Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Tapasztalatokra lennék kíváncs...

Tapasztalatokra lennék kíváncsi, hogy tényleg annyival jobb az ún. fogadott orvos, vagy ha sztk-s rendelésre járunk és szülünk az ügyeletes orvosnál?

Figyelt kérdés
(persze ez tudom, hogy pénztárca függő is, inkább a személyes tapasztalatok érdekelnének.
2009. jún. 17. 13:11
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Szerintem a terhesgondozásnál nincs túl sok különbség, persze ez függ attól is, hogy milyen a doki, a szülésnél viszont már nem mindegy az orvos szaktudása, és nem utolsó sorban a tapasztalat is számít.

Viszont ott a másik oldal...a szülésnél, ha minden rendben van, akkor azt simán egy kezdő is levezeti, ha gond van, akkor meg úgyse egyedül csinálja...

Nekem fogadott orvosom van, de csak azért, mert én itt dologzok a nőgyógyászaton, nem örülnék, ha több orvos vizsgálgatna a terhességem alatt

2009. jún. 17. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez teljesen orvosfüggő és szerencsén múlik.

Lehet kifogsz egy jó dokit az ügyeleten,de lehet h csalódsz a végig fizetett fogadott dokidban.

2009. jún. 17. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
az én tapasztalatom az, hogy én egyetlen nődokihoz járok 14 éve. nála szültem az első babámat, és most is nála fogok, pedig kórházat váltott. volt nála 2 missed ab-om is, a terhességemmel rengeteget feküdtem kórházban...szóval nekem jó, hogy van egy olyan ember, akit régóta ismerek, jó kapcsolat alakult már ki közöttünk, és ha bármilyen kérdésem van, nyugodtan fölteszem neki. és nem pénzéhes doki!!!
2009. jún. 17. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
köszönöm!
2009. jún. 17. 13:32
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
az én véleményemet nem írom le csak a történetemet röviden....szóval volt egy fogadott orvosom aki a szülésem napján ( 5 percesekkel vittek be délelőtt) 1óra körül bejött és felvette a férjem és az én adataimat de meg nem vizsgált mert előtte 2 órával azt mondta hogy vizsgálat alapján lehet hogy aznap este lehet h 2 nap múlva szülök...az adatfelvétel alatt is csak 5 perceseim voltak nem volt gond..aztán hazament..3kor rosszul lettem a folyosón begörcsöltem megvizsgált egy szülésznő és azt mondta irány a szülőszoba felhívták a dokit azt mondta az nem lehet mert se magzatvíz sem normális fájások... bementem a szülőszobára és 16:00kor kint volt a lányom és a dokim vissza sem jött másnap bejött gratulált és kiment még a sebemet sem nézte meg....nem a pénz de havonta súlyos ezreket hagytam ott neki...ennyit a fogadott orvosról
2009. jún. 17. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
utolsó vagyok..és az ügyeletes orvos sokkal normálisabb aranyosabb kedvesebb volt mint a fogadott dokim a 9 hónap alatt valaha
2009. jún. 17. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
szia, én az itteni terhesgondozásra mindig ugyanahhoz a dokihoz jártam, rendes volt, ügyeletesnél szültem, nem volt se fogadott dokim, sem szülésznőm, semmi hátrányát nem éreztem, éppen annyit, hogy szegény szülésznőknek mikor én éjjel vajúdtam másik négy szülésük volt még és eléggé lestrapáltak voltak, kb óránként csöngettek az újabb befutó szülni készülők és hát nem irigyeltem szegényeket, a doki is rendes volt, bár a 2-nél éjszaka jöttek a fogadott dokik, másik kettő szintén az ügyeletesnél szült, hát még akihez jártam gondozásra az a doki is éjfélkor jött be a kismamájához és találkoztam vele, másnap megkérdezte hogy vagyok, de így tett az ügyeletes is, én megvoltam elégedve velük, most újra terhes vagyok és dokit nem fogadok, csak szülésznőt, ő meg nem mondja meg mennyit kérne, ránk bízza
2009. jún. 17. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nekem nagyon jó tapasztalatom van. Röviden: Az első lányomat is a mostani orvosomnál szültem de nem mint magánorvos(nem fizettem neki) de az egész terhességemet ő felügyelte és felkértem a szülésre is. Nagyon meg voltam vele elégedve. A mostani terhességemnél is őt kértem fel de már megszünt a kórház ahol dolgozott és magánrendelője van(ahol rengeteg pénzt hagyok ott) és a választott kórházában 1 napot ügyel egy héten. Sajna nem problémamentes a terhességem sokat voltam kórházban de annak ellenére hogy csak 1 nap kell bejönnie egy héten MINDEN NAP BEJÖTT meglátogatni(civilben) ha véletlenül nem tudott akkor felhívott a mobilomon hogy hogy vagyok!!! Bármikor felhívhatom éjjel-nappal ha baj van. Ennyire korrekt és felelőségteljes orvost nem ismerek még egyet!!! Megbízom benne és ami nem hátrány a 9 hónap alatti összes problémádat ismeri így sokkal jobban tud reagálni ha bármi komplikáció lépne fel a szülés alatt. Én nyugodtabb vagyok így:-) Boldog babavárást

36 hetes kismama

2009. jún. 17. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Nektek is köszönöm, hogy mindezt megosztottátok velem.

Azért ha van még valaki, nyugodtan írja le, kíváncsian várom.

Üdv mindenkinek

2009. jún. 17. 15:09
 10/10 anonim ***** válasza:
Szia! nekem fogadott orvosom volt, de nem bántam meg.Rengeteget feküdtem bent a kórházba terhesség alatt és mindig nagyon kedves volt és lehetett rá számítani. Nem volt az a tipikus tutujgatós orvos de bármi bajom volt mindig felhívhattam. Terhesség alatt a kórházba jártam hozzá nem magánrendelésre, egyszer akartam neki pénzt adni, de azt mondta költsük inkább a babára! A szülésnél is 10.07-kor született a kislányom és bejött úgy hogy aznap du. 1-kor volt az apukája temetése. (pedig ha nem jön be emiatt még meg se sértődtem volna) Úgyhogy le a kalappal előtte.
2009. jún. 18. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!