Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hol nem kérnek pénzt a szülésért?

Hol nem kérnek pénzt a szülésért?

Figyelt kérdés
És persze megkülönböztető bánásmód nélkül... :)
2012. márc. 15. 16:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Sehol nem kérnek! De mindenhol adnak (sajnos). Nincs olyan szülészet ma Magyarországon, ahol nem fogsz találkozni a hálapénzből fakadó visszásságokkal: az az orvos, aki kevesebbet kap, vagy nem kap azért lehet esetleg frusztrált, mert kevesebbet kap. A többi meg kér.
2012. márc. 15. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
/Egyébként két városban nem lehet már orvost fogadni (Sopron és Szombathely talán?)/
2012. márc. 15. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

sima kórházban nem kérnek, de utólag adhatsz, ha hálás vagy. De NEM kötelező.

Csak akkor kell fizetned, ha előre megkéred az orvost, hogy ő vezesse le a szülést, és akkor bemegy munkaidőn kívül is miattad.

2012. márc. 15. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
sehol. És seholnem tudják,hogy fogsz-e adni,tehát előtte nem tudnak megkülönböztetetten viselkedni veleg
2012. márc. 15. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
A nővérem nőgyógyásza konkrétan megmondta, hogy mennyit kér a szülés levezetéséért. :(
2012. márc. 15. 20:00
 6/12 anonim ***** válasza:
Ha nem fogadsz orvost, akkor nem fognak előre mondani semmit. :)
2012. márc. 15. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
ezelk szerint neki volt fogadott orvosa. Az természetesen pénzbe kerül. Ha nincs orvosod,akkor ingyen van
2012. márc. 15. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
A fogadott doki esetében adni kell manit, ez a "hálapénz". Ha nincs fogadott, és ügyeletesnél szül valaki, akkor meg vagy ad, vagy nem. (de ált. akkor is ad, csak nem annyit)
2012. márc. 16. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
fogadott orvosnál se hálapénz, tarifája van,ha kéred számlát is ad.
2012. márc. 16. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Na, ez nem igaz, nekem azt mondta a doki, hogy nem kér semmit, nem is kérhet. Erre mondtam, hogy akkor nyilván nem várhatom el, hogy bejöjjön a szabadidejében. Mennyit szoktak mások adni? Azt mondta, amennyit gondolok. Én 40-et adtam, szerintem nem tartotta kevésnek, mert azóta is nagyon kedves. Van, aki megmondja, van, aki sokat kér. Akkor azt ott kell hagyni. Ha nincs pénzed, akkor meg ne kérj fel magándokit. Az ügyeletesnél is meg lehet szülni.
2012. márc. 16. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!