Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Maternity (Kútvölgyi) magánkli...

Maternity (Kútvölgyi) magánklinika szülés/császár élmények, vélemények?

Figyelt kérdés
Szültetek bármilyen formában már itt? Tényleg csak 2 éjszakát vagy bennt,nem kevés ez?...stb...

2012. márc. 30. 10:10
 1/8 anonim ***** válasza:

Én még akkor szültem ott mikor még nem volt magánklinika.Akkor is nagyon jó körház volt,de gondolom azóta még jobb lett.Bár a mai napig ott van az orvosom s hozzá járok magánrendelésre.

Én is 2 napot voltam bent!


4 gyerkőc anyukája

2012. márc. 30. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Szia!

Tényleg elég ottlenni 2 éjszakát?Akkor a kórházakban miért vannak bennt 4-5 éjszakákat?Ha a gyerkőc pl besárgul akkor azt már szülés után látni másnap?

2012. márc. 30. 13:16
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Én mint írtam mindegyiket a Kútvölgyibe szültem.Az első háromnál én is 5 napot voltam bent,de a negyediknél márcsak 2-öt.Kedden délbe született s már csütörtökön itthon voltunk.

A harmadik és a negyedik szülésem között 7 év telt el.Most 2 éves a kicsi.Persze,hogy látszik,ha besárgul.Nekem a 4 gyerekből 1 sárgult be.De nem volt vele semmi különösebb teendő.Úgyis jöttünk haza,hogy nagyon szép sárga színe volt.Nem igazán foglalkoztak vele.

Viszont mind a 4 sima szülés volt.A negyediket indították a kiírt dátum után 4 nappal a mérete miatt.4300 és 62 cm.

Nekem mindig is szép emlékeim maradnak erről a kórházról!


4 gyerkőc anyukája

2012. márc. 30. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Én is ott szültem kettőt, most a Barossba járok és a Barossal jobban meg vagyok elégedve.

Lehet, hogy nincs köze hozzá, de én a csórók közé tartozom és a Kútvölgyiben csak azt láttam, hogy a pénzes magánbetegek hamarabb sorra kerülnek, én meg órákig vártam. Dokim is ilyen volt.


A Baross viszont nem szelektál. Imádom. Nem mennék vissza a Kútvölgyibe, még akkor sem, ha meglenne rá a több százezer forintom a szülésre.

2012. márc. 31. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
100%

Sziasztok,

én pontosan két hete szültem kislányomat a Maternity Magánklinikán. Csak pozitív dolgokat tudok mondani mind az ottani dolgozókról, mind az ellátás színvonaláról. Nálunk volt egy kis komplikáció, így 10 órás vajúdás után végül császármetszéssel született a kislányom. Így talán mindkét szülési módról tudok nyilatkozni. A vajúdás alatt ( a végét eltekintve) úgy alakult, ahogyan szerettem volna. A császármetszés alatt a férjem is bent lehetett, a kisbaba rövid kb. 10 perces vizsgálat után (amin Apuka is résztvehetett) tért hozzám vissza még a műtőbe és már ott is együtt tölthettünk néhány percet. Amint áttoltak a műtőből a megfigyelőbe azonnal hozták a kisbabát, akit már ott el tudtam kezdeni (Apuka segítségével) szoptatni. A műtét utáni 5 órás megfigyelés alatt Apuka és a kisbaba is végig velem volt. Ezután kötelezően fel kellett kelnem és sétálnom kellett valamennyit, ill. segítettek lefürdeni is. Nem igazán császárra készültem, de a Klinika dolgozói mindenben segítettek nekem. Első éjszaka viszonylagos nyugalomban telt, nem nagyon mertem mozogni az ágyban, de nem is nagyon éreztem a sebem miatt különösebb fájdalmat vagy szokatlan érzést.

Másnap reggel ellenőrizték a sebemet, kivették a katétert, a branült. Még délelőtt jött hozzám egy gyógytornász (nem is tudtam, hogy van náluk ilyen), aki megtornásztatott az ágyban és a folyosón is sétálgatott velem néhány "kört". Ő még másnap délelőtt is visszajött hozzám, hogy minél "fittebb" legyek. Saját, nagyon praktikusan kialakított fürdőszoba és WC nagy hasznomra volt.

Mi 3 éjszakát maradtunk, amire már külön rá kell fizetni, de megérte, mivel így még többet "tanulhatunk" a babaápolásáról és felkészültebben mentünk haza.

Egy hét múlva volt a varratszedés, ezután láttam először (így is tükörben) a sebemet. Nem tudom máshol hogyan csinálják, de én a körülményektől (már mint h. ezen keresztül vették ki a kisbabámat) eltekintve pozitívan éltem meg a látványát: bikini vonal alatt ejtettek egy kb. 15 cm-es vágást, ami ugyan egy kicsit smile alakú lett, de tökéletesen összeilleszkedik. A varratot vhogyan úgy csinálták, h. kiszedéskor csak egy "csomót" vágtak el és egy lassú-folyamatos mozdulattal az egész varratot el tudták távolítani. Így a varratszedés kb. 2 perc volt. Utána lefújták vmilyen vízhatlan spray-vel, így már zuhanyozhattam is.

Én teljesen pozitívan éltem meg a Klinikán a szülésemet és a kislányom születését.

Ha valamira kíváncsiak vagytok, írjatok.

2012. júl. 23. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Szia kedves utolsó!

Én aug végén fogok ott szülni császárral.

Elég jól leírtad,köszönöm az infót.

Kérdeznék,ha nem probléma?!

Miket vittél magadnak és a babádnak be a klinikára?Most voltunk megnézni,megbeszélni a dolgokat,de azt mondták,h mindent adnak,de azért csak jobb a saját rucija,nem?

Babaápolási kencék?

Magadnak te használtál hasszorítót?

Mennyire véreztél császár után?Milyen betétet vittél?

Mikor indult be a tejed? Fejni szükséges?

Az első felkelés rossz csak?Gyorsan felépültél?

Nagyon köszi előre is a választ!

Jó babázást:

Niki

2012. aug. 6. 17:32
 7/8 anonim válasza:

Ez engem is érdekelne, mi jövő héten szülünk ott.

Nekünk azt mondták, hogy csak a babának vigyünk ruhát, amiben majd hazahozzuk. Még mondták a mellszívót is, hogy vigyek, és megtanítanak használni, hogy itthon majd könnyebb legyen. Rákérdezem a babaápolási cukkokra is, de azt mondták semmi nem kell.

2012. aug. 7. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Kedves kerdezo. En is augusztusban fogok szulni. Es a Maternity-t neztem ki magamnak. Mult heten voltunk ott 4D ultrahangon. Hat mit mondjak. Az epulettol nem vagy elragadtatva. Mintha egy krematoriumba mennek be. Aztutan persze a Maternity resz az nagyon szep. Ugy tudom a korhazi resz az masik epuletben van. Be kell jelentkezni szuloszoba latogatasra? Vagy hogy neztetek ott korul? Es terhesgondozasra is oda jarsz? En az elso babamat a Telki korhazban szultem, a masodikat is ott szerettem volna de az sajnos megszunt.
2014. máj. 12. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!