Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szül valaki mostanában a...

BBocika kérdése:

Szül valaki mostanában a János Kórházban?

Figyelt kérdés
2012. márc. 23. 12:18
 1/5 anonim ***** válasza:
Végül is nem olyan régen, 17 hónapja, és ősszel megint megyek :) Mire vagy kíváncsi?
2012. márc. 23. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
A tapasztalatokra főként. Sima kórteremben voltál? Volt bent fürdő? Úgy hallottam, az csak az alapítványi szobákban van. A csecsemősök kedvesek? Első baba lesz, így biztos lesz pár dolog amit jó lenne, ha megmutatnának. Köszi a segítséged.
2012. márc. 23. 14:35
 3/5 anonim ***** válasza:
Szia, első vagyok. Most el kell mennem, de majd este visszajövök még és írok neked részletesen! Üdv
2012. márc. 23. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia, megint az első vagyok.

Sima kórteremben voltam, de a 3 ágyasban, ami az egyetlen, amihez tartozik saját vécé és zuhanyzó (a szobából nyílik). Én direkt ide kértem magamat, szerencsére volt is hely. A többi sima kórteremhez nem tartozik fürdő, ki kell menni a folyosóra. Az alapítványi szobákhoz van, ezekből van 1 és 2 személyes. Sima kórteremből 2 ágyasból van több és ha jól emlékszem van egy 5 ágyas is (de ez nem biztos).

A baba veled lehet amikor akarod, éjjel is, de le is adhatod. Reggel 7-9 között orvosi vizsgálat van, ilyenkor kötelezően le kell adni ababákat. Ugyanez este 7 és 9 között, csak ekkor fürdetik őket.

A csecsemősök saját maguktól nem mondanak semmit, nem mutatnak semmit, mindent kérdezni kell, ami téged érdekel. Volt egy nem túl kedves, a többi aranyos. Bár én nem kérdeztem semmit, mert második babámat szültem, láttam, hogy a többiekkel hogyan bánnak. Kérdezni kell, ez a lényeg. Ha csak állsz és szuttyogsz, akkor nem segítenek. Szóval szedd össze a kérdéseidet előre, nehogy rossz élményeid legyenek. Ha kérdezel, akkor segítenek a szoptatásban meg ami még téged érdekel.

A gyerekorvos ugyanez: minden reggel bejön, de csak akkor mond bármit is, ha megkérdezed mi van a gyerekeddel.

A szülőszoba gyönyörű, bár lehet hogy ott már körbe tudtál nézni, a szülésznők mind egytől egyig nagyon kedvesek. Alapvetően nekem jó élmény volt a kórházban, semmi rossz nem ért engem. A kaja ehető (én nem vagyok válogatós, mindent megeszek).

A látogatók bemehetnek a szobákba, bár ez sokszor zavaró, ha többen is vannak. Szerencsére az én egyik szobatársam állandóan kivitte a vendégeit a folyosóra. A másik nem, ott mindig voltak csomóan, néha még este 7-kor is, ilyenkor finoman szóltam, hogy menjenek már ki légyszi a folyosóra (mellet kellett fejnem, nem akartam vadidegen hapsik előtt).

Most hirtelen ennyi jut eszembe, ha van még kérdésed, írj nyugodtan.

Mikor fogsz szülni?

2012. márc. 23. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszod. Holnap van a kiírt időpontom. De a doki nem kecsegtet azzal, hogy meg is szülök. Majd kiderül. Megpróbálom ezt a 3 ágyas szobát kérni, amiről írtál, vagy marad az alapítványi, bár nem szívesen fizetnék még ezért is. Húúú, nehéz lesz előre össze szedni a kérdéseket, mert igazán majd élesben jönnek, és nem is vagyok túl agilis ezen a téren. De majd megpróbálom össze szedni magam.

Az a másik amit írtál, hogy a látogatók bejönnek a szobába, szintén félelmem volt, és ezek szerint reális is, ha közös szobában vagyok másokkal. Mert vadidegen emberek előtt mondjuk mellett fejni, amikor pl. először fogok ilyet csinálni, nem a legjobb kilátás...

Pedig ki van írva, hogy a szobába nem lehet látogatókat fogadni...

A kajától nem félek, szerintem nekem sem lesz gond, 3 napot bármilyen koszton kibírok.

Inkább ezek a szempontok érdekeltek, hogy mennyire mutogatnak meg mindent, mennyire segítenek maguktól. De ezek szerint kicsit fel kell magam erre vértezni.

Még egyszer nagyon köszönöm a segítséged, ha még valami eszembe jut írok. Szép estét!

2012. márc. 23. 21:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!