Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülnél azért még egyszer,...

Szülnél azért még egyszer, mert az előző szülésed nem volt "szép"?

Figyelt kérdés

Barátnőm 2 hónapja szült és nem úgy sikerült a szülése, mint ahogy eltervezte.

Nehéz, elhúzódó, könyökölős...


Azt mondogatja, hogy inkább bevállalna nagyon kis korkülönbséget, mert akkor tuti könnyen szülne és szeretné átélni a szép szülés élményét.


Szeretnének tesót, de nem ilyen kis korkülönbséget terveztek eredetileg.


Szerintem ,mint 3 gyerekes anya ez butaság, mert kicsit sem garantált így sem a könnyű szülés. Persze nagyobb az esély rá...


Mi a véleményetek?


2012. márc. 22. 06:40
 1/9 anonim ***** válasza:
Nyilván az ismerősödnél nem ez a fő ok a korai újabb szülésre. Ez esetleg csak egy lökés. Amúgy meg általában pont ilyenkor hátrálnak meg az anyukák, rossz szülés után.
2012. márc. 22. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Szerintem önző dolog a szülésélmény miatt szülni gyereket. A gyerek miatt szüljön, azért, mert akarja, de nem kell bizonyítania semmit. Biztos nem véletlen, hogy "nem szép" szülése volt. A lényeg az egészséges baba és mama. Inkább dolgozza fel a mostani szülését, és ha sikerült, utána vágjon bele a kistesó-projektbe.
2012. márc. 22. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Miért szülne tuti könnyebben? Semmi garancia nincs rá, sőt! És igaza van az utolsónak, nem a szülés élmény miatt, hanem a gyerekért szülünk!
2012. márc. 22. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
önző dolog,szerintem,de ha kész rá lelkileg..persze me fizikailag is,akkor szüljön..
2012. márc. 22. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Kérdésedre válaszolva én még akarok harmadikat szülni, a problémás terhesség és a császár ellenére. Azt mondta az orvosom, szülhetek még hüvelyileg, erre pályázok. ;) Hármat akartunk a férjemmel, ezen max. egészségi állapot vagy anyagiak változtathatnának.


De hogy a barátnődéknél hogy működik a családtervezés, az szerintem csak rájuk tartozik.

2012. márc. 22. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Az első szülésem problémás volt. Fájásgyengeség, elhúzódó kitolási szakasz, tapadt a lepényem, műtéttel vették ki.

A kislányom nem sírt fel, csak nyöszörgött, szörnyű volt az egész...


Most tesót várunk és nagyon félek a szüléstől meg az azt követő dolgoktól, ugyanis szoptatni sem tudtam, a kislányom hypotón lett, egyéb bajok is jöttek.

De nagyon szeretnénk tesót, valahogy világra kell jönnie és próbálok pozitívan hozzáállni. Remélem lesz végre egy szép élményem.

2012. márc. 22. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nálam az elő nagyon könnyű szülés volt a második maga a rémálom :( harmadikat tervezünk csak még nem vagyok felkészülve rá.
2012. márc. 22. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nekem három sima szülésem volt- mindhárom könnyű, gyors, az első azért olyan volt mint egy első szülés- ott erősebb fájások is voltak, de a második kettő kifejezetten szép szülés volt, kevés fájással-eufórikus-boldogságos-gyönyörűséges- nem tudom másképp kifejezni magam.

És szívem szerint emiatt a boldog élményért, hogy újra átélhessem bizony még szülnék! Persze ép ésszel meg tudom, hogy itt a három szép egészséges gyerekem, és fel kell őket nevelni- ugyhogy már nem fogok többet szülni. És kismama sem akarok többször lenni egyébként. :))

Drukkolok, hogy a baránőd a második szülését- ha annak eljön majd a kellő ideje- nagyon szépnek élje meg!

2012. márc. 22. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

az enyém is nehéz elhúzódó, túlhordós, amnioszkópiás volt, könyökölős is, oxitocinos is....utána úgy gondoltam, hogy na köszi, nem lesz tesó. aztán pár hónap után meggondoltam magam. persze, amikor az ember szül, akkor az nagyon intenzív élmény, és minél rosszabb annál intenzívebb... a 2. terhességem is túlhordtam, de az nem volt elhúzódó, se könyöklős, 9 óra volt mindössze az első fájástól, szép nyugiban elvoltam a szülőszobűn, erősödtek a fájások stb. igazából az utolsó 15 perc volt a halálos. burokrepesztés, majd 3 nyomásra kinn volt. akármikor újra szülnék. :) nem az a része az igazán nehéz (a kislányom is nehéz baba volt, most a kiisfiam dettó ugyanaz, nincs segítségem. de tudom hogy majd türelemel kinövi, mert a kislányom is nagyon szépen fegylemezhető már.).

3 éves 3 hónapos a kislányom, 6 hónapos a kisfiam.

2012. márc. 22. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!