Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szerintetek melyik jobb...

Szerintetek melyik jobb természetesen szülni vagy császárral? Van aki ezt mondja van aki azt. Azt mondják a természetes közbe nehéz utána jó . A császár meg utána rossz. Első babámat várom .

Figyelt kérdés

2012. márc. 24. 18:40
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
74%

nekem a nővérem most szülte februárban az első kislányát.

sajnos neki császármetszés lett a vége és nagyon nehezen gyógyult utána,az első pár hétben nem bírt felkelni,a babát anyukám látta el kivéve az etetést.

meg lelkileg is nagyon megviselte a tesómat a császár.

szerintem a természetes szülés jobb,bár nyilván az a folyamat közben fájdalmas,de ha minden rendben megy akkor már pár nap után felkel az anyuka és hamarabb gyógyul,mint a császáros.

de mindenekelőtt az a fontos,hogy ne legyenek komplikációk,az a lényeg,hogy az anyuka és a baba is jól legyenek.


neked pedig további jó babavárást és könnyű szülést!

2012. márc. 24. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
25%

Természetesen természetesen.



A császár betegeknek van. Sem közben nem jó, sem utána, csakhogy valami baj miatt nem megy a rendes szülés.

2012. márc. 24. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
73%

Senki sem szül jókedvéből császárral. Csak ha muszáj, hát muszáj.


"A császármetszés kockázatai:


A nem sürgősségi (tervezett) császármetszés esetében, az anya halálozásának valószínűsége háromszorosa a hüvelyi szülésnek.


Megnő a vérátömlesztést szükségessé tevő vérzés valószínűsége.


Megnő a méheltávolítást szükségessé tevő vérzés valószínűsége.


Reális kockázat a műtét közben a belek megsértése, esetleg béleltávolítás szükségessé válása, az epehólyag, húgyhólyag megsértése.


Gyakoribb a műtét utáni fertőzés, sebgyulladás.


A tüdőembólia veszélye nő.


Az érzéstelenítés végkimenetele bénulás vagy halál is lehet (szerencsére nem gyakran).


A császármetszések 2%-ánál metszenek bele a babába, harántfekvésnél ez az arány 6%.


Légzészavar léphet fel a babánál (ez az újszülöttkori halál vezető haláloka. a légzészavar valószínűsége csökken, ha a császármetszés előtt hagyják az anyát vajúdni).


Előfordulhat véletlen koraszülés, mert nem zárható ki teljességgel, hogy rosszul számították az időpontot.


A műtét következtében hasi összenövések, bélelzáródások alakulhatnak ki, amelyek igen fájdalmasak lehetnek, befolyásolhatják a következő terhességben a magzat fekvését. Bélelzáródás akár több évvel a műtét után is bekövetkezhet.


Későbbi várandósságok során a placenta praevia (elölfekvő méhlepény, súlyos komplikáció a magzatra és az anyára nézve is) esélye nő.


A placenta accreta esélye nő, vagyis a szülés után nagyon nehezen vagy egyáltalán nem tud leválni a méhlepény, mert olyan mélyen beágyazódik a hegbe.


A műtét után előfordulhat hegfájdalom, vagy a heg körüli területek időszakos vagy tartós érzéketlensége."


Forrás: [link]

2012. márc. 24. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
79%
Ja, ha lehet akkor hagyják az anyát császár előtt vajúdni, mert ez előnyösebb a babalégzésére, úgyhogy a fájdalmat akkor nem ússza meg. Inkább készüljön előre terhestornával, az - tapasztaltam-, sokat ér.
2012. márc. 24. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
79%
Én még csak 17 hetes vagyok,de édesanyám négy szülésen van túl.Az első három gyermekét természetesen hozta a világra,a negyediknél császározni kellett.Állítja,hogy inkább még háromszor szülne természetesen,mint mégegyszer császárral.Állítólag nehezebb felépülni,hiszen az egész hasfaladat,hasizmodat átvágják.
2012. márc. 24. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
54%
Császáros voltam, 6 nőből 2-en voltunk azok és előbb felépültünk, a gátmetszéssel is szenvedtek.Mi előbb felkeltünk és voltunk jobban.És alul minden rendben, a barátnőm szült, neki nem.
2012. márc. 24. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat ! Azt hiszem inkább én is a természetes utat választom . Remélem a baba is így dönt majd:)Kicsit félek a szüléstől ,de azt hiszem ez normális .

További szép napot !

2012. márc. 24. 19:12
 8/28 anonim ***** válasza:
62%

En valaszthattam,mert olyan helyzetbe kerultem es a csaszart valasztottam.Hogy miert azt?Mert ereztem hogy siman nem tudtam volna megszulni a gyermekemet.

Mutet kozben ez orvosilag is igazolodott.

A felepules nekem 2 honapba telt.Ekkor tudtam ellatni teljesen egyedul magamat es a babamat is.Aztan vagy meg egy fel evbe mire ujra teljesen onmagam lettem.

A kovetkezo babamat ha tudom es kepes vagyok ra,szeretnem megprobalni megszulni termeszetes uton. Sokszor voltam magam alatt amiatt hogy rossz anya vagyok,mert egyedul fizikailag nem birtam a gyerekkel.

2012. márc. 24. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
86%

Nekem eszembe sem jutott, hogy ez választás kérdése, úgy indultam neki, hogy tuti simán szülök (második baba). Aztán fél nap vajúdás, majd komplikáció és elvittek a császárműtőbe.

Nekem ez nem volt jó. Hamar felépültem, de lelkileg utáltam, hogy nem sikerült természetes úton.

Nem ítélem el, aki önként és dalolva ezt választja (már ahol lehet ilyet kérni), de alapvetően köszi, én nem kértem volna.

Indulj neki úgy, hogy természetesen megszülöd, és ha véletlen komplikáció adódik, akkor tudhatod, hogy jó, hogy létezik a császármetszés.

Hogy melyik jobb vagy rosszabb, hát kinek mi...

Nekem a legrosszabb a vajúdás volt, mind kétszer.

2012. márc. 24. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem erre csak az tud válaszolni, aki mindkétféle módon szült. Én természetes úton szültem, így nem tudom, hogy milyen lett volna császárral. Nem is biztos, hogy van erre a kérdésre jó válasz, mert lehet, hogy az egész egyénfüggő. Nekem a természetes úton való szülés után 6-8 héttel még elég nehéz volt, van aki meg már másnap törökülésben ül és szoptat, hiába volt neki is ugyanúgy gátmetszése, mint nekem. Az is előfordul, hogy egyik császáros pikk-pakk helyrerázódik (olvasni ilyet itt a gyik-en), más császáros pedig még hónapokkal a szülés után is kínlódik.
2012. márc. 24. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!