Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mit szólnátok, ha idegenek...

Mit szólnátok, ha idegenek végig néznék a szülésed?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, hogy egy oktató kórházban szülöd meg a picit, és szülésznő, védőnő hallgatók akarnának bemenni a szülésre.

Mivel oktató kórház, elvileg muszáj lenne engedni, de mégis megkérdezik a szülő anyukát.


2012. jan. 29. 21:30
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
43%
Én nem mennék bele. Egy orvos még pluszban oké, de több már nem.
2012. jan. 29. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
100%
Ha oktató kórház,akkor túl sok jelentősége nincs annak,hogy Te mit szeretnél.Ha már oda mész szülni,akkor automatikusan vállalod,hogy ez benne van.Esetleg ha van fogadott dokid/szülésznőd,akkor talán velük meg lehet beszélni ezt (talán némi honoráriummal),de szerintem esélytelen (őket is kötik a szabályok). :(
2012. jan. 29. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
90%
Nekem voltak bent tanulók(?), nem is tudtam róla... nagyon -nagyon rossz volt, ez hihetetlen intim pillanat egy nőnek, nem tudtam magam elengedni, hanem tartottam magam, a legnehezebb pillanatokban is:( Előtte simán beleegyeztem volna, engem elviekben nem zavart volna, ez csak ott élesben derült ki, hogy nem is olyan sima ügy. DE! A végén az egyikük segített a hajrában, hogy csukjam ce gyorsan a szemem, stb. nagyon sokat segített!!! És odajött hozzám a végén, hogy nem semmi 4 kg-os baba eda nélkül... ilyen ügyesen. Szóval több okból is jó ha ott vannak: Adott esetben segíthet is, másrészt gondoljátok csak el, hogy ha senki nem egyezne bele, hogy tanulnának? Az unokáink is legyenek jó kezekben!:)
2012. jan. 29. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
100%

Sógornőm így szült. Azt mondta, hogy tudta, hogy oktatókórház, és nem bánta, hogy kik vannak bent szüléskor, mivel bőven mással volt elfoglalva. Sógornőm elég laza csaj.

Nekem furcsa lenne, de ha belegondolok, mikor szültem, akkor is sokan vettek körül, és pont nem izgatott. Nem volt energiám arra figyelni hányan vannak ott.

2012. jan. 29. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
100%
én hagytam. a férjemen kívül bent volt még két középiskolás tanuló is akik elötte odajöttek hozzám,hogy nem láttak még szülést esetleg bejöhetnek e. ráadásul az egyiket ismertem is mert egy városban lakunk. nem voltak bent végig csak az elején meg amikor kibujt a pici és nem zavartak csendben diszkréten megálltak. soha nem hallottam vissza semmit senkitöl. söt szülés után lejöttek megkérdezni segítsenek e hajat mosni zuhanyozni vagy ilyesmiben? és persze megköszönték.
2012. jan. 29. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
100%

Ha oktatás céljából jönnének be egy-páran akkor oké.

Az első szülésemet vagy 10-en nézték végig. Doki, szülésznő, gyerekorvos+asszisztense, csecsemős, vmilyen segédasszisztens-fiú. Szerintem még a takarítónő is ott állt az ajtóban. Műszakváltás volt, így valakiből még kettő is volt. Nagyon hirtelen jelentek meg már a tolófájásoknál, így nem igazán érdekeltek. Mondjuk aranyosak voltak, drukkoltak. :) Ennél a hallgatók jobbak szerintem.

A második szülésemnél csak egy csecsemős jelent meg pluszban. Ekkor jöttem rá, hogy a tolófájások nem akkor kezdődnek, amikor megjelenik a nézőközönség. :)

2012. jan. 29. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
100%

Valamit valamiért, az oktató kórházak sokszor színvonalasabbak, mint a normál. De ennek "ára" van.

És ne felejtsük el, hogy azok az orvostanhallgatók nézik (pontosabban tanulják!!!) a szülést, akiknél a lányaink fognak szülni.

2012. jan. 29. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
88%
A férjemen kívül ott volt a szülészorvos, a szülésznő, a főműtős és vagy 3 nővér... Abszolút nem azzal voltam én sem elfoglalva, hogy miért állnak ott. Ha még tanulók is lettek volna, szerintem azt sem fogom ott el. Bár így belegondolva elég fura, talán ha kérdezik nem engedtem volna diákokat. De nagyon jó felvetés az egyik hozzászólótól, hogyha senki nem engedné, honnan tanulnák meg??? :)
2012. jan. 29. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
100%
Amikor szültem, volt ott egy tanuló szülésznő. Egyáltalán nem zavart semmiben, nem is érdekelt ki van ott, csak a fájdalomra tudtam koncentrálni, vagyis arra, hogy mikor lesz már vége.
2012. jan. 29. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
100%

Valahogy nem azzal voltam elfoglalva hogy kik vannak ott. :-)

Volt két tanuló, meg egy rakás érdeklődő, akik között szétcsapott a dokim hogy levegőt is kapjunk.

Mindenki kíváncsi volt a sima ikerszülésre. Ez van/volt. Pedig nem oktatókórház.

2012. jan. 29. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!