Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Valakinek volt toxémiája, ami...

Valakinek volt toxémiája, ami csak a szülés után jött ki?

Figyelt kérdés

Terhesség alatt minden rendben volt, csak a végén vizesedett a lábam, de nagyon. A szülés utáni 4. napon viszont nagyon magas lett a vérnyomásom, 200 fölé ment, és alig akart lemenni. (Soha nem volt gondom a vérnyomásommal.) 3 napba telt, mire 6 gyógyszerrel 140/90 körülire beállt. Fehérje nem volt, viszont a vizesedés alig akart elmúlni, csak vízhajtóval lappadt. Szerintetek ez lehet toxémia?


Olyanok is írjanak légyszi, akiknek szintén felszökött a vérnyomása a szülés után.

Dokik nem mondták, hogy mitől volt, ki se vizsgáltak, így aggódom, hogy nehogy valami komoly baj legyen.

Így testvért sem merek vállalni. :(



2012. ápr. 4. 22:38
 1/4 anonim ***** válasza:
Én 38. héten kaptam toxémiát és ezek után 5 napig voltam kórházban, pedig itt általában 3 nap után kiteszik az embert. Engem is csak azért engedtek haza, mert normális lett a vérnyomásom. Ha nem megy le, akkor maradnom kellett volna. Szerintem elég felelőtlen volt a kezelőorvosod.
2012. ápr. 4. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ez nagyon bonyolult. Lehetséges, hogy a toxémia késői jelentkezése volt, létezik ilyen, amikor a nagy vérveszteség ezt váltja ki a szülés után lévő szervezetből (ez a késő várandóssági metabolikus toxémia egy fajtája). Őszintén szólva, ez így már kideríthetetlen.

Remélem azóta minden rendben, és ha aggaszt, akkor esetleg konzultálj egy belgyógyásszal, szülésszel, akár magánrendelés keretében, aki a pontos anamnézised alapján tud majd felvilágosítást adni.

2012. ápr. 4. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Voltam endokrinológus magánrendelésen, gyanakodott adrenalint termelő tumorra a mellékvesében, de sajnos úgy jött össze, hogy nem volt pénz kontrollokra járni, így csak reménykedhetek, hogy nincs. :( Akinek nincs pénze maszek dokira, az fel is fordulhat szinte.

2012. ápr. 5. 20:59
 4/4 anonim ***** válasza:
Neeem, azért ez nem így van, amennyiben tőle erről a lehetséges diagnózisról kaptál valamilyen papírt, keresd fel vele a háziorvosod, és adjon beutalót a megfelelő szakrendelésre. Mindenképp járj utána!
2012. ápr. 5. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!