Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Akiknek hosszabbak a ciklusai...

Akiknek hosszabbak a ciklusai (30-32 naposak) egyértelmű, hogy túl hordja a babáját?

Figyelt kérdés
Általában 30-32 naposak a ciklusaim, az első babámat is indították 41 hetesen, félek, h ezt a babát is indítani kell.

2012. márc. 2. 19:41
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Semmi összefüggés.


Nekem hosszúak, és előbb születtek a gyerekeim a 38 héten.

2012. márc. 2. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy van-e összefüggés, másodiknál 35 napos ciklusaim voltak és túl is hordtam egy héttel. Bár mindenképpen túlhordtam, tehát a fogantatástól számítva is, szóval inkább nincs összefüggés mint van.

Inkább az van, ha az elsőt túlhordtad, akkor valószínű, hogy a másodikat is.

2012. márc. 2. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
32 napos volt a ciklusom, a kiírt előtt érkezett. Egészen pontosan 2 nappal.
2012. márc. 2. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
31-37 napos ciklus mellett a 39. héten a kiírt időpont előtt 5 nappal érkezett:) Nincs összefüggés a ciklus hossz és a túlhordás között.
2012. márc. 2. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Az ilyen "túlhordás", ami inkább csak terminustúllépés általában, abból adódik, hogy mivel hosszabb a ciklus, nem a 14. napon van a peteérés. E miatt csúszik a számolás, vagyis legtöbbször a baba nem túlhordott( a túlhordásnak egyértelmű testi jeli vannak az újszülöttön), csak 1- 2 héttel előbbre kalibrálják a terminust:(. Az a baj, hogy sok orvos nem veszi figyelembe a ciklus hosszát, e miatt sokkal több az indított szülés(és az indításból adódó komplikációk:( )mint kellene.

Egyébként pár helyen már nem is 40 hetet tartják a terhesség hosszának, hanem 41- 42- t. Ez "evolúciós" dolog is, hosszabbodnak a terhességek, ahogy pl. az átlagmagasság is.

2012. márc. 2. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok: én a helyedben megpróbálnám nayon nyomatékosan ismételgetni, hogy egészen hosszú a ciklusod, ha tudod esetleg biztosan a fogantatás dátumát, akkor azt is, illetve minden alkalommal rákérdeznék a terminus módosítására(pl. az uh. és ciklushossz alapján).
2012. márc. 2. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Tudom a fogantatás időpontját, sőt a doki tudja, h hosszabbak a ciklusaim. Ultrahang alapján mégis a kiírt időpontkor fog érkezni.
2012. márc. 2. 22:37
 8/15 anonim ***** válasza:
A fogantatás alapján fiatalabbnak számolod a babád mint uh. alapján? Jól értem:)?
2012. márc. 2. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Csak pár nap az eltérés. :) Nem szeretném ha terminus túlhordás miatt indítanák.
2012. márc. 2. 22:49
 10/15 anonim ***** válasza:
51%
Az a pár nap nagyon fontos lehet:), bár ezt biztosan Te is tudod:). Ha nem tudod megbeszélni az orvosoddal:(, akkor a nap közeledtével vess be minden természetes praktikát, 1- 2 nappal előtte(de csak akkor ha nagyon határeset a dolog!!!) a bábakoktél. Ezzel nagyon kell vigyázni de sokaknak segített már hasonló szituban. Hangsűlyozom, csak akkor idd meg ha a körülmények szerint már nagyon küszöbön van a szül(et)és.
2012. márc. 2. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!