Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Anyukák meséljetek a szülésről...

Anyukák meséljetek a szülésről, mennyire fájt?

Figyelt kérdés

Hamarosan szülni fogok, és még egy megfázás is padlóra tud dönteni! Mennyire volt fájdalmas a szülés, hogy lehet megerősödni egyáltalán, hogy ne adjam fel rögtön.

Valami praktika a könnyű szüléshez-kevés vajúdáshoz?


2012. márc. 13. 10:32
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Második babámat várom és én is hamarosan szülök. Ne félj a szülési fájdalomtól! Én pont ezeken gondolkodtam anno, szülés előtt. Próbáltam kideríteni mihez hasonlíthat a fájdalom, amit olyankor lehet érezni. Ezt nem lehet elmesélni. Nem csak azért, mert olyan nagy a fájdalom, hanem azért mert tényleg nem adja vissza egy hasonlat sem az érzést. Most fogok szülne, de iszonyatosan várom a szülést. Tudom, hogy mi vár rám, ennyi a különbség és ez teljesen megnyugtat. Tudom, hogy 1-2 nap és minden megszépül és a fájdalmak és szép emlékké változnak. Van tapasztalatom a fájdalmakban, mert 18 órás vajódásom volt, de megérte! Szóval, szerintem az a nő aki átélheti a szülési fájdalmakat és megélheti azokat, annak az élete gyökeresen jó irányt fog venni. Könnyű és szép emlékekben gazdag szülést kívánok Neked!
2012. márc. 13. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Ja, a lényeget elfelejtettem. Amit én az első szülésnél elszúrtam és szerintem fontos. Ne a fájdalmakra összpontosíts, hanem a pihenőidőre. Két fájás között valamennyi szünet van és ezeknek próbálj meg örülni. Sajnos én állandóan a fájásra vártam és így teljesen összefüggőnek éltem meg a fájásokat, annyira rövidnek tűntek a szünetek. Szerintem ez segíthet.
2012. márc. 13. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
A szülési fájdalmakat szerintem sem lehet semmihez hasonlitani és igazán elmesélni sem,nagyon fáj az biztos de ez van a szülés ezzel jár.Én 2 hete szültem a negyedik babámat,a vajudás utolsó fél órájában olyan fájásaim voltak hogy azt hittem belehalok de én csak arra gondoltam hogy már nem sokára megismerhetem azt a kis csodát aki 9 hónapig növekedett bennem és végre megölelhetem,puszilgathatom.Volt gátmetszésem és belül is repedtem rendesen,borzasztóan fájt a varrás,talán még a szülésnél is jobban,ezek a fájdalmas emlékek 1 hétig mélyen éltek bennem és azt mondtam hogy én soha többet nem szülök,de így 2 hét után már csak a szépet látom és kapaszkodj meg,tegnap már arról beszéltünk a párommal hogy bevállalunk még egy ötödik babát is!Ha valaki azt mondaná hogy ma újra szülnöm kell,simán benne lennék!Na szóval a lényeg a lényeg NE ARRA GONDOLJ HOGY MENNYIRE FÁJ,HANEM ARRA HOGY ANYA LESZEL ÉS NEM SOKÁRA ÁTÉLHETED A CSODÁT ÉS MINDEN EGYES FÁJÁS KÖZELEBB VISZ AHHOZ HOGY VÉGRE ÁTÖLELHESD A BABÁDAT!!!!!!!!
2012. márc. 13. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 rezvirag1111 válasza:
100%

Ahány anyát kérdezel, annyiféle választ fogsz kapni. Nekem sokkal félelmetesebb, idegölőbb volt gondolkodni azon, hogy majd milyen lesz, mint amikor már a vajúdás volt. Ott mennek magától a dolgok. Van több lehetőség is, hogy enyhítsék a fájdalmaidat. Én már a szülés előtt hónapokkal valósággal könyörögtem, hogy adjanak majd epidurális érzéstelenítést. Nem adtak. :-) Utólag örülök neki, hogy csak az infúzióba kaptam fájdalomcsillapítót. A leginkább az segített, hogy felülhettem és a párom fél napon keresztül masszírozta a derekamat (nekem a derekam fájt legjobban). Hosszan elhúzódó, komplikált szülésem volt, de még így is azt mondom, hogy a fájdalom sokkal elviselhetőbb volt, mint amire számítottam. Nekem a szülés utáni 3 hét volt nagyon fájdalmas, de akkor már jórészt az otthonomban tudtam "szenvedni", és a párom nagyon sokat segített. Persze ez is egyedi, akik velem kb. egy időben szültek, már mind szaladtak, amikor én még felülni se nagyon bírtam.

Visszatérve a kérdésedhez, az én praktikám: Kérj fájdalomcsillapítót, ha úgy érzed, hogy nagyon fáj! Próbálj meg felülni és masszíroztasd a derekadat vajúdás közben! Próbálj meg ne aggódni előtte, elképzelni sokkal rémisztőbb, mint átélni! Életed legmeghatározóbb, legemlékezetesebb és legboldogabb időszaka előtt állsz. Élvezd ki! (Kicsit irigyellek is!)

