Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ugye, hogy csak azért csökkent...

Ugye, hogy csak azért csökkent a csecsemőhalandósság Magyarországon mert kevesebben vállalnak babát?

Figyelt kérdés
Ma büszkén harsogták a rádiók, hogy bizony Magyarországon csökkent a csecsemő halandósság, de azt el felejtik mondani, hogy azért mert a szülések száma is csökkent...
2012. márc. 13. 10:22
 1/8 anonim ***** válasza:
Akik a statisztikákat készítik, arányaiban vizsgálják a jelenséget, tehát a születések hány százaléka élve születés, ill. ....mennyi nem. (le sem írom)
2012. márc. 13. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szerintem is százalékban, ill. ezrelékben adják meg, tehát ha csökkent, akkor ténylegesen csökkent.
2012. márc. 13. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Babi0906 ***** válasza:
Azért az orvostudomány is valóban sokat fejlődött és a koraszülések aránya bár Európában, Magyarországon a legmagasabb még is nagyon jók a túlélési esélyeik.A legkisebb akit Magyarországon megmentettek 350 g volt. Azért ez szerintem tényleg elismerésre méltó és bár tényleg elég rosszak a körülmények azért a terhesgondozás és szülészet elég jó más országokhoz képest.
2012. márc. 13. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Százalékban, ezrelékben kifejezve tök mindegy hányan szültek. Arányokat néznek nem "darabszámot".
2012. márc. 13. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Szerintem a szülészet (legalábbis nálunk) nagyon jól felszerelt, más osztályokhoz képest tényleg luxus körülmények vannak.

Bár a csecsemőhalandóság nem feltétlenül azt jelenti, hogy szülés közben halnak meg a babák, hanem azt, hogy 1 éves kor alatt. És ez valóban igaz, hála a védőoltásoknak.

Én sajnos mind a két gyerekemmel megjártam a csecsemőosztályt, és az is elég jól felszerelt, és nagyon figyeltek a babákra. Míg mondjuk a rákos betegekre nagyjából t....-nak, bár rajtuk segíteni úgysem tudnak, csak nyújtani a szenvedésüket.

A lányom 5 hetesen elkapott egy hörghurutot, és éjjel fuldokolni kezdett. 1 hétig volt az intenzíven légzésfigyelőn, és szerencsésen megúsztuk. 30 évvel ezelőtt meghalt volna. Anyu bátyja így halt meg újszülött korában, bár én ezt csak később tudtam meg.

2012. márc. 13. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Én kevésbé vagyok jó véleménnyel arról a korházról ahol voltam. 22 hetesen halva született, ami vetélésnek számít, azaz az orvosok azt mondták, hogy nem volt gyerek. K...be. Ha nem indult volna be a szülésem hazaküldtek volna másnap. Halották a szívhangját és azt mondták azért indult be mert a párommal voltam. Könyörgök korházban feküdtem, párommal akkkor voltunk utoljára együtt mikor összehoztuk. Hallották a szívhangját... érdekes, mert a szövettant se tudták megcsinálni, mert bomlott, így nem tudjuk mi volt a gond.És még mindezek után kitalálták, hogy én vagyok a hibás, de hogy mért nem mondták, pedig végig feküdtem a terhességet orvosi tanácsra. Mikor mondtam, hogy fáj a gerincem válasz: mozogjon többet anyuka. Szóval megtartom a véleményem, de az bíztos, hogy az orvosokban elvesztettem a hitem. Ez a trauma után mi is csak egy gyereket vállalunk ezután. Aki nem érti meg... mindegy. Mostani babámmal is veszélyeztettek vagyunk.

Vállalna az ember több gyereket is, ha el tudnák tartani, ha legalább az egyik szülőnek lenne biztos munkahelye. Már a nagyszülőkre se nagyon támaszkodhatunk, mert a korhatár kitolásával tovább dolgoznak, vagy meghalnak mire nyugdíjasok lesznek, kevesen élik meg, hogy segítsenek. Én reménykedem, hogy édesanyám megéli, bár még 4 éve van, addigra remélhetőleg a mostani babám 4 éves lesz. Remélem legalább a szülés komplikációmentes lesz. A szülések száma annyira nem csökken, mert egyeseknek nincs munkájuk, nem idegeskednek annyit mint mi, nem kelnek hajnal 3.30-kor és esnek haza este 9.00-kor. ( ezzel senkit nem akartam megsérteni, de ez az állam hibája is) Hulla fáradtan kinek van még kedve gyereket csinálni??? Teljesen ki vagyunk hajtva, ezért nem is szaporodik a magyar.

(24 hetes kismama)

2012. márc. 14. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Én köszönöm szépen nem kérem a havi 80 ezer forintot olyan munkáért ami hajnal 3.30-kor kezdődik és este 9.00-kor érek belőle haza. Jobban járok ha nem töröm magam össze 80 ezer forintért. Meg vagyok a 80 ezer forint nélkül itthon, ha az az ára, hogy ne legyen életem. Ha kétszer vagy háromszor 80 ezer forint lenne a fizetés, persze szó se lenne arról, hogy nem mennék dolgozni!
2012. márc. 14. 21:59
 8/8 anonim ***** válasza:
Sajnos az emberek rászorulnak arra a 80000ft-ra, ahogy mi is, ezért kénytelen voltam hajnalban dolgozni menni. Otthon semmi munkalehetőség, a nagyszülők nyakán meg nem élhetünk, mert nekik sincs. Viszont most legalább lesz gyes, ha nem is sok, de a babára költöm, mert a semmire gyereket se vállalhat az ember, hacsak nem az intézetbe adja, de akkor meg minek csinálta. A másik az, hogy akinek gyereke van kisebb az esélye, hogy utána felveszik dolgozni. Sajnos ilyen világot élünk. Ezért volna jó, ha az apának lenne állandó munkahelye és nem kellene félnie az elbocsájtástól és haza tudna annyi pénzt hozni, hogy megéljenek, ne csak a csekkekre teljen. Az anyuka ellátná a gyereket- gyerekeket és a háztartásbelit, kertet, s máris jobb lenne a helyzet egy fokkal. Helyette most mindenhol elbocsálytások vannak. Nekem is csak azért van munkahelyem még mert megbecsülték a munkám és jó kolegáim voltak, akik kiharcolták, hogy hosszabbítsák meg a szerződésemet a szülés végéig, hogy legalább "normális" gyest kapjak. Tudom sajnálnak is, mert tavaly 22 hetesen halva született a kislányom. De ebből is látszik, hogy a kisemberek emberségesebbek, mint a törvényhozóink.
2012. márc. 15. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!