a cigány népesség szaporodása ügyében. Akik az erről szóló válaszomat 0 %-ra értékelték, későn fognak szembesülni azzal a helyzettel, amelyben a gyermekeik kénytelenek lesznek felnőni, majd tömegesen menekülni a saját hazájukból. De mindegy. Fő, hogy addig is "polkorrektek" legyetek :(.
2012. márc. 4. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim válasza:
87%

utolsó, igazad van, én felpontoztalak amúgy, annak ellenére hogy már nulla százalékon álltál. Én sem értem a lepontozásod miértjét.

Nos, meg kell nézni egy nem is olyan régi ÉRETTSÉGI feladatot, ami szemlélteti a magyar és a cigány népesedési arányt egy grafikonon. elszomorító.

2012. márc. 4. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
84%
Nem nem akarnak a magyarok szülni!!! Igen akarunk, csak mi el is akarjuk tartani a babát. 3 gyereket tervztünk, most megelégszünk eggyel is, csak egészséges legyen és megszülessen. Tavaly 22 hetesen halva született a kislányom, most 23 hetes vagyok. Nekünk valahogy nehezebben is jön össze. Gondolod, mi nem szeretnénk gyereket??? Dehogynem, különben mi értelme az életnek. Csak nem mindegy mire szüljük. Intézetbe, putriba, hát nem. Mi nem kapunk annyi támogatást mint a kisebbség, pedig már ők vannak többen. Ott is ha megnézed a normálisabbak 2-3at vállalnak akiket még el tudnak tartani, iskolába küldik. Nálunk már az oviban, ahogy a kicsik mondják, mikor az ovonő rajtakapja őket azt válaszolják: "csigiztünk, meg bacstunk". Nem mellékes, hogy a magyar kidolgozza a lelkét, hogy valahogy eléldegéljen, több száz km-ert utazik a munkahelyre, hogy el tudja tartani a gyerekét és hulla fáradtan ér haza. Míg a kisebbség jó hogy szaporodik, otthon van nem hulla fáradt. Minap a postán az egyik megjegyezte: "Minek keljek fel mint a parasztok és menjek hajnalok hajnalán dolgozni mikor a postán ugyis gyün a pénz, és mellette hozzá lopom ami kell". Na erről ennyit. ezért mondom tisztelet a kivételnek, mert van az is, de ők nem potyogtatnak. Remélem elegendő volt a válasz nem is tudom hanyadik kérdező, aki a legelején a magyarokat szidta, mert nem vállalunk gyereket!!!!!
2012. márc. 6. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
74%
11-es válaszolonak mondom: tanultam, majd elmentem dolgozni, megbízásira nincs gyes! majd sikerült éves szerződéssel munkába állni. Reggel négykor elmentem dolgozni este 9-re hulla fáradtan haza. Házra nem telt, de párom örökölt 1/4 házrészt. Megcsináltuk lakhatóvá: nem nagy igény -1 szoba, 1 konyha, 1 fürdőszoba. Annyi kényelem, hogy vettünk egy tv-t, mert fekszem és nem tudom már a plafont bámulni. Egyébként minden használt a házban, vagy mi csináltuk.Kinulláztuk magunk. Párom munkanélküli lett, alkalmi munkákból élt. Nálunk leépítés, de elintézték a kedves kollégák, hogy maradhassak, mert veszélyeztetett terhes vagyok, feküdnöm kell most 23 hetesek vagyunk, és orvostól orvosig szaladgálunk vizsgálatokra. Nem szándékosan basszuk el,de muszáj kiadnunk pénz. Előző terhességem alatt is hetente orvos vagy korház volt a hetirend, mégis 22 hetesen halva született. Ne mond nekem, hogy nem akarunk gyereket!!! Gyerekruhákat a neten használtan vettük, annyi hogy van pár dolog, mit kötelező lesz ujonnan venni. Te válallnál úgy gyereket, hogy enni se tudsz neki adni. Elég baj ez a létbizonytalanság. Még jó, hogy édesanyámék még tudnak segíteni, bár ott is egy cukorbeteg nyugdíjas és ki tudja meddig dolgozó beteg édesanyám van. Párom részéről: édesapja meghalt 3 évesen, anyja szihiátriai eset. Továbbá nővéremnek 2 gyerek. Nagyobbik cukorbeteg, kisebbikkel is gondok vannak. Élettársát most bocsátják el júliusban a leépítéseknél, nővérem meg nem kap munkát, mert még a gyereket most szoktatja be az iskolába, munkalehetőség meg nincs. Édesanyám ha nem segíti ki őket (még jó,hogy még tud segíteni), akkor télen nemhogy kajára nem lett volna nekik, de a fát se tudták volna megvenni. Attól retteg, hogy elveszik tőle a gyerekeket. Bezzeg, ha kisebbség lennének le se szarnák őket. Ja igen plusszba a nővérem élettársának az apja jó kis adósságot vart a nyakukba. Na erről ennyit. Erre varj gombot és gondolkozz el, hogy nem mindenki van jó helyzetben!!! Ja igen a kertben veteményezünk, hogy ezzel is sporoljunk. De milyen jó a falusiaknak. Közben amit megtermelsz még azt is ellopják.
2012. márc. 6. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
53%

