Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Létezik azhogy az epidurális...

Létezik azhogy az epidurális érzéstelenítés nem használ? Császárnál azt adnak mindíg nem? Ha mindent lehet érezni akkor nem kezdenék el a műtétet nem?

Figyelt kérdés
2009. jún. 10. 09:33
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Általában epidurált használnak. De van, hogy ezt nem lehet beadni. Nekem például nem tudták beszúrni. Akkor marad az altatás.
2009. jún. 10. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem programozott császárom volt, és igen, mindenkinek adnak. Mielőtt viszont megejtik a vágást, megbizonyosodnak arról, hogy valóban nem érzel-e semmit. Ha esetleg valami gubanc történik az epid. beadása után, elaltatnak. Az utánam következő nőnek így volt.
2009. jún. 10. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
A műtétnél van aneszteziológus, és ugrásra készen áll, ha esetleg valami miatt nem hat az epidurális érzéstelenítés, azonnal altat. Mivel éber vagy, ellenőrzik, h' teljesen érzéketlen-e a terület, és ha mégis érzel bármit vágásnál, akkor azonnal szólni kell. Többször rá is kérdeznek, h' mit érzel az egyes műveleteknél, ebből meg tudják állapítani, h' rendesen hat-e a szer. Utólag azt mondhatom, kár volt annyira rettegni, de ott az asztalon éveket öregedtem az alatt a pár perc alatt, mert nem hittem, h' tényleg nem fogok érezni semmit. Csak a baba és a méhlepény kivételénél volt egy olyan enyhe gyömöszölés, húzogatás érzés, de nehéz jobban leírni, mert nem tudom máshoz hasonlítani. Nem lesz semmi baj!
2009. jún. 10. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is lett pár ősz hajszálam, az biztos! :D

Csak húzkodást éreztem én is.

Előtte meg hosszú percekig böködtek, h megtudják, érzem-e vhol. Nem éreztem, de én se hittem el, h nem fog fájni! Úgy be voltam t.jva, h még a könnyem is kicsordult! :D

Utólag persze roppant vicces, de akkor szörnyen féltem!

2009. jún. 10. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez olyan érdekes dolog. :) Én egy héttel tovább hordtam a babám. Amikor a dokim azt mondta, hogy "pénteken kivesszük a nagyfiút" (4850grammos volt!) velem madarat lehetett volna fogatni. Természetes szülésről szó sem lehetett a magas vérnyomásom miatt. Alig vártam, hogy jöjjön el a nagy nap! A műtét reggelén én voltam az első, önként, és dalolva mentem beöntésre, és egyáltalán nme féltem. Inkább csak kíváncsiságot éreztem, szerettem volna már látni a babóm. :) Ne aggódj, nem lesz semmi baj, 20 perc alatt vége az egész procedúrának, és semmit sem érzel egy kis húzkodáson, rángatáson kívül. Sok sikert, és szép babázást kívánok Nektek!
2009. jún. 10. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Öhm,hát én nem szültem még,de kaptam már epit,nos tényleg nem lehet érezni semmit,úgy értem fájdalmat nem.Nekem a végbelem mellett kellett műteni,hát én szülő pózban az ágyon,alig 17 évesen,amúgy jó volt.Az epi beadása sem fáj,nekem olyan volt amikor benyomták mint egy orgazmus,de tényleg,igaz nekem nem is fájt semmi,gondolom aki már több órát vajúdott annak ez maga a mennyország.Tényleg nem fáj,olyan mint egy szúnyogcsípés egy kis nyomással,csak nem szabad mocorogni mert ha mellé megy akkor hát szóval lehet baj.Amikor beadták várnak egy kicsit,aztán megszúrkálnak.Engem tűvel elkezdtek szúrkálni,hogy érzem e,hát nem éreztem,de tényleg szólni kell ha baj van.Amikor elkezdték azt sem tudtam mi van,úgy kérdeztem a műtős nővért aki anyum bnője,hogy elkezdték e már.Aztán nemtudom mit csináltak mert ugye a műtős takaró miatt nem láttam,öhm,én végig nevettem az egészet,néha már komoly nemtudtam mit csinálnak velem.Gondolta,hogy ezek itt élvezkednek a nunimon vagy mi?Meg ilyen lökések,ehh mondom.Lehet adtak mást is az epi mellé,mert kicsit olyan voltam mint akit belőttek XD.Amúgy nem érzetem semmit,pedig eléggé vágtak marcangoltak meg nekem is volt belső varrás,nyomást éreztem de fájdalmat nem.A legjobb a vége volt nekem amikor egy csini műtős srác a karjaiban vitt ki XD

Amúgy epnél az a baj,hogy nem lehet megmozdulni sem szinte 1 napig,csaszisoknál asszem spinális van,nah ott 6 óra után kiugrasztanak és visznek fürdeni.Ott majd óvatosan lépkedj,mondjuk mennek veled,de kótyagos leszel kicsit,nah meg nagyon fog fájni a pocid,az sem kellemes,barátnőmnek is császár kellett sajnos,ő be is lázasodott,ezért volt bent több mint egy hétig szegény.Jah és sok folyadék hogy ne fájjon majd a fejed:)

2009. jún. 10. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Én spinális érzéstelenítőt kaptam. Az altatóorvos 1-2 percenként "csipkedett", hogy meddig vagyok elzsibbadva.

Visszagondolva nem vészes, pedig és is rettentően paráztam, mert sürgősségi császárom volt.

2009. jún. 10. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem miután beadták, rögtön vészesen leesett a vérnyomásom, de én csak azt éreztem, hogy hánynom kell, pedig nem kellett, meg nem is volt mit, csak ezt okozta a hirtelen vérnyomásleesés, és még csak a lábfejemben éreztem bizsergést. (alulról indul az érzéstelenedés) . Elvesztették a baba szívhangját, így rögtön fel kellett vágni, el akartak persze altatni,mert elvileg még nem hatott az érzéstelenítő,és kérdezték érzem-e, de alig voltam magamnál, és végül nem altattak, kikapták fél perc alatt. Nem éreztem semmit, pedig nem telt el 2 perc attól fogva, hogy beadták. Ezentúl mindig szólnom kell majd,ha netán műtétre kerülne a sor, hogy nekem gondom van ezzel az érzéstelenítés dologgal:( Ja, és nekem meg a fogorvosnál nem hat az érzéstelenítés!:( Azaz mindig eleve dupla adagot kérek, le is zsibbadok, de mégis érzem...nem tudom miért van ez, talán rossz helyre szúrják? De mindig ez volt, ennyiszer csak nem szúrnak rosszul, ráadásul különböző dokik.
2009. jún. 10. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Létezik ritka esetben olyan hogy "kockásan" hattehát itt-ott...Sógornőmnél ez volt,érezte mikor megvágták,AZONNAL altatták,ott áll készenlétben az altató doki.Amúgy én is császáros vagyok,fura de éreztem hogy vágnak,csak nem féjt,meg ahogy kivették a bébit,meg felnyúltak a torkomig majdnem,de fura volt:)Meg a tudat hogy benned van egy kéz,ami kivesz mindent...Szal sztem ne izgulj,ha nagyon félsz beszélj a dokival h vágás előtt teszteljen de ne a szikével:)
2009. jún. 12. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!