Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » 36 hetes vagyok, életem...

36 hetes vagyok, életem lehetősége lenne a jövő héten Ausztriába kellene utaznom 3 napra Ti elmennétek?

Figyelt kérdés
3 éve várok ilyen lehetőségre, kézműves vagyok és most bemutatkozhatnék...de 37+4hetes lennék akkor...nagyon mennék de félek ...a frontok jönnek mennek...nem akarok idegenben szülni...hjaaaj mit csináljak?
2009. jún. 11. 12:41
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Ausztria nincs olyan messze, főleg ha első szülés, sok óráig tart a vajúdási szakasz, simán visszaérnétek ha beindulna. Szerintem...
2009. jún. 11. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Először is az orvosoddal kellene ezt megbeszélned,ő megvizsgál és egyből el lesz döntve hogy egyáltalán utazhatsz e.meg persze hogy vannak e tüneteid mert a kiirt időpont még messze van és van esély arra hogy az ember időre fog szülni de lehet hogy nem...én 37 hetes vagyok de tutira nem mernék elindulni...nehéz döntés az biztos.konzultálj az orvosoddal de sztem nem fog elengedni....
2009. jún. 11. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Szerintem mindenképpen kérd ki a dokid tanácsát!Ha eddig nem volt semmi a terhesség alatt és a méhszáj is zárt akkor szerintem beleférhet.Az elsőszülés álltalában amúgy is elég sokáig szokott tartani.Nekem 36 óra volt.
2009. jún. 11. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Én 37 hetesen szültem...

Csatlakoznék ahhoz a válaszhoz, aki azt mondta, kérdezd meg a dokit! Lehet, hogy majd csak a 41. héten fogsz szülni, vagy még később, de az is lehet, hogy épp akkor, de meglehet, hogy holnap. Ha pár órán belül biztonsággal haza tudsz érni, lehet, hogy a doki sem fogja ellenezni, de nagyon sok függ a jelenlegi állapotodtól!

Alkalmad pedig adódhat még, ha nem jön össze, ne szomorkodj rajta. Valaki más nem tudná bemutatni helyetted a munkáidat?

2009. jún. 11. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Huhh, hát az a baj, hogy nem Bp-en lakom...Pesttől még 200km...szóval a hazaérés biztos egy fél nap lenne ha nem több...és sajnos én kellenék oda. Segítséget vihetnék de mindenképp a készítőt akarják...

A méhszájam zárt de puha ami a doki szerint jelentheti ezt is -azt is tegnap voltam vizsgálaton.

Jaj nekem ez nagy dilemma, még a héten választ kell adnom.

2009. jún. 11. 12:55
 6/13 anonim ***** válasza:
29%

Karrier vagy a baba egészsége?????

Mindenesetre a dokit mindenképp kérdezd meg.

Minden jót Nektek!!

2009. jún. 11. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Hát ez kemény dió!De ha a méhszájad zárt az idő mire elkezd nyílni és egy kis fájdalommal is járhat.De mindenképpen kérdezd meg a dokidat.Én még országon belül mozogtam a 38. héten és a 39.-en született a fiam.Én is a dokimat kérdeztem meg mi legyen.
2009. jún. 11. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Én 37+3 hetesen szültem,bő 2 óra alatt...igaz,2.baba,de az első is megvolt 4 óra alatt.Beszéld meg a dokiddal.Amennyiben teljesen zárt vagy(én nyitva voltam 2 ujjnyira),és azt mondja,h menj,akkor ne hagyd ki!!!!Figyelj,és akkor mi van,ha kint szülsz?Ez sürgősségi ellátásnak minősül,nem kell fizetned érte.De váltsd ki az uniós TB kártyát,azzal ilyen esetben sokra mész!Azt hiszem az ottani és itteni körülmények összehasonlíthatatlanok(és sajnos nem nálunk a jobbak)A papírjaidat és a cuccodat feltétlenül vidd magaddal.
2009. jún. 11. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Szia! Én nem utaznék el, főleg, hogy fél nap (vagy még több is) míg hazaérsz.

1 év múlva is lesz biztos ilyen alkalom, szerintem halaszd jövő évre. Csak akkor vágj neki, ha fel vagy készülve rá, hogy lehet pont abban a pár napban történik valami. Szóval ebben az esetben jól meg kell szervezni mindent. Sok, Mi van ha..? jellegű kérdéssel.

2009. jún. 11. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
90%
Igaza van az előttem szólónak, válts biztosítást, és ha netán Ausztriában szülnél, még jobban is járnál:) Én is szültem ott, ingyen van, és olyan ellátást kapnál amit Pesten egy magánklinikán kaphatnál csak jó sok pénzért. Ha ezt nézzük, nincs vesztenivalód:) Ha mész, azért tanulj be 1-2 szakkifejezést, azzal kapcsolatban ahogy szülni szeretnél, és mondd el nyugodtan a kéréseidet! pl. epidurált kérnél, vagy kádban szeretnél...vagy ahogy gondolod.
2009. jún. 11. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!