Igazat adok a 12-es válaszadónak.

És kedves magyarokat bíráló: neked mennyi gyereked van???

Ha ennyire bírálsz, mert gondolom pénzed is van, különben más szemszögböl is átgondolnád a dolgot, akkor segíts azoknak, akik szeretnének, de nem tudják eltartani. Máris több baba lesz.

Nehéz volt a terhesség vagy nektek is könnyen jött.

Nagyon sokan vannak kik szeretnének, próbálkoznak, de nem jön össze.

2012. márc. 6. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
41%
Nyilvánvalóan nem igaz. Én egy borsodi faluban laktam Ózd közelében, ahol mindig is a legnagyobb arányban voltak jelen az országban a cigányok, és még ott is "csak" kb. minden 2. gyerek cigány. Országosan talán 15-20% lehet az arányuk. Az pedig, hogy a borsodi/szabolcsi falvakban így megnőtt az arányuk nem csak a természetes szaporodással magyarázható, hanem azzal is, hogy aki képzett és megteheti az elköltözik innen főleg Budapestre vagy az ország nyugati részére, esetleg Debrecenre, mert olyan a gazdasági helyzet ebben a térségben, hogy aki dolgozni akar, annak itt nagyon nehéz megélni.
2012. máj. 12. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
32%
Valaki írta korábban, hogy a 13-14 éves cigány lányoknak már gyerekeik vannak: emiatt azért szeretném felhívni arra a figyelmet, hogy Magyarországon 2008-ban 101 olyan szülés volt a 99 000-ből ahol az anya 15 év alatti volt, azaz az összes szülés 0,1%-a (vagyis 1000-ből 1). Ennél azért nyilván sokkal többen vannak a cigányok ebben a korcsoportban, tehát ha minden fiatal lány cigány lenne aki szült, akkor sem lehetne elmondani, hogy általános jelenség lenne náluk, mivel ahhoz jóval magasabb értékre lenne szükség. (Legalább 10-10 ezer 13 és 14 éves cigány él Magyarországon).
2012. máj. 15. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Egyébként a cigányok tényleges számáról a legmegbízhatóbb adat valószínűleg a kompetenciamérésnek az adatai. Ezen az ország összes iskolájában minden olyan gyerek résztvett, aki általános iskola 6. és 8. osztályába jár és a személyes kérdőíven szerepelt egy olyan kérdés is, hogy hány százalék a roma tanulók aránya az adott iskolában. Ez 2009-es adat, tehát az 1994 és 2002 között született korcsoportot foglalja magába, ez alapján a roma tanulók aránya Magyarországon 13% volt, a legmagasabb Borsod megyében (34%), a legalacsonyabb pedig Győr-Moson-Sopron megyében (4%).
2012. máj. 15. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!