2012. márc. 13. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

A fájásokat nem tudom mihez hasonlítani! De nagyon fontos szerintem hogy figyelj az orvos és a szülésznő tanácsaira és úgy nyomj stb... nekem sokat segített az elsőnél!

Az elsőnél én felkészültem a legrosszabbakra!A másodiknál pedig nagyon bíztam benne hogy könnyebb lesz, ezt elrontottam! Az első viszonylag könnyű volt! A másoknál pedig szinte minden rossz előjött ami csak létezik!A fájásoktól hánytam, felment a vérnyomásom (pedig alacsony vérnyomásos vagyok), e mellé társult a fejfájás! 4 kereszt fehérje a vizeletben!stb... nem tudtam simán megszülni meg kellett császározni! Kaptam gerincérzéstelenítőt ami nem használt, ezért el kellett altatni! Sok vért vesztettem, ezért vért kellett adni! 2napig nem tudtam felkelni, mert nálam előjött az érzéstelítés mellékhatása, szörnyű fejfájás, szédülés, fülzúgás! Szóval, mindenre készülj fel!

Könnyű szülés kívánok! És jó egészséget!

2012. márc. 13. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha betöltötted a 36.hetet, igyál málna levél teát, nekem segített (legalábbis szerintem), olvass utána. nekem a vizem folyt el, semmi fájásom nem volt, 3 óra alatt kitágultam a nulláról, ugy hogy közben aludtam, és semmit nem éreztem amit fájdalmnak mondanék. Utána kb. egy óra alatt meg volt a baba, két nyomásra. Ebben az egy órában benne volt a beöntés is, fürdés is. Ne izgulj, arra gondolj h hamarosan ott lesz a kezedben a pici baba, és abban a pillanatban elfelejted ha volt is fájdalom. Ha nagyon fáj, ne szégyelj fájdalomcsillapítot kérni,az orvos fele fájdalmat se bírna ki (férfiak...).Sok sikert és boldogságot kívánok. Irigyellek, pedig én 4 hónapja szültem, de életem legszebb élménye.
2012. márc. 13. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Érdemes utána nézni, hogy a kórházadban egyáltalán lehet e fájdalomcsillapítást kérni, mert nálunk nincsen sajnos. Nehogy ez váratlanul érjen. Felkészülsz, hogy kérsz és nincs rá lehetőség. Tudom ez sokakat meglep,akik olyan kórházban születek, ahol ez természetes, de elég sok olyan kórház van még mindig, ahol nincsen fájdalomcsillapítás.
2012. márc. 13. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Nyáron szültem első babámat, és nekem is csodálatos élmény volt! - apás szülés volt, kicsit ettől is tartottam, hogy hogyan fogom érezni magam annyira kiszolgáltatottan a párom előtt, de iszonyatosan természetes volt minden! Imádtam, és ő is! Sokat agyaltam én is a szülésen, hogy hogyan fogom bírni, stb... aztán mikor elfolyt a magzat vizem, olyan nyugalommal fogadtam, hogy magam is meglepődtem :) szép nyugisan bekocsikáztunk a korházba, akkor azért már nagy volt az izgatottság, csak azon kattogtam, hogy nemsokára megszületik, és inkább kíváncsisággal voltam tele, mint félelemmel. 12 órát vajudtam, de abból csak az utolsó 3 órát mondanám vészesnek, és a tolófájások előtti pár fájásra mondanám hogy nagyon durva, de akkor meg annyira csak arra koncentrálsz, hogy túl legyél rajt, hogy nincs idő félni, és amikor azt mondják lehet nyomni, na az a megváltás :) Mindenféle fájdalom csillapítás nélkül szülte, nem is ajánlották fel, de megmondom őszintén nem is jutott eszembe kérni... pedig miután oxitocint kaptam azért durvultak a fájások, de én végig arra gondoltam, hogy oké, ennyivel is előrébb vagyunk, és szó szerint elképzeltem ahogy egyre inkább jön kifelé a picúrkám. Szerintem a legfontosabb hogy csak kettőtökre koncentrálj, add át magad ( abszolút nem vagyok spirituális beállítottságú , szóval ez nem csak duma) , hadd történjen aminek történnie kell :) Áááááááá ahogy leírtam szinte kedvet kaptam a kis tesóhoz! Nekem sokkkal nagyobb "trauma" volt az első pár hét, az sokkal inkább megviselt.
2012. márc. 13. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 Atroposz ***** válasza:
19 és fél óra alatt szültem meg ha nincs mellettem a legjobb barátnőm nem tudom hogy bírtam volna ki.De az utolsó fél óra már nem is a fájdalomról szólt hanem az összpontosításról ,hogy jól nyomjak.A három hetes kislányom minden fájdalmat megért.
2012. márc. 13. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
72%

Amit éreztem belőle, az iszonyatosan, pedig az csak az első 2-3 fájás volt, a szülésznő és a Férjem (aki anesztes :-) csak vigyorogtak, hogy ugyanmár, ez semmi!

Aztán jött az epidurál és megmentette az életemet :-) Hihetetlen megkönnyebbülést hozott és még a tágulást is megsegítette: 5 óra alatt mindennel együtt megszületett az első Kisfiam.

Szóval praktika SZERINTEM: EDA!

2012. márc. 13. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!