Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mi a külömbség a spinális és...

Mi a külömbség a spinális és az epidurális érzéstelenítés között császárnál? Hogy jobb a császár altatással vagy érzéstelenítve? Elég parás vagyok.

Figyelt kérdés
2010. júl. 7. 23:13
 1/5 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom,hogy császárnál csak spinális van,vagy persze altatás.Hogy melyik "jobb" ,össze hasonlítási alapom nincsen,nekem csak spinális volt,de egyáltalán nem volt olyan szörnyű... Persze furcsa,hogy magadnál vagy és bár nem érzel semmi fájdalmat,de azt érzed hogy matatnak benned... :) De nem kell tőle parázni! :)
2010. júl. 7. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az epidurális (amint a neve is mutatja) gerincközeli, a spnális meg (szintén a neve mutatja) gerincvelői érzéstelenítés. Előzőnél nem szúrnak a gerincbe, utóbbinál igen.


Az altatásnak mindig van kockázata, öbb, mint az edának meg a spinálisnak. Altatni akkor szoktak, ha nagyon gyorsan kell kivenni a babát, mert az edát és a spinálist idő bekötni és belőni az adagot. Egyébként ha progis császárnál mégis altatnának, akkor beszélsz az anesztessel, aki kikérdez altatás előtt és felel az életedért, és neki felteheted a kérdéseidet.

2010. júl. 8. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nekem spinális volt, amit eddig ilyen szakszerűen nem tudtam, most olvastam:-) Szóval nekem szúrtak. Furcsa érzés volt, mondhatni félelmetes és izgalmas együttvéve, de nekem hosszú idő kell még, hogy a születésre gondoljak, ne arra, hogy egy műtétem volt.
2010. júl. 8. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az epidurális érzéstelenítést nem alkalmazzák császárnál, mert csak a fájdalmat csökkenti, hüvelyi szülésnél használják fájdalomcsillapításra. Tudsz közben mozogni, pisilni (bár van aki katéterezni kell) mozogni, nyomni, egyszóval mindent, csak nem fáj annyira.


Spinális érzéstelenítés teljesen lebénít deréktől lefelé, katéter kell és a kislábujjadat sem tudod mozgatni, nem érzel semmit, ezt használják császármetszésnél.


A császár jobb spinálissal, mint altatásban, mert nem vagy annyira rosszul utána, valamilyen szinten jelen vagy és átélheted a babád világrajövetelét és sokkal kevésbé veszélyes rád és a babára nézve is!

2010. júl. 8. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Anatómiailag máshol hat az érzéstelenítő szer spinál és epidural esetében. Spinálnál a teljes fájdalommentesség és az átmeneti mozgásképtelenség törvényszerű. Epidurálnál - megfelelő koncentrációjú szer adásával - megőrizhető a mozgásképesség (nyomni tud a kismama), viszont a fájdalomérzet nagyrészt (kb. 75%-ban) kiesik. Ha töményebb/több szert adunk az epidurálkanülbe, az hasonlóan viselkedik, mint a spinál. Ilyen módon igen, lehet császározni epiduralis érzéstelenítésben is, de mivel technikailag nehezebb, mint a spinál, és utóbbi is kitűnő erre a célre, császárnál a spinál a rutin. A dolog jelentősége annyi, hogy ha egy szüléshez epiduralt kap valaki, és közben úgy alakul a helyzet, hogy császározni kell, akkor nem kell szerencsétlenkedni a spinállal/altatással, hanem az ember ad egy jó adag gyógyszert az EDA-ba, és lehet operálni.
2010. júl. 8. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!