Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A szülés után hogyan történik...

A szülés után hogyan történik a babának a név adása? Amennyiben férjnél van az anya, akkor egyértelmű, hogy a szig. Ben szereplő adatok alapján kapja a pici a családnevét?

Figyelt kérdés
2010. jún. 9. 12:45
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

nálunk ez úgy működik,hogy még az esküvőnkkor megkérdezték,hogy a születendő gyermek vezetékneve mi legyen.Főleg mert én fölvettem a férjem nevét és megtartottam (középen) az én nevem.

akkor mondtuk hogy csak apa nevét kapja majd.

de szülés előtt mikor fölveszik az adatokat is megkérdik újra

2010. jún. 9. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
68%
Ha van apasági nyilatkozat akkor az apa nevét kapja, ha nincs az anyáét.
2010. jún. 9. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Házasságkötéskor egyértelmű. Ha x-né vagy, akkor az apa nevét kapja automatikusan, ez tiszta sor. Ha megtartotad a leánykori nevedet, akkor meg még a házasságkötés bejelentésekor nyilatkozni kellett, hogy milyen családnevet kapjon a születendő gyermek.
2010. jún. 9. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!