Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Előre is bocsi a buta kérdésér...

Előre is bocsi a buta kérdésért, de a szülés után milyen volt az első pár nagyvécézés?

Figyelt kérdés

Akik természetes úton szültek, persze azoktól kérdezném. Nagyon félek tőle, mert pár éve volt pár hónapos szünettel 3 műtétem is "odalent". Apró szemölcsöket égetett le a doki rólam, és emlékszem, hogy volt olyan, hogy sírva zuhanyoztam, és sírva jöttem ki a WC-ből, annyira fájt a műtét miatt "kiégetett" rész. Volt belőle a hüvelyemnél, az nem volt annyira vészes, és volt a végbélnyílásomnál, na az... :-(

Természetesen már azok nem fájnak, csak félek mi lesz, amikor összevarnak, az még nagyobb fájdalmat fog-e okozni, és ezáltal milyen lesz majd nagyvécézni.... :-(


32 hkm



2012. ápr. 4. 11:12
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
94%
ez is mint szinte minden egyén függő! nekem pl a wc-zéssel nem volt gondom, de maga az ülés 1 hétig kellemetlen volt, bár az sem fájt! pedig volt pár varratom!
2012. ápr. 4. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
89%

Szia!

Bár én gátvédelemmel szültem, de ne félj az első nagyvécézéstől! Attól kicsit nehéz volt, h a gátizom nem úgy működött mint előtte, de fájni nem fájt! Csak fura volt! És az is elmúlt 2 nap után! Szerintem ne félj! És a szülésznővel pedig beszélj a gátvédelemről, hátha sikerül és akkor nem kell vágni!

Jó babavárást és könnyű szülést!

2012. ápr. 4. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
94%

Nekem nem volt semmi extra, csak mindig féltem, h nehogy kijöjjön a varrat.

Az első széklet szülés után kb. 3 nap volt, de nem kellett erőlködni vele.

2012. ápr. 4. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
94%
Előző vagyok: nekem volt gátmetszés, nem is kicsi.
2012. ápr. 4. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
94%

Nekem volt gátmetszés, az első nagyvécé volt kicsit kellemetlen - és körülményes, mert persze ezerrel óvatoskodtam:)

Fájni konkrétan nem fájt közben, inkább feszült és húzódott.

2012. ápr. 4. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
84%
Én nagyon féltem tőle. Nekem korábban nem volt semmilyen műtét odalent. A szülés előtt kaptam beöntést délelőtt, fél 4-kor született a kislányom, aznap már szőlőcukron kívül nem ettem semmit. Másnap a nővérke hozott székletkönnyítőt. Ja igen, gátmetszésem is volt. Mondta a nővér, hogy nagyon fontos, hogy a kórházi 3 nap alatt legyen széklet. Végül is meglepő módon nem fájt, persze nagyon óvatos voltam. Itthon sem fájt, inkább fölül volt gond, olyan érzékenyek voltak a melleim, hogy semmit nem bírtam elviselni rajtuk, a zuhanyozás és a zuhanyozás utáni törülközés rémálom volt nekem. Jó, hogy nyár vége volt, lehetett meztelen felsőtesttel járkálni a lakásban, olyan voltam mint valami hippi.
2012. ápr. 4. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
90%

Ja, és mindez + az eddigi 19 hónap átaludt éjszaka nélkül nem riasztott el, hogy újra vállaljam az egészet. :-))


18 hkm

2012. ápr. 4. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
90%
Én is kértem beöntést, és volt gátmetszésem, végül a 3.napon sikerült 3 gyógynövényes hashajtóval és 1 glicerines kúppal. Nem volt vészes.
2012. ápr. 4. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
92%
Én nem mertem nagyon leülni, mert feszült a gátsebem nagyon. Aztán kértem hashajtót a nővértől, az reggelre megoldotta a gondomat. :)
2012. ápr. 4. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat, picit megnyugtattatok, hogy nem lesz olyan vészes, remélem így is lesz. Érdekes, hogy nem is magától a szüléstől félek, hanem az utána levő dolgoktól, mint pl. amit feltettem a kérdésben, szoptatás, varratszedés, kórházban töltött napok alatt nem leszek-e nagyon béna, mivel 1. baba, ugye sokat nem tudok, igaz 5 éves a kisöcsém, aki mellettem nőtt fel, de az persze nem ugyanaz :-)
2012. ápr. 4. 11:50
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!