Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Apás szülésről érdekelne...

Apás szülésről érdekelne vélemény illetve tapasztalat?!

Figyelt kérdés

2012. ápr. 4. 14:42
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

nagyon jó.

apuka segít, lelki támaszt nyújt.

és neki is élete legmeghatérozóbb, legszebb élménye.


2 babát szültem, a párom mindkét esetben bent volt. nincs az a pénz, amiért lemondtunk volna róla. sem ő, sem én.

2012. ápr. 4. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

Eleinte kicsit féltünk mindketten, mert a férjem nem bírja a vért. Ehhez képest végig bent volt, és még csak rosszul sem lett. Nekem hatalmas segítség volt, hogy ott van velem, neki meg felejthetetlen élmény, hogy ott volt a lányunk első pillanataiban már. :)

Persze van, aki az ellenkezőjét fogja mondani, de nekünk így volt a legjobb. Még a kapcsolatunknak is jót tett, és szerintem az életünk egyik legmeghittebb pillanata, amikor a gyermekünk megszületik. Az apja pont úgy megérdemli, hogy részese legyen, mint az anyja. :)

2012. ápr. 4. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

Párom végig velem volt, és nagyon jó volt, hogy ott lehetett. Nekem lelki támasz volt leginkább. Másban nem nagyon tudott segíteni, de jó volt közösen átélni életünk legnagyobb csodáját.

Ha apuka akarja, akkor azt gondolom nincs gond. Erőltetni nem igazán lehet, meg nem is kell. De ha benne van, akkor egy nagyon nagy élményt fog kapni.

2012. ápr. 4. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Nagyon jó. Nekem jól esett, már csak a jelenléte is megnyugtatott. Eleinte félt hogy milyen lesz neki mellettem,de azt mondja élmény volt, és a 2. babánál is ott akar lenni. Nézni meg nem kötelező mindent.
2012. ápr. 4. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Hál'istennek erőltetésről szó sincs, egyszer megkérdeztem bent szeretne-e lenni, és azt mondta:"szerintem igen". Bár még van időnk ezen gondolkodni, de azt hiszem jó, ha ő is felkészül erre.

Egyébként hallottam már negatívat is erről, hogy a látottak miatt elhidegülnek egymástól a párok, főként a férfi. Remélem ez túl sűrűn nem fordul elő, bár ahogy olvaslak titeket, jó élmény lehet az apának is.

17hkm

2012. ápr. 4. 15:04
 6/18 anonim ***** válasza:
Szia! Nekünk is abszolút pozitív élmény volt. Első babánál végig ott volt, a másodiknál néha benézett,és a végén volt ott, bár majdnem lekéste. Ő vágta el a köldökzsinórt is. Szerintem szép dolog, de persze nem mindenki gondolja így.
2012. ápr. 4. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

első vagyok.


én eddig csak olyat hallottam, hogy attól fél, hogy elhidegül.


minden ismerősöm - ahol nem császár volt - apával szült, és sehol sem romlott meg a szexuális élet.

2012. ápr. 4. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
En is csak jot tudok irni. Apuka azota is sokszor emlegeti, hogy milyen fantasztikus elmeny volt, amikor megmutattak neki a bebi kibukkano fejebubjat. Azert a tobbinel a fejem mellett allt... :) A kistesonal is bent lesz, mar alig varja!
2012. ápr. 4. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

nekem hatalmas segítség, biztonság volt, hogy ott volt velem a férjem.

úgy beszéltük meg előre, hogy nem kell néznie a "véres jeleneteket". de ott helyben anniyra nagy, izgalamas élmény volt, hogy kifejezetten nézni akarta ahogy kibújik a lánya.

csak előnyére vált a kapcsoltunknak is. arról nem is beszélve, hogy amíg engem varrt az orvos, ő babázhatott. hát azok a szerelmes pillantások a lányom és közte! senki sem fogja elfelejteni.


és még szerintem az is előny, hogy jobban érti így, min megy át a nő szüléskor, utána nagyon figyelmes, előzékeny volt, nagyon vigyázott rám, hogy pihenhessek.

2012. ápr. 4. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Szia a világ leges legjobb dolgoa ha a leendő apuka is ott van veled és fogja a kezed végig sajnos nálam csak egy darabig lehetett ott de amíg ott volt nagyon jó volt hogy ha jött a fájás akkor fogta a kezen segített lélegezni velem volt mondta hogy kitartás nézte hogy hány perces a fájás a végszónál már nem volt ott de amikor elvágták a zsinórt és odahozták a lányunkat már ott volt és sírt nagyonmegható pillanat volt, és akárhányszor viszagondolok rá , elsírom magam,
2012. ápr. 4. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!