Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ez aranyér lehet? Korábban...

Ez aranyér lehet? Korábban még nem volt, így nem tudom hogy ez az e. és azt se hogy mit csináljak vele?

Figyelt kérdés
2 hónapja szültem, voltam 6 hetes kontrollon is, ott a doki mindent rendben talált. Viszont elég gyakran, ha kakilok, egyrészt elég durván fáj (éles féjdalom, mintha legalábbis pengéket kakilnék...), és sokszor vérzik is. De előtte-utána nem fáj, csak olyanokor... még sose volt aranyerem, nem tudom hogy ez az e? Mit csináljak vele? a Nődoki 2 hete nem vett észre semmi rendelleneset, nekem meg akkor nem jutott eszembe említeni.
2009. jún. 9. 15:40
 1/6 anonim ***** válasza:
Igen ez valószínűleg aranyér,legalábbis a tünetek arra utalnak!Nekem is volt a szülés után,de én tapintással éreztem is.De nagyvécézés közben nekem is fájt.Én már a kórházba bevitettem magamnak a kenőcsöt a párommal,ő vette a patikában.elmondta,hogy mi a baj és adtak egyet.Nagyon bevált,utána hosszú hónapokig többször előjött az aranyerem.De aztán elmúlt,most egyéves a fiam és már el is felejtettem,hogy volt!
2009. jún. 9. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Az aranyér lehet külső megjelenésű, ezt ki lehet tapintani a végbélnyílás körül. A belső aranyér pedig a végbél belső felületén található, az ottani kitágult vénás szakasz okoz problémát.

Ha kívülről nem látsz/tapintasz semmit, akkor valószínű hogy belső aranyered van. De mind a kettő okozhat fájdalmat és vérzést.

Gastroenterológushoz, vagy proktológushoz (végbél betegségeivel foglalkozik) tudsz elmenni ezzel a problémával.

Nekem a körömvirág krém vált be.

2009. jún. 9. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Aaaaj,de jó hogy írtál!!Képzeld,én is ugyanebben a cipőben járok,mint Te.Tegnap délután voltam wc-n és amikor felálltam

,olyat láttam,mint amikor menstruálok(sorry,tudom hogy gusztustalan,de ehhez tudom hasonlítani).Nekem sem volt korábban aranyerem és 11 hete szültem.Mondjuk azóta nem vérzett pedig voltam wc-n.És kívülről nem is látszik semmi.

Bocs az off-ért,de neked a popsit is megvizsgálta a doki a kontrollon?Csak mert írtad,hogy mindent rendben talált.Mert nálam csak a méhet nézte meg.

2009. jún. 9. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Hát gondolom kívülről ránézett, de valószíűleg nem látott semmit, de "behatóbban" nem tanulmányozta. De itt írták hogy létezik "belső" aranyér is, azt meg gondolom nem láthatta... most nem tudom mit csináljak, mert kedvem sincs dokihoz menni, de főleg időm nincs rá a babó mellett...
2009. jún. 9. 22:17
 5/6 anonim ***** válasza:
Előző vagyok,ma voltam a védőnőmnél és megemlítettem neki a dolgot,azt mondta,hogy semmi baj,ne aggódjak,vegyek bármilyen aranyér elleni kenőcsőt és kenjem be vele a popsit,egy kicsit belülről is be lehet kenni.Én is olvastam a belső aranyérről,szerintem nekünk az lehet.Bár nekem szerencsére azóta nem vérzett,nem is érzek semmit,de azt mondta a védőnő.hogy előfordulhat még így szülés után ez teljesen természetes.
2009. jún. 10. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekem is volt ilyen.Aranyerem is van, de akkor a túlzott erőlködéstől,belül repedt fel a nyálkahártya.Ettől is lehet.
2009. jún. 12. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!