Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Van itt olyan anyuka, akinek...

Van itt olyan anyuka, akinek az első szülése spontán szülés volt, a második valami okból császár és a harmadik is sima? Leírná röviden a szüléseket, okokat?

Figyelt kérdés
2012. márc. 5. 20:42
 1/9 anonim ***** válasza:
92%

Sok mindent nem tudok írni mert anyunak volt így.

Első: hosszú vajúdás, fiú, 2800 gramm

második: burokrepesztés, előre esett köldökzsinór, emiatt császár, fiú, 3400 gramm

harmadik: rövid vajúdás, könnyű szülés, lány, 2850 gramm

Ez a nyolcvanas években történt,mindenki el volt ájulva hogy császár után sima.

2012. márc. 5. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
köszönöm, ez nagyon biztató, hogy már a '80-as években is volt ilyen, köszönöm szépen, hogy leírtad :)
2012. márc. 5. 20:52
 3/9 anonim ***** válasza:
92%

Szia!

Nekem így volt.

Az elsőnél spontán jött minden, magzatvízelfolyás, vajúdás, szülés.

A másodiknál császár volt, mert farfekvéses volt a baba.

A harmadiknál pedig sima, ezt mi választhattuk, azért, mert sokaknak (akik a dokimnál szültek legalábbis) fájt a hegük, és tőlem ez meg lett kérdezve, hogy fáj-e, illetve folyamatosan nézték, hogy minden rendben van-e. Én természetesen szerettem volna szülni, mert nekem császármetszés nem volt élmény.

2012. márc. 5. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó, és milyen korkülönbséggel jött a 3. baba?

Tudom, hogy nagyon megvetnek ezért sokan, de engem nagyon megrázott a császár, totál össze vagyok még mindig törve. Nem szívesen írom ide a fórumra sem le, hogy mi történt, csak egy kis reményt szeretnék meríteni, hogy nem lehetetlen :). A 3. szülésed egyébként gyors volt? Mikor indultak meg a szülések? (ha nem szeretnéd itt, privátban is megírhatod :)) Köszönöm még egyszer!

2012. márc. 5. 21:04
 5/9 anonim ***** válasza:

A barátnőm így volt.

A második és a harmadik között 6 év telt el. És harmadjára gátvédelemmel szült.


Úgyhogy szerintem simán van esély rá, hogy te is meg tudod csinálni:)

2012. márc. 5. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
igen, tudom, hiszen már szültem egyszer simán, tehát nem a "nulláról" indulok, a méhszájam kitágult, szóval anatómiailag meg tudom csinálni. Mégis annyira él még bennem a császár, nem tudom feldolgozni, lehet, hogy velem van a gond... Jó olvasni pozitív történeteket :)
2012. márc. 5. 21:10
 7/9 anonim ***** válasza:
32%

ne haragudj hogy beledumálok, a kérdésedre nem tudok válaszolni, mert csak 1 kisfiam van

ő viszont császárral született

soha egyetlen egy percig nem jutott eszembe, hogy emiatt én akármivel is kevesebb vagyok mint az aki természetes úton szült, sőt! én bizony büszkén vállalom

egyáltalán nem értem miért kell ebből ügyet csinálni

nekem a legkisebb gondom is nagyobb ennél, mint hogy ezen morfondírozzak

nem a gyerek és a te egészséged a legfontosabb? dehogynem! akkor meg ki a csudát érdekli hogy hogyan született? maximum a GYK ősanyákat :)

szóval szerintem tök fölöslegesen gyötröd ezzel magadat!

2012. márc. 5. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
92%
Kedves utolsó, az eszedbe se jutott, hogy nem lelkileg viselte meg a császár, hanem testileg? Tudod nem kell ahhoz problémázni, hogy valakit nagyon megviseljen a császár, és rettegjen tőle...
2012. márc. 6. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
15%

utolsó előtti

azért gondoltam arra hogy lelkileg viseli meg, mert ilyen kifejezéseket használ a kérdező: "nem tudom feldolgozni, totál össze vagyok törve". Ebből én arra következtettem, hogy lelki gond, de ha tévedtem elnézést.

2012. márc. 6. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!